WordCamp Europe 2024 برای سازمان دهندگان فراخوان می دهد – WP Tavern

برگزارکنندگان WCEU 2023 یک حساب شفاف از فرآیندهای مختلف انتخاب برای سازمان‌دهندگان، سخنرانان، شرکای رسانه‌ای و سایرین درگیر در رویداد استفاده می‌شود. این مقاله بیان می‌کند که سازمان‌دهندگان بر اساس مهارت‌هایشان در لیست کوتاه قرار می‌گیرند، با تلاش «برای حفظ برابری جنسیتی و در عین حال انتخاب افراد از تمام جوامع وردپرس اروپایی موجود». همچنین بیان می‌کند که تجربه و اشتیاق متقاضیان در میان عوامل انتخاب مهم است، اما سازمان‌دهندگان نیز برای تشویق گروه‌های کم‌نمایش به درخواست کمک می‌کنند:

با اذعان به اینکه تنوع در تیم سازمان‌دهنده مهم است، قبل و در طول فرآیند درخواست با گروه‌ها و اعضای جامعه ارتباط برقرار می‌کنیم و مردم را تشویق می‌کنیم تا در جایی که در طول تاریخ شاهد حضور ناکافی بوده‌ایم درخواست دهند.

در طی اعلامیه‌های سخنران رویداد 2023، تیم سازمان‌دهی WCEU برای دومین سال متوالی با توجه به تعهد خود به تنوع مورد انتقاد قرار گرفت. سال قبل برگزارکنندگان برای این فراخوان فراخوانده شدند عدم تنوع در تیم برگزار کننده و امسال شکایت عدم تنوع در انتخاب سخنران بود.

WCEU 2024 است فراخوان سازمان دهندگان که در یکی از ده‌ها تیمی که در چند سال گذشته فعالیت داشته‌اند، از جمله خدمات شرکت‌کنندگان، بودجه، طراحی، فروش و حامیان مالی، ارتباطات و موارد دیگر خدمت خواهند کرد.

WordCamp Europe 2023 در آتن بیش از 2500 شرکت کننده از 94 کشور را به خود جذب کرد که توسط 112 سازمان دهنده و 250 داوطلب امکان پذیر شد. این رویداد اکنون منتظر سال 2024 است که توسط جامعه وردپرس ایتالیایی در تورینو، ایتالیا، 13 تا 15 ژوئن میزبانی خواهد شد. این شهر مدرن در دامنه کوه های آلپ در شمال غربی ایتالیا قرار دارد و بیش از 2000 سال تاریخ برای کاوش دارد.

این مقاله با بیانیه تمایل به اصلاح این فرآیند انتخاب در صورتی که سازمان قادر به دستیابی به صف بندی متنوع نباشد، به پایان می رسد:

در طول فرآیند گزینش، ما چیزی شبیه سیاست «تبعیض مثبت» نداریم که به موجب آن افراد را بر اساس نژاد، رنگ، پیشینه، جنسیت، هویت جنسی یا هر ویژگی دیگری انتخاب می‌کنیم. ما افراد را صرفاً بر اساس تجربه و اشتیاق اعلام شده آنها برای عضویت در تیم انتخاب کردیم…

WordCamp اروپا یک رویداد تکراری است. هر سال از گذشته یاد می گیرد و سال 2024 تفاوتی نخواهد داشت. ما نمی‌توانیم این را مسلم بدانیم که دستیابی به تنوع در یک سال آن را تضمین می‌کند. به عنوان یک رویداد WordCamp شاخص، ممکن است برای دستیابی به برابری جنسیتی یا نمایندگی عادلانه جوامع، نیاز به تبعیض مثبت داشته باشیم.

کسانی که برای سازماندهی انتخاب شده اند، برنامه ریزی WCEU را در سپتامبر 2023 آغاز خواهند کرد و تا ژوئن 2024 با یک تیم توزیع شده به صورت هفتگی کار خواهند کرد.

این برای سازمان دهندگان 2024 تماس بگیرید هیچ تغییری را که در فرآیند انتخاب ایجاد شده است شناسایی نمی کند. سازمان دهندگان احتمالی باید فرم درخواست را پر کنید مهارت ها، تجربه و نقش مورد نظر خود را برجسته می کند.


منبع: https://wptavern.com/wordcamp-europe-2024-calls-for-organizers