WordPress.org فیلترهای تجاری و انجمن را در فهرست های پلاگین و تم فعال می کند – WP Tavern

«آیا یک سیستم طبقه‌بندی بهتر این است که فقط برای اکثریت برچسبی نداشته باشد، و سپس چیزی نزدیک‌تر به «شامل ارتقاهای پولی» باشد که فقط به این معنی است که آنها خدمات اضافی را در بالای نسخه رایگان (و اغلب کاملاً کاربردی) خود ارائه می‌دهند؟» توسعه دهنده وردپرس کوین بتدورف گفت.

“آیا این نیز باید یک الزام باشد؟” او گفت. در غیر این صورت به نظر می رسد این نیز چیزی است که باید برای دید بازی کرد. آیا افزونه های انجمن یا تجاری (یا هیچکدام) رشد نصب بیشتری را نشان می دهند؟ من تضمین می‌کنم که شما مردم قبلاً این را دنبال می‌کنید.»

در هر دو فهرست، به نظر می‌رسد که تنها درصد کمی از نویسندگان پسوندهای خود را با استفاده از طبقه‌بندی تجاری یا جامعه تعیین کرده‌اند. در این زمان، استفاده از طبقه بندی ها مورد نیاز نیست. این موضوع باعث ایجاد سوالاتی در کامنت های اعلامیه شد.

این فیلترها همچنین راه خود را به درون تم مدیریت و مرورگرهای افزونه باز می کنند، بنابراین کاربران می توانند از هر کجا که برای افزونه ها جستجو می کنند به آنها دسترسی داشته باشند. در عین حال، کاربران و توسعه دهندگان تم و پلاگین می توانند از طریق Meta Trac در مورد بلیط های مشخص شده در اعلامیه، همانطور که تیم به تکرار پروژه ادامه می دهد.


منبع: https://wptavern.com/wordpress-org-enables-commercial-and-community-filters-on-plugin-and-theme-directories

در طول سال 2022، مت مولنوگ برنامه‌ای را برای اضافه کردن طبقه‌بندی‌های جدید «Community» و «Commercial» برای فهرست‌های موضوعی و افزونه‌ها اعلام کرد که به کاربران کمک می‌کند سریع‌تر هدف برنامه‌های افزودنی را که در نظر دارند، تشخیص دهند. مدت کوتاهی پس از اعلام، دستورالعمل هایی برای نویسندگان تم و افزونه منتشر شد طبقه بندی های جدید را انتخاب کنید.

در دایرکتوری Plugin، پسوندهایی که به‌عنوان رایگان تعیین می‌شوند، تقریباً با افزونه‌هایی که به‌عنوان تجاری تعیین شده‌اند، برابری می‌کنند. بسیاری از پرکاربردترین افزونه‌ها قبلاً تجاری شناخته شده‌اند، از جمله Yoast SEO، Jetpack، Akismet، Elementor، WooCommerce، All-in-One WP Migration و غیره. نمونه‌هایی از افزونه‌های انجمن عبارتند از واردکننده وردپرس، ویرایشگر کلاسیک، ابزارک‌های کلاسیک، گوتنبرگ، آزمایشگاه عملکرد و نوار اشکال‌زدایی.

Batdorf همچنین پرسید که آیا استفاده از طبقه‌بندی‌ها در آینده الزامی خواهد بود، زیرا در حال حاضر، استفاده کم از آنها می‌تواند به برخی از افزونه‌ها تحت این طبقه‌بندی‌های جدید مزیتی بدهد.

تیم متای وردپرس به دنبال بازخورد در مورد اجرای فعلی است. Steve Dufresne، یکی از همکاران با حمایت Automattic گفت: “کار به طور مداوم برای بهبود تجربه مرور و اصلاح جنبه های بصری فهرست تم و پلاگین به عنوان بخشی از طراحی مجدد سایت در حال انجام است.” فیلترهای جدید به تغییرات طراحی مجدد آینده که به آرامی در WordPress.org منتشر شده اند.

«همه افزونه‌ها بدون توجه به اینکه چیزی را می‌فروشند منبع باز هستند، و این باعث نمی‌شود که آن توسعه‌دهندگان نسبت به منبع باز علاقه کمتری داشته باشند. همچنین به این معنا نیست که افزونه‌های غیرتجاری ویژگی‌های کمتری دارند، یا اینکه سطح تعهد به پشتیبانی کمتر اختصاص داده شده است.»

فیلترهای جدید هستند اکنون فعال شده است هم در دایرکتوری‌های موضوع و هم افزونه‌ها، به کاربران این امکان را می‌دهد تا به سرعت بین برنامه‌های افزودنی انجمن رایگان و افزونه‌های دارای ارتقاهای تجاری مرتب‌سازی کنند. هر چیزی که دارای “نسخه حرفه ای” باشد باید به عنوان تجاری تعیین شود. اینها معمولاً برای ویژگی‌های بیشتر از آنچه در نسخه رایگان ارائه می‌شوند، با افزایش فروش همراه هستند. تاکنون، تعداد مضامین تجاری شناسایی شده بسیار بیشتر از تعداد موضوعات جامعه است.