Gutenberg 14.8 رابط ویرایشگر سایت را بازنگری می کند، کتاب سبک را اضافه می کند – WP Tavern

در اکتبر، مشارکت‌کنندگان شروع به پیشبرد این ایده کردند و اکنون اولین تکرار از “حالت مرور” جدید در گوتنبرگ 14.8 اولین بار است. رایان ولچر، مشارکت‌کننده با حمایت Automattic ویدئویی را منتشر کرد که رابط کاربری جدید را برای پیمایش در ویرایشگر سایت نشان می‌دهد:

گوتنبرگ 14.8 شامل ده ها پیشرفت و رفع اشکال فراتر از این موارد برجسته است. بررسی کنید انتشار پست برای تغییرات کامل


منبع: https://wptavern.com/gutenberg-14-8-overhauls-site-editor-interface-adds-style-book

بلوک ناوبری چندین به روز رسانی دارد که باید تجربه ساخت و ویرایش منوها را بهبود بخشد:

  • بلوک ناوبری: لیست صفحه را به تبدیل رابط کاربری پیوند در بلوک Nav اضافه کنید. (46426)
  • بلوک ناوبری: برای منوهای کلاسیک، مکان-> اصلی را به ایجاد پیمایش مجدد اضافه کنید. (45976)
  • بلوک ناوبری: ایجاد ناوبری بازگشتی را به منوی اخیر ایجاد شده به‌روزرسانی کنید. (46286)
  • بلوک پیمایش: یک دکمه «نمای فهرست باز» اضافه کنید. (46335)
  • بلوک ناوبری: عنوان را از نمای فهرست پیمایش در آزمایش حذف می کند. (46070)
در ماه آگوست، جیمز کوستر، طراح گوتنبرگ، مدل‌هایی را برای به‌روزرسانی ویرایشگر سایت به اشتراک گذاشت تا شامل یک «قاب قابل پیمایش» شود که کاربران می‌توانند از منوی ویژگی‌ها و سبک‌ها در سمت چپ انتخاب کنند. این یکی از پاسخ‌ها به چیزی بود که کوستر به عنوان وزن‌دهی نامتعادل ویژگی‌ها، یک نقص طراحی حیاتی که به گفته او بر تجربه کاربران با ویرایشگر تأثیر منفی می‌گذاشت، بود.

کاربرانی که پنل CSS سفارشی را از Customizer گم کرده‌اند، خوشحال می‌شوند که بدانند Gutenberg 14.8 CSS سفارشی را به آن اضافه می‌کند. Styles > Custom پنل در ویرایشگر سایت این اولین تکرار به‌عنوان آزمایشی ارسال می‌شود، بنابراین کاربرانی که می‌خواهند آن را آزمایش کنند، می‌توانند «CSS سفارشی سبک‌های جهانی» را در منوی گوتنبرگ > آزمایش‌ها در سرپرست فعال کنند.

گوتنبرگ 14.8 امروز با یک به‌روزرسانی بزرگ در رابط ویرایشگر سایت منتشر شد که باعث می‌شود به عنوان یک ابزار طراحی یکپارچه‌تر احساس شود.

نسخه 14.8 همچنین Style Block را معرفی می کند که اکنون در پانل Global Styles قرار گرفته است. این روشی را برای تجسم اینکه چگونه تغییرات سبک جهانی بر بلوک‌ها تأثیر می‌گذارد، با پیش‌نمایش آن‌ها (اعم از بلوک‌های اصلی و شخص ثالث) در یک پانل قابل تغییر اندازه ارائه می‌دهد. این به ویژه زمانی مفید است که یک تم دارای تغییرات سبک زیادی باشد که در غیر این صورت ذخیره کردن و سپس پیش نمایش با بلوک های مختلف زمان بر است. این به کاربران کمک می کند تا به این سوال پاسخ دهند که “این سبک ها با بلوک های من چگونه به نظر می رسند؟” سبک ها نیز می توانند باشند پیش نمایش برای بلوک های فردی.

هنگام بررسی الگوها در درج کننده، نشان دادن ماوس روی یک الگو اکنون عنوان آن را نشان می دهد. نامرئی بودن عناوین الگوها زمانی که الگوها از نظر بصری شبیه به یکدیگر باشند، به مشکل تبدیل می شود با تغییرات جزئی قابل مشاهده بودن عنوان به کاربران کمک می کند تا بهترین الگو را برای نیازهای خود مرتب کنند و انتخاب کنند.