OpenAI تجربه قطعی که بر کاربران ChatGPT تأثیر می گذارد


ChatGPT و آزمایشگاه های OpenAI امروز دچار قطعی شدند. کاربران تلفن همراه پیام وحشتناک “ChatGPT در حال حاضر در ظرفیت است” و قطعی آن را دریافت کرده اند. مشترکین ChatGPT Plus می توانند یک پیوند ورود مشترک دریافت کنند، که معمولاً از هر گونه مشکل ظرفیت دور می زند. به نظر می رسد آن گزینه نیز خراب است.

ChatGPT خاموش است: OpenAI قطعی های عمده را برای کاربران ChatGPT و Labs گزارش می کنداسکرین شات از ChatGPT، مارس ۲۰۲۳

کاربران دسکتاپ پیوندی به صفحه حادثه برای این قطعی، که نشان می دهد OpenAI بررسی این موضوع را در ساعت 9:41 صبح به وقت PDT آغاز کرد. آنها علت اصلی این موضوع را کشف کردند و در حال کار بر روی راه حلی هستند.

ChatGPT خاموش است: OpenAI قطعی های عمده را برای کاربران ChatGPT و Labs گزارش می کنداسکرین شات از ChatGPT، مارس ۲۰۲۳

این صفحه وضعیت OpenAI نشان می‌دهد که علاوه بر ChatGPT، آزمایشگاه‌ها به دلیل خرابی ظرفیت زمینه‌ای دچار اختلال می‌شوند. OpenAI در حال اضافه کردن ظرفیت اضافی برای حل این مشکل است. ترافیک آزمایشگاه های پولی بازیابی شده است، و آنها در حال تلاش برای بازگرداندن ترافیک رایگان هستند.

ChatGPT خاموش است: OpenAI قطعی های عمده را برای کاربران ChatGPT و Labs گزارش می کنداسکرین شات از OpenAI، مارس 2023

DownDetector همچنین هزاران گزارش از کاربران ChatGPT در مورد قطعی که از چند ساعت پیش آغاز شده است دریافت کرده است.

ChatGPT خاموش است: OpenAI قطعی های عمده را برای کاربران ChatGPT و Labs گزارش می کنداسکرین شات از DownDetector، مارس 2023

کاربران ChatGPT Plus به ویژه ناامید هستند زیرا طرح قیمت گذاری برتر شامل «دسترسی عمومی به ChatGPT، حتی در زمان اوج مصرف» است.

برخی از کاربران به زمین بازی OpenAI در حالی که OpenAI مشکلات ChatGPT را حل می کند. این یک حالت چت (در حال حاضر در نسخه بتا) ارائه می دهد که می تواند از مدل های GPT-3 یا CODEX انتخابی شما استفاده کند.

ChatGPT خاموش است: OpenAI قطعی های عمده را برای کاربران ChatGPT و Labs گزارش می کنداسکرین شات از OpenAI، مارس 2023

حساب های جدید اعتبار اولیه 18 دلاری را برای OpenAI Playground دریافت می کنند. هنگامی که به محدودیت های استفاده خود رسیدید، باید برای اعتبار اضافی پرداخت کنید. قیمت در هر 1000 توکن هستند که 1000 توکن برابر با 750 کلمه است. قیمت گذاری بر اساس مدل زبان و زمینه مورد نیاز متفاوت است.

کاربران ChatGPT می‌توانند مشترک به‌روزرسانی‌های این شوند صفحه حوادث زمانی که OpenAI مشکل را حل کرد به شما اطلاع داده شود.


تصویر ویژه: ویتور میراندا/ شاتر استوک
منبع: https://www.searchenginejournal.com/chatgpt-down/482682/