Gutenberg 15.5 پشتیبانی آزمایشی Grid Layout را معرفی می کند – WP Tavern

به روز رسانی این قابلیت را برای کاربران به ارمغان می آورد زیرنویس آنها را در رابط کاربری Styles سبک کنید. رنگ، تایپوگرافی و اندازه زیرنویس ها اکنون با تغییرات اعمال شده در سطح جهانی به راحتی قابل ویرایش هستند.

اعتبار تصویر: پست انتشار گوتنبرگ 5.5

گوتنبرگ 5.5 همچنین توانایی شناسایی یک الگوی سفارشی را برای نویسندگان تم معرفی می‌کند تا زمانی که کاربران یک الگوی خاص را بارگذاری می‌کنند، مانند صفحه 404، صفحه نویسنده یا پست تک، به جای تکیه بر یک الگوی بازگشتی یا شروع از یک صفحه خالی نمایش داده شود. . این امکان داشتن را فراهم می کند الگوهای سفارشی به عنوان شروع کننده قالب، یک نقطه پرش دوستانه تر برای کاربرانی که در حال ویرایش سایت های خود هستند.

طرح‌بندی شبکه‌ای یکی از ویژگی‌های مشترک افزونه‌های صفحه‌ساز است و این قابلیت جدید برای قوی‌تر کردن قابلیت‌های صفحه‌سازی گوتنبرگ ضروری است. با آزمایش‌های بیشتر، مشارکت‌کنندگان می‌توانند روی یک پیاده‌سازی تصمیم بگیرند و آن را از آنجا بسازند. اگر می‌خواهید آن را امتحان کنید، می‌توانید تغییر Grid برای بلوک Group را در زیر فعال کنید گوتنبرگ > آزمایش‌ها.

بررسی تغییرات در انتشار پست برای یک لیست کامل از تمام رفع اشکال، پیشرفت ها، و عملکرد، اسناد و بهبود کیفیت کد.


منبع: https://wptavern.com/gutenberg-15-5-introduces-experimental-grid-layout-support

گوتنبرگ 15.5 این هفته با ویژگی های جدید و اصلاحات بیشتری در قابلیت ویرایش کامل سایت وردپرس منتشر شد. این پروژه به زودی با همکاری بلادرنگ در نقشه راه به فاز 3 خواهد رفت، اما هنوز پیشرفت های زیادی برای ویرایشگر سایت و بلوک های اصلی در راه است.

چند به روز رسانی مهم دیگر در این نسخه شامل موارد زیر است:

  • جدید تغییر تاریخ پست تغییر برای بلوک تاریخ ارسال به کاربران امکان می دهد آخرین تاریخ به روز رسانی پست را نمایش دهند
  • Sticky Position: اقدام جدید “Make sticky” به بلوک قسمت الگو اضافه شده است
  • دکمه‌ها: پشتیبانی از «ویرایش به‌عنوان HTML» در گزینه‌های بلوک غیرفعال است
  • بلوک Time to Read پشتیبانی از فاصله و تایپوگرافی را اضافه می کند
  • بلوک ستون ها پشتیبانی از قفل قالب را اضافه می کند
  • در کنترل‌های اندازه تصویر، «اندازه تصویر» با «رزولوشن» جایگزین شده است

این نسخه پشتیبانی آزمایشی از طرح‌بندی‌های شبکه‌ای در بلوک گروه را معرفی می‌کند. مشارکت‌کنندگان گوتنبرگ در حال آزمایش یک نوع طرح‌بندی Grid به عنوان یک تغییر جدید برای بلوک گروه هستند. آنها تصمیم گرفتند به جای یک بلوک جدید، این پیاده سازی را به منظور استفاده بیشتر در دنیای واقعی در اولین تکرار، اجرا کنند.

پس از آزمایش، متوجه شدم که نوع طرح بندی Grid به عنوان یک افزودنی طبیعی به سایر تغییرات گروهی متناسب است. این اولین تکرار با یک تنظیم برای پیکربندی حداقل عرض ستون ارسال می شود، اما گزینه های بیشتری را می توان در آینده اضافه کرد. من دریافتم که دستکاری آن بسیار ساده تر از بلوک ستون ها برای شبکه های اصلی است. ممکن است برای کاربران آسان‌تر باشد که آن را به‌عنوان یک بلوک جدید پیاده‌سازی کرده و درک کنند، به‌جای اینکه ابتدا یک بلوک گروهی را اضافه کنند و سپس یک طرح‌بندی را انتخاب کنند.