WordPress 6.1 RC 1 منتشر شد، آماده برای تست و ترجمه – WP Tavern

اگر نظارت دارید وبلاگ توسعه هسته وردپرس، ممکن است سیل یادداشت های توسعه دهنده را پیش از نسخه 6.1 دیده باشید. برخی از نکات برجسته شامل موارد زیر است:

ویژگی‌هایی که در این نسخه به کار می‌روند بر روی بلوک و بهبود ویرایشگر سایت سنگین هستند که سطح کنترل طراحی بیشتری را برای کاربران به ارمغان می‌آورد. بسیاری از این ویژگی‌ها در افزونه گوتنبرگ آزمایش شده‌اند، اما اکنون که در هسته هستند، به آزمایش‌های بیشتری نیاز دارند، از جمله تجربه الگوی توسعه‌یافته، جای‌بان‌های بهتر برای بلوک‌ها، رابط‌های مدال جدید و بهبود اولویت‌ها، و مدیریت به‌روز شده منو. وردپرس 6.1 شامل 11 نسخه از افزونه گوتنبرگ (13.1 – 14.1) است.

این راهنمای فیلد وردپرس 6.1 نیز منتشر شده است. این راهنما شامل تمام جزئیات فنی تغییراتی است که در نسخه منتشر می شود و همچنین مجموعه کامل یادداشت های توسعه دهنده. تعداد زیادی به روز رسانی وجود دارد که خارج از ویرایشگر با ارجاعات بلیط در راهنمای فیلد قرار دارند، از جمله ثبت خطا و قلاب هایی که به آن اضافه شده است. wp-cron.php، به روز رسانی پایگاه داده، افزودن ویژگی مورد نیاز برای ورودی های مورد نیاز در ثبت سایت چند سایتی، به روز رسانی کتابخانه های خارجی، بهبود REST API، و بسیاری به روز رسانی های اصلی متفرقه دیگر.

کمتر از سه هفته از انتشار رسمی وردپرس 6.1 در 1 نوامبر 2022 باقی مانده است. RC 1 این هفته منتشر شد، با علامت گذاری به انجماد رشته سختیعنی 6.1 است آماده ترجمه.

توسعه دهندگان پلاگین و تم تشویق می شوند تا برنامه های افزودنی خود را در برابر RC1 آزمایش کنند و به روز رسانی “تست شده تا” نسخه در فایل readme آزمایش کنندگان وردپرس که راحت نیستند ثبت بلیط Trac برای اشکالات باید آنها را به منطقه آلفا/بتا در انجمن های پشتیبانی


منبع: https://wptavern.com/wordpress-6-1-rc-1-released-ready-for-testing-and-translation