WordPress 6.3 Beta 2 منتشر شد، آماده آزمایش – WP Tavern

در موارد نادری که به‌روزرسانی دستی یک تم یا افزونه با شکست مواجه شود، بازگشت خودکار از وردپرس 6.3 در دسترس است.

وردپرس 6.3 امروز به یک نقطه عطف بزرگ رسید انتشار بتا 2. سرنخ های انتشار ترجیح دادند از نسخه بتا 1 صرفنظر کنند، که دیروز به دلیل برخی مشکلات فنی در بسته بندی انتشار به تعویق افتاد و مستقیماً به نسخه بتا 2 رفتند.

پیشرفت های اصلی رابط در این نسخه، همانطور که توسط جامع بیان شده است راهنمای تست 6.3، شامل موارد زیر است:

این نسخه به‌روزرسانی‌های عملکردی قابل توجهی را ارائه می‌کند که مهم‌ترین آن اضافه شدن آن است پشتیبانی از WP Scripts API را به تعویق بیندازید و همگام سازی کنید و پشتیبانی واکشی اولویت برای تصاویر. پشتیبانی از نسخه‌های PHP 8.0 و بالاتر، همراه با وضوح قالب بلوک، بارگذاری تنبل تصویر و بارگذار ایموجی بهبود یافته است.

از آنجایی که وردپرس 6.3 قرار است آخرین نسخه اصلی از تمرکز فاز 2 پروژه گوتنبرگ بر سفارشی‌سازی باشد، بسیاری از نقاط ضعف مرتبط با ویرایشگر سایت و قابلیت استفاده به طور کلی را به هم مرتبط می‌کند. در ده نسخه اخیر افزونه گوتنبرگ – نسخه های 15.2 تا 16.1 قرار دارد.

وردپرس 6.3 سه بلوک جدید از جمله معرفی خواهد کرد جزئیات، زمان برای خواندن، و پانویسها و منابع، همراه با پیشرفت های زیادی در بلوک های موجود.

بررسی کنید پست انتشار بتا 2 برای اطلاعات بیشتر در مورد ویژگی‌های جدید، بهبودهای دسترسی، و دستورالعمل‌های نحوه آزمایش. وردپرس 6.3 برای انتشار در 8 آگوست 2023 برنامه ریزی شده است.


منبع: https://wptavern.com/wordpress-6-3-beta-2-released-ready-for-testing

آزمایش کنندگان بتا 2 تشویق می شوند فایل گزارش باگ در وردپرس Trac. در طول آزمایش بتا تا آخرین RC، پروژه وردپرس نیز خواهد بود پاداش پولی خود را دو برابر می کند برای هر مشکل امنیتی جدید و منتشر نشده ای که کشف شود. آسیب پذیری ها باید در کد جدید پیدا شوند تا واجد شرایط دریافت پاداش دو برابر شوند.

الگوها نیز در این نسخه تقویت می‌شوند، زیرا بلوک‌های قابل استفاده مجدد به «الگوهای همگام‌سازی شده» تغییر نام داده‌اند. ایجاد الگو اکنون در دسترس کاربران است و یک کتابخانه الگوی جدید برای ذخیره و مدیریت الگوهای همگام‌سازی‌شده و همگام‌نشده در ویرایشگر قرار خواهد گرفت. نویسندگان تم اکنون این قابلیت را دارند که الگوهای سفارشی را در قالب ها ثبت کنند، بنابراین برای سرعت بخشیدن به صفحه سازی در حالت شروع ظاهر می شوند.