Gutenberg 16.0 مدیریت صفحه را در ویرایشگر سایت – WP Tavern معرفی می کند

Command Center که برای جستجوی سریع و قابل گسترش برای پرش به سایر صفحات یا الگوهای داخل ویرایشگر ایجاد شده است، در Gutenberg 16.0 نیز از مرحله آزمایشی خارج شده است. این یکی دیگر از ویژگی‌های اصلی است که در نسخه بعدی به وجود می‌آید و API آن نیز اکنون عمومی است، امکان ایجاد دستورات سفارشی را برای توسعه دهندگان باز می کند.

این به‌روزرسانی برای ویرایشگر سایت در نسخه بعدی وردپرس 6.3 به همراه بلوک Details در دسترس خواهد بود. تثبیت شده در گوتنبرگ 16.0 و دیگر تحت پرچم آزمایشی نیست. اجرا بود کوچک شده تا ساده تر باشد با گنجاندن خلاصه به عنوان بخشی از خود بلوک.

برخی دیگر از نکات برجسته کاربر در این نسخه از افزونه عبارتند از:

کاربران اکنون می توانند صفحات جدید ایجاد کنید و مشاهده جزئیات صفحه در نوار کناری، تجربه ای که بسیار شبیه به ویرایش یک صفحه در ویرایشگر بلوک است با این تفاوت که فرآیند را در جریان ویرایش طراحی نگه می دارد.

Automattic می‌گوید: «این بدان معناست که شما عملاً می‌توانید بدون خروج از ویرایشگر سایت یک وب‌سایت بسازید، که روند ایجاد سایت را سرعت می‌بخشد، دیدن نتیجه نهایی را آسان‌تر می‌کند و بار شناختی کلی جابجایی بین ویرایشگرها را کاهش می‌دهد.» نیک دیگو، مشارکت کننده اصلی، گفت.

بررسی کنید انتشار پست برای جزئیات بیشتر در مورد تمام پیشرفت‌ها، رفع اشکال‌ها، ابزارها، دسترسی‌پذیری و به‌روزرسانی‌های عملکرد موجود در Gutenberg 16.0.


منبع: https://wptavern.com/gutenberg-16-0-introduces-page-management-in-the-site-editor

گوتنبرگ 16.0 امروز با مدیریت صفحه در ویرایشگر سایت منتشر شد. این اولین قدم به سوی تجربه یکپارچه‌تر ویرایش محتوا و طراحی است.