Gutenberg 15.7 آپلود لوگوی سایت را به Inspector Controls اضافه می کند – WP Tavern

چند نکته برجسته دیگر از نسخه 15.7 شامل موارد زیر است:

  • کنترل‌های فیلتر دوتون به نوار کناری بلوک اضافه شد (قبل از این تغییر، تنها مکان برای ویرایش فیلترهای دوتون در سطح بلوک بود.)
  • تایپوگرافی سیال به‌روزرسانی شد تا فونت‌های بزرگ را برای صفحه‌های کوچک‌تر با استفاده از ضریب مقیاس لگاریتمی برای محاسبه حداقل اندازه قلم کاهش دهد.
  • متغیرهای تصویر اکنون مرزهای سفارشی را نشان می دهند
  • مدل پیشنهادی الگوی الگو اکنون از یک طرح بنایی استفاده می کند

نسخه 15.7 رفتار تنظیمات نوار ابزار بالا را برای رفع چند مشکل تغییر داد مشخص شده است توسط معمار اصلی گوتنبرگ ماتیاس ونتورا.

ونتورا گفت: “نوار ابزار بالا کمی راکد شده است در حالی که مجموعه ویژگی های ویرایشگر تکامل یافته است.” او دو مشکل مهم را که این تغییر طراحی حل می‌کند شناسایی کرد: عدم وجود انتخابگر والد برای بلوک‌های تودرتو و افزایش کلی در ردپای رابط کاربری ویرایشگر. نوار ابزار به روش های زیر به روز شده است:

  • به روز رسانی در اندازه دسکتاپ، موقعیت نوار ابزار ثابت را نمایش می دهد
  • به روز رسانی z-index سرصفحه رابط به پایین تر از نوار ابزار بلوک نشان داده شده در بالا
  • یک ضامن گسترش/کوچک شده برای بلوک نوار ابزار متنی را پیاده سازی می کند
منبع تصویر: به روز رسانی روابط عمومی تنظیمات ثابت نوار ابزار بالا

اگر پیشرفت را در مرکز فرماندهی آزمایشی که در نسخه 15.6 به عنوان جستجوی سریع برای پرش به صفحات یا قالب های دیگر معرفی شده است، دنبال کرده اید، طراحی به روز شده است برای مطابقت با مدل های جدید کاربران متوجه تفاوت‌های ظریفی می‌شوند، مانند تغییراتی در شعاع و مرزها، نمادهای هر فرمان، و نتایج تنها زمانی در دسترس هستند که ورودی خالی نباشد.

منبع تصویر: PR #49681

از نظر A11y مشکلات بیشتری در مورد این پیاده سازی وجود دارد که من نمی دانم از کجا شروع کنم. برخی از آزمایش‌های سریع با صفحه‌کلید تنها برخی از مشهودترین موارد را نشان می‌دهند. من همه را تشویق می‌کنم که ابتدا این رابط کاربری جدید را با صفحه‌کلید آزمایش کنند تا ایده‌ای در مورد مسائل اصلی پیدا کنند تا بتوانیم گفتگو را با زمینه بیشتری ادامه دهیم.

علاوه بر ناوبری صفحه کلید، مسائل دیگری نیز در ارتباط با آن وجود دارد NavigableToolbar استفاده از نوار ابزار ARIA، قرار دادن عناصر در DOM، استفاده از آیکون ها و غیره.

این تغییر به بازخورد کاربران افزونه گوتنبرگ نیاز دارد، زیرا بازخورد بین مشارکت‌کنندگان تاکنون متفاوت بوده است. آندریا فرسیا، عامل اصلی و مشارکت‌کننده دسترسی وردپرس، روابط عمومی را بررسی کرد و نشان داد که نیاز به آزمایش بیشتری دارد:

گوتنبرگ 15.7 این هفته منتشر شد، اضافه کردن لوگوی سایت آپلود و جایگزینی از نوار کناری کنترل بازرس. این ویژگی هنوز در نوار ابزار بلوک موجود است، اما به نظر می‌رسد که یک افزوده طبیعی به بازرس است، زیرا قبلاً به روشی مشابه در Customizer در دسترس بود. در اینجا کاربران می توانند به راحتی عرض لوگو را تنظیم کنند و تنظیم کنند که آیا تصویر به خانه پیوند می خورد، در یک برگه جدید باز می شود و موارد دیگر.

بررسی کنید پست انتشار گوتنبرگ 15.7 و تغییرات را برای جزئیات بیشتر در مورد تمام تغییرات در ابزار، کیفیت کد، عملکرد، دسترسی، اسناد و موارد دیگر.


منبع: https://wptavern.com/gutenberg-15-7-adds-site-logo-upload-to-inspector-controls