Jetpack و WordPress.com پشتیبانی از اشتراک‌گذاری خودکار توییتر – WP Tavern را متوقف می‌کنند

Jetpack و WordPress.com اعلام کرد آنها دیگر از API توییتر در محصولات خود پشتیبانی نخواهند کرد. ماه گذشته توییتر دسترسی WordPress.com به API خود را به حالت تعلیق درآورد، که اشتراک‌گذاری اجتماعی Jetpack را شکست – مکانیزمی که پست‌های منتشر شده را به صورت خودکار توییت می‌کند.

توییتر اخیراً به Automattic اطلاع داده است که شرایط و قیمت API توییتر را به طرز چشمگیری تغییر می دهد. افزایش هزینه برای ما غیرقابل تحمل است بدون اینکه افزایش قیمت قابل توجهی به شما منتقل شود، و ما آن را به عنوان یک گزینه نمی بینیم. ما تلاش کرده‌ایم در مورد مسیری رو به جلو مذاکره کنیم، اما نتوانستیم به توافقی در زمان قطعی توییتر در اول ماه مه برسیم.

کاربر WordPress.com @MoviesSilently گفت: “این نمونه ای از مزاحمت های جزئی است که در نهایت باعث می شود مردم به دنبال جایگزین هایی برای توییتر باشند.” “اشتراک گذاری بدون اصطکاک باعث ایجاد یا شکست نمی شود، اما خوب است.”

با توجه به آن، ما تصمیم گرفتیم استفاده از Twitter API را متوقف کنیم.

حدس می‌زنم باید دوباره اکانت Tumblr خود را فعال کنم یا یک حساب جدید بسازم و احتمالاً ببینم Mastadon در مورد چیست. به هر حال من در توییتر دسترسی ندارم.

— MUDPIX OUTDOORS (@mudpiix) 29 آوریل 2023

در ماه فوریه، Mastodon قول داد که این پلتفرم هرگز برای دسترسی API هزینه ای دریافت نخواهد کرد. پس از اعلام امروز Automattic، Mastodon توییت کرد آنها از دیدن شرکت در حال گسترش پشتیبانی از پلتفرم در Jetpack هیجان زده هستند.
منبع: https://wptavern.com/priced-out-of-api-access-jetpack-and-wordpress-com-discontinue-support-for-twitter-auto-sharing

افزایش گسترده قیمت‌گذاری API باعث شده تا رقبا از کاربرانی که از توییتر مهاجرت می‌کنند حمایت کنند. Automattic که مالک Tumblr نیز هست، در پایان این اطلاعیه به توییتر ضربه زد: «اگر تجربیات اخیر شما با توییتر شما را ناراضی کرده است، برو تامبلر رو ببر – ما می شنویم که آن جا کاملاً یک مهمانی است.