Jetpack 11.6 پشتیبانی از الگوی بلوک را به فرم ها اضافه می کند – WP Tavern

جت پک در آخرین نسخه به روز رسانی بزرگی را برای بلوک فرم خود ارائه کرده است 11.6 انتشار. کاربران اکنون می توانند با قالب های فرم های مختلف به عنوان الگو تعامل داشته باشند.

نسخه 11.6 همچنین یک کاوشگر الگوها را معرفی می کند، مشابه آنچه در درج کننده بلوک یافت می شود. در اینجا کاربران می توانند تمام الگوهای موجود را به طور کامل گسترش یافته ببینند تا تصمیمات خود را در طول فرآیند ایجاد فرم بهتر اطلاع دهند.

اگرچه من مشتاق هستم که Jetpack در اجرای این روش‌های جدید برای ساخت فرم‌ها را تکرار کند، اما مکان‌نما و کاوشگر الگو بدون شک به کاربران کمک می‌کنند سریع‌تر از تلاش برای ساختن فرمی از ابتدا در ویرایشگر بلوک شروع به کار کنند.

هر زمان که کاربران یک بلوک فرم جدید را فراخوانی می کنند، یک مکان نگهدار شروع سریع جدید ظاهر می شود. مجموعه ای از رایج ترین انواع فرم ها را به عنوان نماد نمایش می دهد. با کلیک بر روی هر یک از قالب‌های فرم فوراً آن را به بلوک اضافه می‌کنید. از آنجا، کاربران می توانند فیلدها و برچسب های فرم را بیشتر سفارشی کنند. همچنین پیوندی به اسناد مربوط به سفارشی کردن فرم ها و پیوندی برای مشاهده و صادرات پاسخ های فرم را نمایش می دهد.

سایر به روز رسانی های قابل توجه در این نسخه شامل بهبودهای سئو است که به کاربران امکان می دهد کنترل دقیق تری بر نحوه ارائه (یا عدم ارائه) محتوای خود به موتورهای جستجو داشته باشند. در پنل سئوی جت پک، کاربران اکنون می توانند آن پست یا صفحه خاص را از فهرست شدن حذف کنند، در حالی که به محتوا اجازه می دهند در دسترس عموم باقی بماند. کاربران همچنین می‌توانند یک عنوان سئوی سفارشی برای پست‌ها و صفحاتی که در قسمت جستجو و برگه مرورگر نشان داده می‌شوند، تنظیم کنند.


منبع: https://wptavern.com/jetpack-11-6-adds-block-pattern-support-to-forms

پس از آزمایش، متوجه شدم که کاوشگر الگو راهی تا حدودی سخت برای مشاهده قالب‌های فرم موجود است. در نمای پیش‌فرض، آن‌ها یکی یکی ظاهر می‌شوند و متناسب با نمای کاوشگر گسترش می‌یابند. اسکرول کردن آنها نیز دشوار است. با کلیک بر روی نمای سبک شبکه‌ای، الگوها راحت‌تر دیده می‌شوند، اما می‌توان طرح را برای متمایز کردن بهتر هر الگوی بهبود بخشید، زیرا به نظر می‌رسد که همه آنها دقیقاً با حاشیه‌های کم‌رنگ در اطراف هر یک از الگوهای بعدی اجرا می‌شوند.