WordPress 6.2.2 پشتیبانی از کد کوتاه را در قالب های بلوک بازیابی می کند، مشکل امنیتی را برطرف می کند – WP Tavern

نسخه 6.2.2 نیز یک نسخه امنیتی است، زیرا جاناتان دسروسیرز، مشارکت کننده اصلی گفت که مشکل اصلاح شده در 6.2.1 در این به روز رسانی «نیاز به سخت شدن بیشتر» دارد.

مشارکت کنندگان وردپرس در آخر هفته به سرعت کار کردند تا اطمینان حاصل کنند که کاربران اکنون می توانند با کدهای کوتاه خود به نسخه 6.2.2 به روز رسانی کنند. پست انتشار حذف پشتیبانی شورکد در نسخه قبلی را به عنوان یک رگرسیون و یک اشکال شناسایی کرد. این یک تشخیص مهم است، زیرا کدهای کوتاه هنوز هم ابزاری هستند که کاربران اغلب برای درج عملکرد از پلاگین هایی که آن را به صورت بلوک در دسترس قرار نداده اند، به آن تکیه می کنند و همچنین برای چیزهایی که بدون کدهای کوتاه درون خطی کار نمی کنند، ضروری است.

وردپرس 6.2.2 اوایل صبح امروز به عنوان یک پیگیری سریع به نسخه 6.2.1 منتشر شد، که باگی را معرفی کرد که پشتیبانی از کد کوتاه در قالب های بلوک را شکست. نسخه 6.2.1 نیز یک نسخه امنیتی مهم بود، اما به دلیل شکست فاجعه بار برای کسانی که از کدهای کوتاه در قالب‌های بلوک استفاده می‌کنند، برخی از کاربران راه‌حل‌های ناامن را پیاده‌سازی می‌کنند یا به سادگی آن را به 6.2 تنزل می‌دهند تا عملکردهای حیاتی را در وب‌سایت‌های خود ادامه دهند.

به کاربران توصیه می‌شود فوراً به‌روزرسانی شوند و به‌روزرسانی‌های خودکار در حال انتشار است. بسیاری گزارش دادند که به‌روزرسانی خودکار پس‌زمینه را پس از شکستن وب‌سایت‌هایشان در نسخه 6.2.1 برای هسته خاموش کرده‌اند. کاربرانی که این کار را انجام داده اند باید در اسرع وقت به صورت دستی آپدیت کنند.


منبع: https://wptavern.com/wordpress-6-2-2-restores-shortcode-support-in-block-templates-fixes-security-issue