rel=”noopener” در وردپرس چیست؟ (توضیح داده شد)


آیا فکر کرده اید که چیست؟ rel="noopener" یعنی در وردپرس؟

هنگامی که پیوندی را اضافه می کنید که در یک برگه جدید باز می شود، وردپرس به طور خودکار آن را اضافه می کند rel="noopener" به پیوند نسبت دهید.

در این مقاله توضیح خواهیم داد که چیست rel="noopener" معنی در وردپرس و تاثیر آن بر وب سایت شما.

rel= چیست؟"نوازنده" در وردپرس؟  (توضیح داده شد)

rel=”noopener” در وردپرس چیست؟

هنگامی که به وب سایت وردپرس خود پیوند اضافه می کنید، می توانید از ویژگی های HTML برای کنترل آنچه که با کلیک بر روی پیوند اتفاق می افتد استفاده کنید.

به عنوان مثال، هنگامی که یک پیوند ایجاد می کنید، یک سوئیچ جابجایی وجود دارد که به شما امکان می دهد آن را در یک برگه جدید باز کنید.

باز کردن پیوند در یک برگه جدید

کد HTML تولید شده توسط وردپرس برای این لینک به شکل زیر است:

<a href=" target="_blank" rel="noreferrer noopener">external link</a>

توجه داشته باشید که برخی از ویژگی های HTML به پیوند اضافه شده است، rel="noopener" و rel="noreferrer". این ویژگی ها برای رفع یک آسیب پذیری امنیتی اضافه می شوند.

مشکل این است که از کد جاوا اسکریپت می توان برای اجازه دادن به یک تب جدید برای کنترل پنجره ارجاع خود استفاده کرد. اگر به یک وب سایت خارجی تحت تأثیر کد مخرب پیوند دهید، آن وب سایت می تواند از آن استفاده کند window.opener ویژگی در جاوا اسکریپت برای تغییر صفحه اصلی (وب سایت شما) برای سرقت اطلاعات و انتشار کدهای مخرب.

وردپرس اضافه می کند rel="noopener" برای جلوگیری از استفاده تب جدید از این ویژگی جاوا اسکریپت. به طور مشابه، rel="noreferrer" ویژگی از ارسال اطلاعات ارجاع دهنده به برگه جدید جلوگیری می کند.

چگونه rel=”noopener” بر سئوی وردپرس شما تاثیر می گذارد؟

اینطور نیست.

حتی اگر rel="noopener" ویژگی امنیت وردپرس را بهبود می‌بخشد، برخی از کاربران از استفاده از آن اجتناب می‌کنند زیرا فکر می‌کنند که بر سئوی وردپرس آنها تأثیر می‌گذارد.

اما این فقط یک افسانه است.

این هیچ تاثیری بر رتبه بندی سئو سایت شما یا عملکرد کلی وردپرس شما ندارد.

تفاوت بین “noopener” و “nofollow” چیست؟

گیج کردن آن آسان است rel="noopener" با rel="nofollow". با این حال، آنها ویژگی های کاملا مجزا هستند.

این noopener ویژگی از هک شدن وب سایت شما جلوگیری می کند و امنیت وردپرس را بهبود می بخشد.

از سوی دیگر، nofollow ویژگی باعث می شود که وب سایت شما از انتقال پیوند سئو به وب سایت لینک شده جلوگیری کند.

موتورهای جستجو به دنبال و در نظر گرفتن nofollow هنگامی که یک پیوند را در وب سایت خود دنبال می کنید. با این حال، آنها هیچ توجهی به این موضوع ندارند noopener برچسب زدن

به طور پیش فرض، وردپرس به شما اجازه اضافه کردن را نمی دهد nofollow به لینک های خارجی شما اگر می خواهید اضافه کنید nofollow در وردپرس، پس باید از یک افزونه استفاده کنید.

برای کسب اطلاعات بیشتر، به مقاله ما در مورد نحوه افزودن عنوان و nofollow به لینک ها در وردپرس مراجعه کنید.

آیا rel=”noreferrer” بر لینک های وابسته در وردپرس تاثیر می گذارد؟

این rel="noreferrer" لینک های وابسته در وردپرس را تحت تاثیر قرار نمی دهد. برخی از کاربران معتقدند که این کار را انجام می دهد زیرا rel="noreferrer" از انتقال اطلاعات ارجاع دهنده به تب جدید جلوگیری می کند.

با این حال، اکثر برنامه های وابسته یک URL منحصر به فرد را در اختیار شما قرار می دهند که دارای شناسه وابسته شما باشد. این بدان معنی است که شناسه وابسته شما به عنوان پارامتر URL برای ردیابی وب سایت دیگر ارسال می شود.

ثانیاً، اکثر بازاریابان وابسته از یک پلاگین پنهان سازی پیوند برای پیوندهای وابسته خود استفاده می کنند.

با پنهان‌کاری پیوند، پیوند وابسته که کاربران شما روی آن کلیک می‌کنند، در واقع URL خود وب‌سایت شما است، که سپس کاربران را به URL مقصد هدایت می‌کند.

چگونه rel=”noopener” را در وردپرس غیرفعال کنید؟

نیازی به حذف نیست rel="noopener" از لینک های موجود در وب سایت شما برای امنیت وب سایت شما خوب است و هیچ تأثیری بر عملکرد یا سئو سایت شما ندارد.

با این حال، اگر باید آن را حذف کنید، باید ویرایشگر بلوک گوتنبرگ را در وردپرس غیرفعال کنید و از ویرایشگر کلاسیک قدیمی استفاده کنید.

به این دلیل است که اگر حذف کنید rel="noopener" از پیوند به صورت دستی، ویرایشگر بلاک به طور خودکار آن را دوباره به آن اضافه می کند تا وب سایت شما ایمن بماند.

هنگامی که ویرایشگر بلوک غیرفعال شد، باید یک قطعه کد را به فایل functions.php تم خود یا به فایل اضافه کنید. WPCode افزونه (توصیه می شود). می توانید نحوه استفاده از آن را یاد بگیرید افزونه رایگان WPCode در راهنمای ما در مورد نحوه اضافه کردن آسان کد سفارشی در وردپرس.

به سادگی کد زیر را در یک قطعه PHP جدید کپی کنید:

add_filter('tiny_mce_before_init','wpb_disable_noopener');
function wpb_disable_noopener( $mceInit ) {
    $mceInit['allow_unsafe_link_target']=true;
    return $mceInit;
}
اضافه کردن یک قطعه کد با استفاده از WPCode

اطمینان حاصل کنید که کلید “فعال” را روشن کرده اید و سپس روی دکمه “ذخیره قطعه” کلیک کنید.

این کار باعث می شود وردپرس اضافه نشود rel="noopener" به لینک های جدید همچنین برای حذف این ویژگی باید پیوندهای قدیمی را به صورت دستی ویرایش کنید.

آیا می خواهید کنترل بیشتری بر روی اینکه کدام ویژگی های rel به پیوندهای شما در وردپرس اضافه می شود را کنترل کنید؟ توصیه می کنیم از پلاگین AIOSEO زیرا به شما امکان می دهد عنوان، nofollow و سایر ویژگی های پیوند را مستقیماً در ویرایشگر وردپرس اضافه کنید.

AIOSEO ویژگی های NoFollow و Title را به پنجره Insert Link اضافه می کند

امیدواریم این مقاله به شما در یادگیری این موضوع کمک کرده باشد rel="noopener" در وردپرس همچنین ممکن است بخواهید یاد بگیرید که چگونه یک دامنه ایمیل رایگان دریافت کنید یا لیست نکات ما را برای سرعت بخشیدن به عملکرد وردپرس ببینید.

اگر این مقاله را دوست داشتید، لطفا در ما مشترک شوید کانال یوتیوب برای آموزش ویدیویی وردپرس. شما همچنین می توانید ما را در توییتر و فیس بوک.
منبع: https://www.wpbeginner.com/beginners-guide/what-is-relnoopener-in-wordpress-explained/