WordPress 6.3 Beta 3 منتشر شد، تغییرات رابط کاربری را در مدیریت الگوی معرفی می کند – WP Tavern

این ویدئو از PR مروری سریع از تغییراتی که آزمایش‌کنندگان باید در رابط کاربری الگوها از نسخه بتا 3 ببینند، ارائه می‌کند:

بتا 3 یک نماد قفل جدید را معرفی می کند برای تعیین الگوهای تم به عنوان غیرقابل ویرایش یا تغییر. الف را نیز اضافه می کند بخش جزئیات وضعیت همگام سازی در صفحه ناوبری نوار کناری الگو.

اعتبار تصویر: گوتنبرگ PR #51990

بررسی کنید پست انتشار بتا 3 برای اطلاعات بیشتر در مورد نحوه تست نسخه بتا 4 در هفته 11 جولای و به دنبال آن RC 1 در 18 جولای پیش بینی می شود. برنامه ریزی شده است برای 8 آگوست 2023.


منبع: https://wptavern.com/wordpress-6-3-beta-3-released-introduces-ui-changes-to-pattern-management

مشارکت کنندگان وردپرس در مرحله دیگری از آزمایش هستند، همانطور که نسخه 6.3 بتا 3 منتشر شد این هفته. RC 1 در 18 ژوئیه انتظار می‌رود، و پیش‌بینی می‌شود یک نمایش زنده از محصول در روز پنجشنبه، 20 جولای 2023 ساعت 16:00 UTC پخش شود. این نسخه‌های نمایشی به بخش منظم‌تری از فرآیند انتشار تبدیل شده‌اند و به بینندگان اجازه می‌دهند تا با ویژگی‌ها و به‌روزرسانی‌های مهم جدیدی که در نسخه عرضه می‌شوند آشنا شوند.

روابط عمومی لحظه آخری دارد کتابخانه به الگوها تغییر نام داد در ویرایشگر سایت و برای گنجاندن آن در بتا 3 انتخاب شد. آرون رابرتشاو، مشارکت کننده گوتنبرگ با حمایت Automattic، سه دلیل برای تغییر نام ذکر کرد:

  • Discovery: این فرصتی است برای ساختن الگوها در جلو و مرکز، زیرا در حال معرفی قابلیت ذخیره الگوهای سفارشی هستیم. آنها باید جلو و وسط در برگه “طراحی” باشند.
  • وضوح: کتابخانه ممکن است مبهم باشد و با اصطلاحات دیگر (مانند کتابخانه رسانه) همپوشانی داشته باشد. ما نتوانستیم مدیریت کتابخانه فونت را در این دور اضافه کنیم، اما باعث می شد همه چیز گیج کننده تر شود (آیا کاربر انتظار دارد کتابخانه فونت خود را در زیر “Styles” یا موردی به نام “Library” ببیند؟). الگو نامیدن آن این ابهام را برطرف می کند.
  • Presence: Patterns نام منحصر به فردی است که برای مدتی در اصطلاح برندسازی WP تثبیت شده است و سزاوار قرار دادن واضح تر است.

تعداد قابل توجهی از چیزهای جدید پس از بتا 1 معرفی شده است که به نظر عادی می رسد. ویژگی‌های اصلی مانند ایجاد الگو و بخش الگوها اولین بار در گوتنبرگ 16.1 ظاهر شدند، اما قبل از اینکه در نسخه بعدی وردپرس 6.3 عرضه شوند، آزمایش بسیار کمی داشتند. احتمالاً به همین دلیل است که تغییرات رابط کاربری پس از ارسال بتا 1 ارائه شده است.

بتا 3 شامل تقریباً 34 به روز رسانی برای ویرایشگر سایت از نسخه بتای قبلی و بیش از 40 به روز رسانی از Trac است.