WordPress.com با افزایش قابل توجه تقاضاهای حذف روسی – WP Tavern مخالفت می کند

تازه ترین گزارش برای نیمه اول سال 2022، شامل اطلاعاتی در مورد درخواست های سانسور روسیه که WordPress.com دریافت کرده است.

این گزارش همچنین حاوی اطلاعاتی در مورد چگونگی حل و فصل بلوک های IP از دو ISP اصلی در کلمبیا توسط Automattic بود، پس از اینکه این کشور بدون فاش کردن دلیل، Tumblr را مسدود کرد. وزارت فناوری و ارتباطات کلمبیا پس از کشف یک وبلاگ اسپم در شبکه، این سرویس را مسدود کرده بود. با وجود این واقعیت که Automattic قبلاً وبلاگ را حذف کرده بود، روند رفع انسداد Tumblr ماه ها طول کشید.

بلیت گفت: «موقعیت‌هایی مانند این غیرمعمول نیستند، و همانطور که مثال بالا نشان می‌دهد، موضوع سانسور دولتی آنلاین یا بلوک‌های پلتفرم منطقه‌ای را نمی‌توان تنها با تعداد درخواست‌های حذف دریافتی منعکس کرد. در نتیجه، ما متعهد هستیم که به طور مستمر اطلاعاتی را که می‌توانیم در گزارش شفافیت خود به اشتراک بگذاریم، بررسی و گسترش دهیم.»


منبع: https://wptavern.com/wordpress-com-defies-marked-increase-in-russian-takedown-demands

خودکار منتشر شده گزارش شفافیت دوسالانه خود در این هفته، که اطلاعات مختلف و درخواست‌های حذف دریافتی در سراسر خدمات شرکت را برجسته می‌کند.

در تمام این موارد، با توجه به نگرانی‌هایمان در مورد دسترسی به اطلاعات مهم از داخل روسیه، و پیامدهای آن برای آزادی بیان، تصمیم گرفتیم که نه بلایت گفت: محتوای مورد بحث را geoblock کنید.

در سال 2021، Automattic یک صفحه فرود یکپارچه برای WordPress.com و گزارش‌های شفافیت Tumblr، که اکنون در همان سایت میزبانی می‌شوند، با هدف آسان‌تر کردن پیمایش و مقایسه داده‌ها. در آینده این ممکن است شامل سایر محصولات این شرکت مانند Day One و Pocket Casts شود، زیرا درخواست های مربوطه وارد می شود.

استفان مک‌لئود، نگهبان جامعه WordPress.com، “در شش ماه گذشته، در پی تهاجم روسیه به اوکراین، شاهد افزایش قابل توجهی در تعداد درخواست‌های حذف بوده‌ایم که محتوای انتقادی از دولت و همکاران روسیه را هدف قرار می‌دهند.” بلیت گفت. او نمونه های خاصی را در رابطه با تهاجم روسیه به اوکراین ذکر کرد:

  • جمع آوری کمک های مالی برای کمک های اوکراین
  • ترسیم تاریخ روسیه با دیدگاهی در مورد آنچه منجر به جنگ در اوکراین شد
  • ادعای فعالیت جنایتکارانه از سوی الیگارش های روسیه و ارتباط شخصی آنها با پوتین
  • انتشار تفسیر سربازان سابق روسی که از دخالت نظامی در اوکراین انتقاد داشتند
از لحاظ تاریخی، Automattic از این گزارش‌ها به‌عنوان فرصتی برای تأیید علنی تعهد خود به عقب‌نشینی فعالانه در برابر درخواست‌هایی که آزادی بیان کاربران را نقض می‌کنند و توجه به درخواست‌های حذف سوءاستفاده‌کننده را جلب می‌کند، استفاده کرده است. در سال 2014، این شرکت اسناد فرآیند حذف DMCA خود را منبع باز کرد تا به دیگران در اجرای فرآیندهای خود کمک کند. گزارش‌های شفافیت گذشته شامل اطلاعات مربوط به اختلافات مالکیت معنوی، IRU (گزارش‌های واحدهای ارجاع اینترنتی اختصاصی دولتی)، نامه‌های امنیت ملی، درخواست‌های اطلاعات دولتی و سایر مسائل مربوط به محتوای میزبانی شده است.