WP All Import از مجوزهای مادام العمر دور می شود – WP Tavern


WP All Import اعلام کرد به زودی مدل کسب و کار خود را به مجوزهای سالانه تغییر خواهد داد. این محصول که شامل نسخه‌های رایگان و تجاری است، به کاربران اجازه می‌دهد تا داده‌های XML، CSV یا Excel را وارد/صادرات کنند و با بیش از دوجین افزونه محبوب ادغام شوند. WP All Import از زمان تأسیس در سال 2011 با مجوزهای نامحدود و مادام العمر فروخته می شود. این محصول بیش از 12000 مشتری دارد.

در بیانیه‌ای که این هفته منتشر شد، WP All Import توضیح داد که این شرکت از ابتدا با مجوزهای مادام العمر پیش رفت، زیرا اکثر پلاگین‌های تجاری زمانی که در سال 2011 شروع به کار کردند به این روش فروخته شدند و مشتریان شروع به انتظار آن کردند.

برخی از شرکت‌ها از ارائه مجوزهای مادام‌العمر یک انتقال دشوار داشتند، همانطور که جامعه شاهد خرید ACF توسط Delicious Brains در ژوئن 2021 بود. اگرچه آنها به مشتریان فعلی اطمینان دادند که مجوزهای مادام العمر خود را رعایت خواهند کرد، چند ماه بعد در جمعه سیاه، Delicious مغزها شروع به ترغیب آنها به خرید اشتراک سالانه کردند. برای بسیاری از شرکت‌هایی که از استراتژی‌های قیمت‌گذاری قدیمی فاصله می‌گیرند، دارندگان مجوز مادام‌العمر به وزن مرده تبدیل می‌شوند و بدون بازگرداندن درآمد به شرکت، نیاز به پشتیبانی دارند. WP All Import با ارائه مجوزهای مادام العمر به مدت 11 سال به موفقیت دست یافته است، اما این شرکت اطمینان حاصل می کند که مشتریان جدید خود هر سال هزینه های زیر را پرداخت خواهند کرد:

ما این تغییر را انجام نمی دهیم زیرا مجوزهای مادام العمر ذاتاً ناپایدار هستند یا هزینه های پشتیبانی از کنترل خارج می شود.

WP All Import یک تجارت سودآور است، هزینه‌های پشتیبانی عموماً درآمد را بالا و پایین می‌کنند و مجوزهای مادام العمر برای افزونه‌های وردپرس کاملاً یک مدل تجاری پایدار هستند.

صرفاً به این دلیل که درآمد بیشتری کسب خواهیم کرد، به سمت مجوزهای سالانه حرکت می کنیم.

«در حالی که مجوزهای مادام العمر کار می کنند، مجوزهای سالانه در دراز مدت کاملاً سودآورتر هستند. به همین دلیل است که می بینید تقریباً همه نرم افزارهای روی زمین اکنون با یک نرم افزار فروخته می شوند.

WP All Import یکی از معدود شرکت هایی است که هنوز از استراتژی قیمت گذاری مجوز مادام العمر استفاده می کند. این شرکت خاطرنشان کرد که طی ده سال گذشته، بودجه پروژه های وردپرس همراه با کیفیت نرم افزار آنها رشد کرده است.

به طور کلی، پاسخ به اخبار مثبت بوده است. برخی در نظر دارند مجوزهای مادام العمر را قبل از اینکه دیگر ارائه نشوند خریداری کنند. یکی از مشتریان گفت که از برقراری ارتباط صادقانه قدردانی می کند، اما از این تصور که «مردم فقط انتظار دارند باید مجوزهای نرم افزاری خود را تمدید کنند، ابراز نگرانی کرد».

پاتریک ون کوترن، توسعه دهنده گفت: «نه. “این به مصرف کنندگان تحمیل می شود زیرا درآمد بیشتری برای کسب و کار فروش آن ایجاد می کند.”

WP All Import به مشتریان فعلی اطمینان داد که به مجوزهای مادام العمر آنها احترام می گذارد و همان سطح پشتیبانی را ارائه می دهد. اگر شرکت در آینده محصولات جدیدی را عرضه کند، دارندگان مجوز مادام العمر واجد شرایط خرید مجوز سالانه برای این محصولات با نرخ های تخفیف خواهند بود. WP All Import گفت که شرکت این تغییرات را «در اواخر امسال یا سال آینده» انجام خواهد داد.
منبع: https://wptavern.com/wp-all-import-is-moving-away-from-lifetime-licenses