WordCamp داکا 2023 به دلیل نگرانی از تأثیر شرکت در تصمیم گیری جامعه لغو شد – WP Tavern

هدف اصلی تیم انجمن وردپرس، پشتیبانی و پرورش جامعه وردپرس با امکان دادن به سازمان‌دهندگان برای ایجاد رویدادهای شگفت‌انگیز است که وردپرس، جامعه آن و ارزش های مشترک جهانی. اگر WordCamp با این مقادیر هماهنگ نباشد، تیم انجمن نمی‌تواند از رویداد پشتیبانی کند.

رید اثرات مخرب محرمانه بودن این حوادث را برجسته کرد، به ویژه اینکه توضیح وضعیت اغلب به عهده کسانی است که گزارش را ارسال کرده اند، زیرا تیم جامعه پس از تأیید گزارش از هر گونه مسئولیت دیگری صرف نظر می کند.

“من در مورد دانستن نام افراد در اینجا هستم، اما فکر می کنم مردم قطعا باید این را بدانند شرکت ها گرفتار؛ میچ کانتور، مدیر مهندسی WebDevStudios گفت: تلاش فعالانه برای خرابکاری WordCamp وردپرس یک نقض جدی اعتماد برای جامعه است. به خصوص زمانی که ممکن است برگردند و سپس از آن جامعه ای که سعی کردند خرابکاری کنند، درآمد کسب کنند.»

رویدادهای وردپرس به نفع جامعه وردپرس به عنوان یک کل است، نه مشاغل یا افراد خاص. تیم انجمن انتظار دارد که تصمیمات WordCamps باید توسط خرد جمعی جامعه هدایت شود و تحت تأثیر منافع هیچ یک از شرکت ها قرار نگیرد. زمانی که شرکت‌ها تلاش می‌کنند بر فرآیند برنامه‌ریزی تأثیر بگذارند، تیم جامعه باید برای میانجیگری وارد عمل شود. در این مثال، ما تصمیم گرفتیم WordCamp داکا 2023 را لغو کنیم.

تصمیم برای لغو رویداد نتیجه برنامه ریزی ناکافی یا تلاش ناکافی از طرف تیم برگزار کننده نبود. در عوض، اقدامات قابل مشاهده از سوی اعضای جامعه محلی برای تأثیرگذاری بر تصمیماتی که به نفع افراد یا شرکت‌های خاص باشد، وجود داشت. زمانی که این تأثیر فوراً به نتایج مطلوب آنها منتهی نشد، هدف افراد تضعیف فرآیند سازماندهی و موفقیت رویداد بود. در حالی که تیم جامعه اقداماتی را برای میانجیگری انجام داد، رفتار و اقدامات نامناسبی که مشاهده کردیم، لغو را ضروری کرد. این یک تصمیم نادر و افراطی است و بر شدت وضعیت تاکید می کند.

«من موارد متعددی را دیده‌ام که افراد گزارش‌های آزار و اذیت و نقض قوانین رفتاری مختلف را ارائه کرده‌اند، و آن شخص/افراد پیامدهای مختلفی از جمله حذف شدن از تیم‌های سازماندهی داشته‌اند. با این حال، آن افراد پس از آن دلایل مختلفی را برای ترک تیم ذکر می کنند، که اغلب دروغ می گویند. اما به دلیل محرمانه بودن پیرامون این موارد، هیچ کس چیز دیگری نمی گوید و آن افراد می توانند و اغلب می توانند در جامعه به فعالیت خود ادامه دهند، بدون اینکه عواقبی فراتر از از دست دادن مخفیانه نقش(های رسمی) خود داشته باشند.»

رید گفت: “این اقدام به کل جامعه آسیب می رساند، زیرا ما تصویر کاملی از افرادی که با آنها کار می کنیم نداریم و به حمایت ناآگاهانه و توانمندسازی افرادی که به تعهدات جامعه خود عمل نکرده اند ادامه می دهیم.”

سورش گفت که این مسائل در مورد گروه ملاقات محلی نیز اعمال می‌شود و همه سازمان‌دهندگان و سازمان‌دهندگان رویداد از نقش‌های خود حذف شده‌اند و باید جهت‌گیری خود را برای دسترسی دوباره تکرار کنند. یک معاون جامعه و یک مربی نیز از نقش خود در این پروژه حذف شدند و شرکت‌های درگیر در تخلفات به مدت یک سال از حمایت مالی رویدادهای وردپرس محروم شدند.

سورش گفت: «در مواقع چالش‌هایی مانند این، مهم است که به یاد داشته باشید که هر کسی بدون توجه به اینکه برای چه کسی کار می‌کند، می‌تواند رویدادهای وردپرس را سازمان‌دهی کند و رویدادهای انجمن وردپرس به نفع همه است، نه هر کسب‌وکار یا فردی.» “به عنوان یک جامعه، ما آزار و اذیت یا اعمال نفوذ بر رفتارهای غیرقابل قبول را تحمل نخواهیم کرد

رید گفت: «به هر طریقی، محافظت از افرادی که قوانین رفتار جامعه را نقض کرده اند، سیاستی است که به وضوح باید مورد بازنگری قرار گیرد.


منبع: https://wptavern.com/wordcamp-dhaka-2023-cancelled-due-to-concerns-of-corporate-influence-on-community-decision-making

همه شرکت کنندگان در بحث طرفدار این نبودند که تیم جامعه افراد درگیر را شناسایی کند، اما در این شرایط آنها خواستار شناخت شرکت هایی هستند که از حمایت مالی رویدادهای وردپرس منع شده اند.

WordCamp داکا (بنگلادش) 2023 بوده است لغو شد توسط تیم جامعه وردپرس به دلیل نگرانی از نفوذ شرکت در فرآیند تصمیم گیری جامعه. این اردو برای 5 آگوست برنامه ریزی شده بود، و سازمان دهندگان قبلاً محل برگزاری را ایمن کرده بودند و در پیشبرد کمپ پیشرفت کرده بودند.

مقابله با این نوع موقعیت‌های حساس کار غبطه‌انگیزی نیست، اما جامعه‌ای که این تصمیم‌ها برای خدمت به آنها طراحی شده‌اند، خواستار شفافیت بیشتر در مورد کسانی هستند که به روش‌هایی عمل می‌کنند که با ارزش‌های مشترک جهانی وردپرس همسو نیست. .

تیم جامعه بیانیه ای منتشر کرد در وب سایت رویداد، که مداخله منافع شرکت را ذکر کرده است:

اندکی پس از انتشار، تعدادی از اعضای جامعه با اعتراض به سطح محرمانه بودن موضوعات مورد بحث و افراد و شرکت‌های درگیر اظهار نظر کردند. به نظر می رسد پست های مبهم تیم جامعه در مورد این موضوع به جای ارائه شفافیت و شفافیت، وضعیت را بیشتر رسوا کرده است.

تیم جامعه از جامعه داکا خواست تا بر سازمان‌های مشارکتی، شرکت‌هایی که جامعه را ارتقا می‌دهند و تنوع بیشتر در مشارکت تمرکز کنند.

Sé Reed، یکی از همکاران بازاریابی و متا وردپرس، اظهار داشت: «این پست قطعاً از خط مشی جاری پیروی می کند که به جامعه اجازه نمی دهد بداند چه کسی توسط تیم خدمات اجتماعی مورد انتقاد قرار می گیرد، حتی در موارد اقدامات فاحش.

به همان اندازه مبهم گزارش حادثه در WordPress.org، که حتی WordCamp لغو شده را مشخص نمی کند، سم سورش، مشارکت کننده تیم جامعه، آن را “تصمیمی ناگوار اما ضروری” خواند. او دلایل این تیم را برای این تصمیم خلاصه کرد: