WordPress 6.1 تم پیش‌فرض جدید و تایپوگرافی سیال را معرفی می‌کند، ابزارهای طراحی و گزینه‌های قالب را گسترش می‌دهد – WP Tavern

بهترین بخش ویژگی جدید تایپوگرافی سیال این است که می توان آن را به راحتی با تنظیم روشن کرد typography.fluid بودن true در theme.json و اضافه کردن fluid به هر یک از settings.typography.fontSizes با min و max ارزش های. اگر می‌خواهید نمونه‌ای از تایپوگرافی سیال را در عمل ببینید، به تم جدید Twenty Twenty Three نگاه نکنید.

وردپرس 6.1 “میشا” امروز به نام پیانیست جاز شوروی-نروژی منتشر شد میخائیل “میشا” آلپریناو در سال 1956 در اوکراین به دنیا آمد. یکی از بنیانگذاران اولین کوارتت جاز مولداوی و بعدها سه گانه هنری مسکوآلپرین به دلیل ترکیب متمایز و جادویی خود از موسیقی جاز و فولک شناخته شد.


منبع: https://wptavern.com/wordpress-6-1-introduces-new-default-theme-and-fluid-typography-expands-design-tools-and-template-options

این نسخه اوج تلاش چند ماهه است بهبود سازگاری ابزار طراحی بلوک های اصلی وردپرس این بدان معناست که بلوک‌هایی که مواردی مانند تایپوگرافی، رنگ و پشتیبانی حاشیه را نداشتند، در هر کجا که ممکن بود برای مطابقت با پشتیبانی موجود در بلوک‌های دیگر، به‌روزرسانی شده‌اند. ابزارهای طراحی و کنترل‌های آن‌ها نیز اکنون به طور مداوم ارائه شده‌اند، بنابراین کاربران می‌توانند به طور مستقیم بدانند هنگام سفارشی‌سازی بلوک‌های خود چه انتظاری دارند.

اعتبار تصویر: صفحه درباره WordPress 6.1

با تمام قابلیت‌های طراحی بلوک جدید و ویرایش قالب، وردپرس 6.1 قابلیت‌های پیچیده‌تری برای قفل کردن محتوا اضافه کرده است. اکنون می توان قفل بلوک را با یک کلیک روی تمام بلوک های داخلی اعمال کرد. این در مورد بلوک‌های حاوی بلوک‌های گروه، جلد و ستون صدق می‌کند.

اعتبار تصویر: WordPress 6.1 About Page

مدیریت منو همچنین به‌روزرسانی بزرگی در نسخه 6.1 دریافت کرده است، با کنترل‌های منو به جای خود در تنظیمات بلوک منتقل شده است. بلوک ناوبری اکنون گزینه‌های بازگشتی جدیدی را ارائه می‌کند در صورتی که بلوک از قبل با بلوک‌های داخلی پر نشده باشد. اگر منوی پیمایش خالی است، رفتار بازگشتی نمایش لیستی از صفحات موجود با استفاده از بلوک فهرست صفحات است. اگر چندین منوی بلوک وجود دارد، گزینه بازگشتی برای نمایش جدیدترین منوی بلوک ایجاد شده است. این تضمین می‌کند که کاربران گیر نکرده‌اند و راحت‌تر می‌توانند بفهمند که منوهایشان کجا نشان داده می‌شود.

تم پیش فرض جدید بیست و بیست و سه با 10 تغییر سبک

سایر ویژگی ها و به روز رسانی های جدید قابل توجه در 6.1 شامل موارد زیر است:

  • بلوک های لیست و نقل قول اکنون از بلوک های داخلی پشتیبانی می کنند
  • طرح‌بندی و تجسم تنظیمات سند بهبود یافته است
  • پشتیبانی از الگوهای شروع برای هر نوع پست
  • دایرکتوری تم ها را برای مضامین بلوک در مدیریت فیلتر کنید
  • متغیرهای بلوک بهبود یافته که گزینه های سفارشی سازی را نشان می دهند
  • سیستم جدید برای تداوم ترجیحات کاربر در مرورگرها و دستگاه ها
  • قطعات قالب مبتنی بر بلوک اکنون در طرح‌های زمینه کلاسیک موجود است
  • بلوک حلقه پرس و جو برای پشتیبانی از پرس و جوهای سفارشی گسترش یافته است
  • مقادیر از پیش تعیین شده را برای padding، margin و block gap تنظیم کنید
وردپرس 6.1 شامل بیش از 60 مورد است بهبود دسترسی و 25 بلیط اختصاص داده شده به کارایی. این نسخه نتیجه تلاش های خستگی ناپذیر بیش از 800 مشارکت کننده از 60+ کشور است. برای یک تور بصری سریع، ویدیوی تبلیغاتی رسمی وردپرس 6.1 را بررسی کنید:

وردپرس 6.1 گزینه های قالب را گسترش می دهد برای ویرایش سایت موجود است نویسندگان و کاربران تم اکنون می‌توانند قالب‌های خاص صفحه، نوع پست سفارشی و قالب‌های پست خاص، قالب‌های سفارشی قابل انتخاب توسط کاربر برای همه انواع پست‌ها و الگوهای طبقه‌بندی خاص برای دسته‌ها یا برچسب‌ها ایجاد کنند.

تم آماده دسترسی است و تمام ابزارهای طراحی موجود در آخرین نسخه را مورد توجه قرار می دهد. این اساسا یک صفحه خالی برای سفارشی سازی بیشتر است، با هر دو پالت رنگ غنی و مینیمالیستی و گزینه های تایپوگرافی متعدد. دیدن آنچه که دنیای کاربران وردپرس با موضوع جدید می‌سازد، هیجان‌انگیز خواهد بود.

تایپوگرافی سیال اولین خود را در 6.1 انجام می دهد. این ویژگی برای نویسندگان تم است اما برای کاربران و بازدیدکنندگان سایت به طور یکسان مفید است. این به نویسندگان اجازه می‌دهد تا اندازه‌های فونت را تعریف کنند که به آرامی بین درگاه‌های دید کوچک‌تر و بزرگ‌تر مقیاس می‌شوند و به روشی روان با عرض‌های مختلف سازگار می‌شوند.

یکی از مورد انتظارترین بخش های این نسخه، نسخه جدید آن است بیست و بیست و سه (TT3) تم پیش فرض. این یک نوع جدید از تم پیش‌فرض است که مجموعه‌ای از تغییرات سبک را به‌جای ایجاد یک تم جدید از ابتدا، بسته‌بندی می‌کند. از نسخه‌ی بازشده‌ی Twenty Twenty-Two به‌عنوان پایه‌ای برای تمی استفاده می‌کند که دارای 10 تغییر سبک مشارکت‌شده توسط جامعه است.

اعتبار تصویر: صفحه درباره WordPress 6.1