WP Community Collective غیرانتفاعی را برای تامین مالی مشارکت کنندگان فردی و ابتکارات مبتنی بر جامعه راه اندازی می کند – WP Tavern

WPCC با یک تیم کوچک مدیریتی که متشکل از سه بنیانگذار است شروع به کار می کند، اما قصد دارد ساختار سازمانی را گسترش دهد تا نمایندگان جامعه بیشتری را شامل شود، از جمله یک هیئت مشورتی با یک صندلی دائمی برای مدیر اجرایی وردپرس.

یکی از راه‌های اصلی WPCC برای حمایت از مشارکت‌کنندگان، از طریق فلوشیپ است. این توافق نامه ای است که در آن افراد برای مشارکت خود در وردپرس با برابری پرداخت جهانی حمایت مالی دریافت می کنند. آنها همچنین در توسعه حرفه ای شرکت خواهند کرد و تشویق می شوند تا در WordCamp های منطقه ای به عنوان شرکت کنندگان، سخنرانان و/یا سازمان دهندگان با هزینه های تحت پوشش کمک هزینه شرکت کنند.

رید گفت: «بیانات او در آن توییت واقعاً دو چیز را برای من روشن کرد. یکی اینکه این مفهوم بودجه با کار بنیاد وردپرس یا پروژه رسمی در تضاد نباشد و دوم اینکه اگر می‌خواهیم چنین اتفاقی بیفتد باید به عنوان یک نهاد مستقل انجام شود.

هدف WPCC شناسایی مناطقی است که در آن جامعه کمتر نمایندگی شده است یا مشارکت مورد نیاز است و کمک هزینه تحصیلی در آن مناطق تامین می شود. اولین کمک هزینه ای که قصد دارند برای آن سرمایه گذاری کنند یک مشارکت کننده در دسترسی، که 5 تا 10 ساعت در هفته را به کار بر روی تیم قابلیت دسترسی ساخت وردپرس و طرح های دسترسی موجود آن اختصاص می دهد.

رید گفت: “ما امیدواریم که WP Community Collective بتواند به پر کردن شکاف بین علاقه مردم به وردپرس و محدودیت های واقعی و عملی مشارکت داوطلبانه کمک کند.”
منبع: https://wptavern.com/the-wp-community-collective-launches-nonprofit-to-fund-individual-contributors-and-community-based-initiatives

این سازمان برای رسیدگی به برخی از چالش‌های مشارکت ایجاد شده است، جایی که شرکت‌های بزرگتر تمایل دارند منابع بیشتری برای حمایت مالی از مشارکت‌کنندگان داشته باشند، در حالی که افراد و شرکت‌های کوچکتر ممکن است برای ایجاد تعادل بین توانایی داوطلبانه خود با نیاز به تامین هزینه‌های زندگی تلاش کنند.

کمک هزینه‌ها مفهوم جالبی هستند که برای جذب مشارکت‌کنندگان با کیفیت بالا طراحی شده‌اند که با مجموعه‌ای جامع از انتظارات که محدود به کد تولید شده نیستند، به جامعه متصل هستند.

افرادی که می خواهند از WPCC حمایت کنند می توانند با یک عضو شوند عضویت فردی به صورت رایگان برای به روز بودن از فعالیت های سازمان. قسمت پادکست زیر را برای ملاقات با بنیانگذاران و کسب اطلاعات بیشتر در مورد این ابتکار بررسی کنید.

Sé Reed، یکی از بنیانگذاران WPCC، گفت: “یارانه دسترسی پذیری از نظر جمع آوری کمک های مالی و پاسخ از طرف جامعه کمی آزمایش خواهد بود.” «دسترس‌پذیری مکان آسانی برای شروع است، زیرا جامعه از قبل می‌داند که مهم است و ما مشارکت‌کنندگانی داریم که بدون هیچ گونه حمایت پولی کارهای مهمی را انجام می‌دهند.»

WPCC از Open Collective به‌عنوان حامی مالی برای وضعیت 501(c)3 خود استفاده می‌کند و کمک‌های مالی را قادر می‌سازد به عنوان کمک‌های خیریه طبقه‌بندی شود، که در بسیاری از موارد کسر مالیات است. تمام تراکنش‌هایی که از طریق سازمان انجام می‌شود، شفاف و به صورت عمومی در سازمان ثبت می‌شوند صفحه معاملات.

بنیانگذاران WPCC به قسمت اخیر پادکست WPwatercooler پیوستند که در آن داستان‌های مشارکت‌کنندگان خود و دلیل راه‌اندازی سازمان را به اشتراک گذاشتند. یکی از وجوه مشترک آنها تمایل صادقانه برای مشارکت بیشتر بود اما زمان کافی در روز نداشت. با تعداد کمی از موقعیت‌های مشارکت‌کننده حمایت‌شده، کار داوطلبانه همیشه امکان‌پذیر نیست، و در نتیجه پروژه عمدتاً توسط مشارکت‌کنندگان حمایت‌شده هدایت می‌شود.

من مخالف این نیستم که برای کار به مردم پول بدهند یا برای کارشان دستمزد بگیرند. این فقط چیزی نیست که یا بنیاد وردپرس برای انجام این کار راه اندازی شده اند و در آینده نیز چنین نخواهد شد. افراد قبلاً به طور مستقیم از تست های کاربر پولی حمایت کرده اند.

– مت مولنوگ (@photomatt) 11 سپتامبر 2022

را WP Community Collective (WPCC) امروز به‌عنوان یک سازمان غیرانتفاعی جدید که به تأمین مالی مشارکت‌کنندگان وردپرس و طرح‌های تحت رهبری جامعه اختصاص دارد، رسماً راه‌اندازی شد. این شرکت توسط سی رید، کیتی آدامز فارل و کورتنی رابرتسون تأسیس شد.

رید گفت که نقطه عطف تیمش برای سازماندهی برای تحقق این امر، توییتی از مت مولنوگ بود که اندکی پس از وردکمپ ایالات متحده در سال 2021 انجام شد، جایی که او به افرادی که خواستار پرداخت هزینه به کاربران فناوری کمکی برای آزمایش گوتنبرگ بودند، پاسخ داد.