ServerPress در حال خاموش شدن است – WP Tavern

تیم کوچک ServerPress که شامل Stephen J Carnam، Marc Benzakein و Gregg Franklin می‌شود، هنوز اعلام نکرده‌اند که سرمایه‌گذاری‌های بعدی‌شان چیست، اما قصد دارند از مشتریان فعلی در طول مدت اشتراک‌شان پشتیبانی کنند.

ServerPress هیچ برنامه ای را برای آینده محصولات نرم افزاری خود به غیر از این واقعیت که دیگر پشتیبانی نخواهند شد، اعلام نکرد. کاربران و طرفداران قدیمی از اطلاع از تعطیلی شرکت ناامید شدند و برخی از آنها پرسیدند که آیا ممکن است DesktopServer را در دسترس عموم قرار دهند.
منبع: https://wptavern.com/serverpress-is-shutting-down

من خیلی دلم گرفته @DesktopServer خاموش شدن. این ابزاری بود که واقعاً زندگی وردپرس من را متحول کرد، من چندین سال است که از آن استفاده می کنم! اگر کسی (نه یک شرکت میزبان) آن را تصاحب کند بسیار عالی خواهد بود. 😭 https://t.co/0NluEhLHqs

– لوسی بیر (@webtw) 5 آگوست 2022

ServerPressسازندگان DesktopServer، یک ابزار توسعه محلی وردپرس، اعلام کردند که پس از 12 سال فعالیت تجاری، خاموش می شود. شرکت ایمیل شده است مشتریان خود را ارسال کرد و پس از غیرفعال کردن خریدهای جدید، پیام خداحافظی را در وب سایت خود ارسال کرد و در حال لغو تمدید اشتراک های موجود است.

در اوایل سال جاری، یکی از اعضای تیم این سوال را مطرح کرد که آیا DesktopServer نسخه 5.0 سهم بازار مناسبی خواهد داشت یا خیر. ما آنقدر روی ساخت آن متمرکز شده بودیم که در طول توسعه، کنترل مداوم دمای اتاق را از دست دادیم. هنگامی که بحث را شروع کردیم، به این نتیجه رسیدیم که سهم بالقوه DS5 در بازار طی 10 سال گذشته به طور قابل توجهی تغییر کرده است. چشم انداز ابزار توسعه وردپرس بسیار رشد کرده و متنوع شده است. این امر سهم بازار کلی DesktopServer را کاهش داده است. زمان، تلاش و هزینه برای وارد کردن کاربران جدید به گردش کار DesktopServer برای ServerPress بسیار سربار خواهد بود تا پایدار بماند. در حالی که بسیاری از شرکت‌های بزرگ‌تر و دارای بودجه خوب می‌توانند چنین هزینه‌هایی را جذب کنند، شرکتی که موقعیت ما را دارد نمی‌تواند.

ServerPress توسط استیو کارنام در سال 2010 تاسیس شد. رهبری او به این شرکت کمک کرد تا مستقل از شرکت‌های میزبان بزرگی باشد که ابزارهای توسعه وردپرس را از همه نوع جذب کرده‌اند. Carnam توضیح داد که چگونه بازار تغییر کرده است و شرکای ServerPress را مجبور به تصمیم گیری دشوار برای بستن کرده است:

“در رابطه با فروش یا منبع باز کد (که عالی خواهد بود)؛ متأسفانه فعلاً این آزادی را ندارم که بگویم.»