WordPress 6.3 Beta 2 – WordPress News

شما می توانید وردپرس 6.3 بتا 2 را به سه روش تست کنید:

یک فصل بسته می شود
هیجان و در عین حال تازگی بسیار
مرحله 2 پایانی

وردپرس در ایجاد تجربه ساخت سایت برای همه ثابت قدم است. 6.3 بیش از 50 بهبود دسترسی را در سراسر پلتفرم گنجانده است. برچسب‌گذاری بهبودیافته، ناوبری برگه و کلید پیکان بهینه، سلسله مراتب عنوان اصلاح شده، و کنترل‌های جدید در ویرایشگر تصویر مدیریت به افرادی که از صفحه‌خوان‌ها، پیمایش صفحه‌کلید و سایر فناوری‌های کمکی استفاده می‌کنند، اجازه می‌دهد راحت‌تر حرکت کنند. فرم ورود، مراحل نصب و جداول لیست (برای مرتب سازی و انتخاب) همگی به روز شده اند. بلیط های دسترسی اضافی در وردپرس Trac قابل مشاهده هستند.

یادداشت های دیگر

هدف فعلی برای نسخه نهایی است 8 آگوست 2023، که حدود شش هفته باقی مانده است. کمک شما برای آزمایش این نسخه تضمین می کند که همه چیز در این نسخه بهترین است.

اولین هایکو برای 6.3

وردپرس 6.3 پیشرفت باورنکردنی را در جهت دستیابی به اهداف مشخص شده در نقشه راه وردپرس نشان می دهد و آخرین نسخه اصلی فاز 2 است. فاز 2 عمدتاً بر روی ویرایشگر سایت متمرکز شده است و سازندگان سایت را قادر می سازد تا وب سایت هایی بسازند، طرح بندی های قانع کننده ای طراحی کنند و محتوا را بدون تغییر مدیریت کنند. بین چندین ناحیه پیکربندی یا کد ویرایش.

بلوک های قابل استفاده مجدد به تغییر نام داده شده اند الگوهای همگام سازی شده. این تغییر منعکس کننده یکسان سازی بلوک های قابل استفاده مجدد و الگوهای بلوک سنتی (الگوهای همگام سازی نشده) در ویرایشگر است. یک گزینه جدید به شما امکان می دهد تا الگوها را به قالب ها اختصاص دهید و توانایی داشتن الگوهای شروع را برای سرعت بخشیدن به روند ایجاد اضافه می کند. سازندگان سایت اکنون می توانند به راحتی الگوهای همگام سازی شده و همگام نشده سفارشی را ایجاد، ذخیره و مدیریت کنند، و همچنین فهرستی از الگوهای انتخاب شده را مرور کنند. علاوه بر این، فیلتر دوتن و زیرنویس‌ها اکنون در رابط کاربری Styles قابل ویرایش هستند.

زیرنویس‌های خود را در رابط کاربری جدید Styles سبک کنید

قابلیت استفاده

به دنبال بهبود عملکرد باورنکردنی معرفی شده در نسخه 6.2، این نسخه شامل بیش از 170 به روز رسانی مرتبط با عملکرد، از جمله اضافه کردن پشتیبانی از تاخیر و همگام سازی به WP Scripts API و پشتیبانی واکشی اولویت برای تصاویر است. بهینه سازی هایی انجام شد بلوک وضوح قالب، بارگذاری تنبل تصویر و بارگذار ایموجی که همگی به عملکرد LCP کمک می کنند. پشتیبانی از PHP نسخه های 8.0، 8.1 و 8.2 بهبود یافته است.

ویرایشگر سایت

این نسخه شامل بازگشت خودکار برای به‌روزرسانی دستی ناموفق تم‌ها و افزونه‌ها است.

ویرایشگر سایت گسترش می یابد تا شامل پیمایش و ویرایش صفحات، سبک ها، قالب ها، و محتوا. تجربه ویرایش سایت یکپارچه شامل الف حالت بدون حواس پرتی، ناوبری پیشرفته و یک تجربه بارگیری بهبود یافته. علاوه بر این، می توانید از ویرایشگر سایت برای پیش نمایش یک تم بلوک استفاده کنید و سایت خود را قبل از فعال کردن تم جدید تنظیم کنید. این نسخه شامل اصلاحات سبک بنابراین می‌توانید بین سبک‌های ذخیره‌شده مختلف جابه‌جا شوید و پیش‌نمایش کنید. با تکمیل تغییرات، 6.3 یک Command Palette جدید را ارائه می دهد، که کاربران را قادر می سازد تا در بخش های مختلف تجربه ویرایش سایت، تغییرات زمینه و انجام سریع اقدامات را انجام دهند.

بلوک ها

آزمایش برای مشکلات بخش مهمی از توسعه هر نرم افزاری است، و این یک راه معنادار برای هر کسی است که در آن مشارکت داشته باشد – چه تجربه داشته باشید و چه نداشته باشید.

با تشکر از همکاران زیر برای همکاری در این پست: @DanSoschin، @Meher، @JPantani، @CBringmann، @StormJB، @annezazu، @ndiego، @davidbaumwald، @desrosj، @priethor، @flixos90، و @JPantani برای نوشتن هایکو.


منبع: https://wordpress.org/news/2023/06/wordpress-6-3-beta-2/

برخی از نکات کلیدی قابلیت استفاده عبارتند از به روز رسانی نوار ابزار، توضیحات قالب به روز شده، نمایش فهرست پیشرفته کشیدن و رها کردن، بهبود یافته است کنترل های padding و margin، و یک منطقه جدید برای الگوهای مدیریت (از جمله بلوک های قابل استفاده مجدد که اکنون نامیده می شوند الگوهای همگام سازی شده.) کنترل پیوند برخی به‌روزرسانی‌ها را دریافت می‌کند و پیشرفت‌های قابلیت استفاده سطح بالا را در نسخه 6.3 تکمیل می‌کند.

اضافه کردن و اصلاح توضیحات برای الگوها

دسترسی

این آخرین نسخه وردپرس شامل به‌روزرسانی‌های بسیاری است که در تمام زمینه‌های پلت‌فرم، با تأکید بر تجربه ویرایش و قابلیت استفاده صیقل‌پذیر، تأکید می‌کند. این نسخه حاوی بیش از 500 ویژگی و پیشرفت جدید و بیش از 400 رفع اشکال است.

کارایی

لطفاً توجه داشته باشید که ویژگی‌های این لیست ممکن است قبل از انتشار نهایی تغییر کند.

تست کردن وردپرس را قوی تر می کند!

انتخاب 1: افزونه وردپرس بتا تستر را نصب و فعال کنید (کانال «Bleeding Edge» و «فقط Beta/RC» را انتخاب کنید).

با مرور نسخه‌های قبلی، درباره به‌روزرسانی‌های گوتنبرگ که از زمان وردپرس 6.2 آغاز شده است، اطلاعات بیشتری کسب کنید آنچه در گوتنبرگ جدید است پست‌های 15.2، 15.3، 15.4، 15.5، 15.6، 15.7، 15.8، 15.9، 16.0 و 16.1 (پست در انتظار است.)

آیا می خواهید به طور کلی در مورد نسخه های آزمایشی بیشتر بدانید؟ ابتکارات آزمایشی را در Make Core دنبال کنید و به آن بپیوندید کانال #core-test بر روی ساخت وردپرس Slack.

پاداش آسیب پذیری در طول بتا 2 دو برابر می شود

در حالی که آزمایش فرآیند ارتقا ضروری است، آزمایش ویژگی های جدید نیز ضروری است. بسیاری از ویژگی های جدید ذکر شده در بالا را مرور کنید و تلاش های آزمایشی خود را به ویژه بر روی آن مناطق متمرکز کنید.

بین نسخه بتا 2 و نامزد انتشار نهایی (RC) برای هر نسخه جدید وردپرس، پاداش پولی برای گزارش آسیب‌پذیری‌های امنیتی جدید و منتشر نشده دو برابر می‌شود. لطفاً شیوه‌های افشای مسئولانه را که در رویه‌ها و سیاست‌های امنیتی پروژه شرح داده شده است، دنبال کنید صفحه HackerOne و در کاغذ سفید امنیتی.

وردپرس 6.3 بتا 2 را دریافت کنید