Icon Block 1.4.0 کنترل ارتفاع را اضافه می کند، مدیریت رنگ را بهبود می بخشد تا از سبک های جهانی بهتر پشتیبانی کند – WP Tavern

آخرین نسخه کنترل عرض را فراتر از آنچه در بلوک اصلی تصویر برای پشتیبانی ارائه شده است، گسترش می دهد %، px، em، rem، vh، vw، یا هر واحد دیگری که در theme.json تعریف شده است. این واحدها در «سبک‌های جهانی» نیز موجود هستند، بنابراین کاربران می‌توانند بر اساس آنچه نویسنده موضوع در نظر گرفته است، عرض را کنترل کنند. دیگو که گفت ترجیح می‌دهد تا جایی که ممکن است از اجزای بومی وردپرس استفاده کند، کنترل‌های عرض را با استفاده از گوتنبرگ به‌روزرسانی کرد. کنترل ارتفاع، که هنوز به صورت هسته ای در دسترس نیست.

مشارکت کنندگان وردپرس بوده اند بحث در مورد اضافه کردن پشتیبانی SVG برای بیش از یک دهه، اما هنوز راه روشنی برای رفع نگرانی‌های امنیتی پیدا نکرده‌اند. در ژوئیه 2022، تیم Performance کار بر روی یک ماژول برای آپلود SVG را آغاز کرد اما هنوز در حال انجام است. در ضمن، از آنجایی که فرمت SVG دارد پشتیبانی تقریباً جهانی در سراسر وب، کاربران به افزونه هایی مانند پشتیبانی از SVG (1M+ نصب) یا SVG ایمن (700k+ نصب) برای آپلود فایل های SVG در کتابخانه رسانه و استفاده از آنها مانند هر فایل تصویری دیگری.

افزونه دیگو از این جهت متفاوت است که برای استفاده با ویرایشگرهای بلوک و سایت ساخته شده است. Icon Block یک بلوک واحد را ثبت می کند که به کاربران اجازه می دهد آیکون ها و گرافیک های SVG سفارشی را اضافه کنند. همچنین دسترسی به کتابخانه آیکون وردپرس را که حاوی بیش از 270 آیکون SVG است، امکان پذیر می کند.

“خوشبختانه، از اجزایی ساخته شده است که از نسخه 6.0 در وردپرس وجود دارد. من کد را از HeightControl به یک رسم DimensionControl در بلوک آیکون و چند تغییر برای رفع نیازهای خاص من انجام داد.» دیگو گفت.

یکی از مزیت های این افزونه این است که کاربران اگر فقط به آیکون های SVG نیاز دارند، نیازی به نصب یک کتابخانه کامل بلوک ندارند. در نسخه 1.2.0، Icon Block این قابلیت را برای توسعه دهندگان اضافه کرد کتابخانه های نماد سفارشی خود را ثبت کنند.

پشتیبانی از ارتفاع آیکون یک ویژگی جدید در آخرین نسخه 1.4.0 است، یکی دیگر از درخواست‌های ویژگی از سوی جامعه کاربران این افزونه.

منبع تصویر: پست انتشار Icon Block 1.4.0

کاربران می توانند درخواست های ویژگی را از طریق ارسال کنند مسائل صف در مخزن GitHub پلاگین. از آنجایی که دیگو در حال توسعه این افزونه با استفاده از مؤلفه‌های بومی وردپرس است، کاربران همچنین می‌توانند انتظار داشته باشند که با افزودن آن به هسته وردپرس، قابلیت‌های بیشتری در دسترس قرار گیرد.

نسخه 1.4.0 همچنین پشتیبانی رنگ را برای پشتیبانی بهتر از سبک های جهانی بهبود می بخشد. وقتی مضامین الف را تعریف می کنند primary و secondary رنگ‌ها در theme.json، آیکون‌هایی که برای استفاده از آن‌ها تنظیم شده‌اند، با تغییر تغییر سبک یکپارچه کار می‌کنند. این یک نمایش زیبا از این است که چگونه توسعه دهندگان بلاک می توانند پلاگین های خود را به طور هماهنگ با Global Styles کار کنند تا تجربه ویرایش کامل سایت را بهبود بخشند.

منبع تصویر: پست انتشار Icon Block 1.4.0

“یک نکته قابل توجه این است که من حذف را انتخاب می کنم % از گزینه های واحد ارتفاع،” دیگو در پست انتشار گفت. “استفاده كردن % می‌تواند نتایج غیرمنتظره‌ای بر اساس ارتفاع ظرف نماد داشته باشد و کاملا غیر قابل درک است.»

هدف همیشه این بود که بلاک احساس کند متعلق به خود وردپرس است. من سعی کرده ام از هسته های زیادی استفاده کنم بلوک پشتیبانی می کند و اجزاء تا حد امکان نسخه 1.4.0 با پیشرفت های بسیار مورد نیاز به این تلاش وفادار می ماند.


منبع: https://wptavern.com/icon-block-1-4-0-adds-height-control-improves-color-handling-to-better-support-global-styles

نیک دیگو، مدافع توسعه‌دهندگان WP Engine، این خبر را منتشر کرد نسخه 1.4.0 از او بلوک آیکون افزونه دیگو پس از تلاش برای یافتن راهی کارآمد برای افزودن نمادهای SVG به ویرایشگر بلوک، آن را در اکتبر 2021 راه اندازی کرد. هدف او این است که این افزونه کوچک اما مفید تبدیل به “آیکون و بلوک گرافیکی قطعی SVG” شود. در سال گذشته، 1300٪ رشد داشته و به بیش از 7000 نصب فعال رسیده است، در حالی که بر مجموعه ای از ویژگی ها متمرکز است.

دیگو گفت: «انبوهی از افزونه‌های آیکون عالی در اکوسیستم وردپرس وجود دارد، رایگان و ممتاز. «بیشتر ویژگی‌ها و عملکردهای بیشتری نسبت به Icon Block دارند. با این حال، چیزی که این بلوک را متفاوت می کند، تعهد قوی آن به اصول طراحی اصلی وردپرس است.

در نسخه های بعدی، دیگو گفت که قصد دارد روی راهی کار کند که به کاربران اجازه دهد آیکون های SVG سفارشی را از یک فایل SVG “آپلود شده” وارد کنند، و همچنین راه هایی را برای ادغام با کتابخانه های آیکون های شخص ثالث کشف کنند. دسترسی به Font Awesome، نمادهای Boostrap، Ionicons و دیگر کتابخانه‌های SVG به کاربران امکان انتخاب بسیار گسترده‌تری را فراتر از کتابخانه آیکون وردپرس هنگام طراحی سایت‌هایشان می‌دهد.