Gutenberg 13.7 قابلیت‌های قالب سفارشی را گسترش می‌دهد، زمان تخمینی خواندن را به پنل اطلاعات اضافه می‌کند – WP Tavern

سفارشی سازی دسته نیز موضوعی است آخرین دور آزمایش برنامه FSE، در 1 آگوست بسته می شود. این آزمون بر هدایت کاربران از طریق کاوش در الگوی دسته بندی عمومی و طراحی جدید انتخابگر الگو که در گوتنبرگ 13.6 معرفی شده است متمرکز است. هر تماس آزمایشی با روشی ساختاریافته برای کشف ویژگی‌های بتا همراه با سؤالات خاصی برای پاسخگویی در طول فرآیند همراه است. این اساساً یک راه هدایت شده برای کمک به وردپرس است که به افراد با هر توانایی اجازه می دهد تا با بازخورد خود تجربه کاربر را شکل دهند.

با کلیک بر روی «افزودن الگوی جدید» و انتخاب دسته، یک مدال جدید راه اندازی می شود که در آن کاربران می توانند یک دسته خاص را انتخاب کنند:

ویژگی قفل کردن بلوک گوتنبرگ در حال حاضر کمی کنترل دانه ای را ارائه می دهد، اما این نسخه منتشر شده است این قابلیت ها را گسترش می دهد برای قفل کردن تمام بلوک های داخل یک ظرف (بلوک های گروه، جلد و ستون) با یک کلیک.

منبع: پست انتشار گوتنبرگ 13.7

سایر بهبودهای قابل توجه در 13.7 شامل موارد زیر است:

  • طراحی مودال را برای صفحه Preferences و دیگر صفحه‌ها به‌روزرسانی می‌کند تا نویز را کاهش دهد، تاری پس‌زمینه را اضافه کند و طراحی را منسجم‌تر کند – PR #40781
  • «استفاده از تصویر برجسته» را به گزینه‌های آپلود و کتابخانه رسانه در محل مکان برای بلوک پوشش جدید اضافه می‌کند – PR #41722
  • پشتیبانی از دکوراسیون متن را به بلوک عنوان پست اضافه می کند – PR #42328

این نسخه شامل 167 PR به لطف مشارکت های 58 نفر است. برای تفکیک کامل همه تغییرات و رفع باگ‌ها، تغییرات کامل را بررسی کنید انتشار پست.


منبع: https://wptavern.com/gutenberg-13-7-expands-custom-template-capabilities-adds-estimated-reading-time-to-info-panelهمه این موارد اضافه شده کنترل بیشتری بر CMS نسبت به روزهای اولیه وردپرس در اختیار کاربران قرار می دهد. ایجاد یک الگوی سفارشی برای یک طبقه بندی یا برای یک صفحه خاص، کاری است که اکثر کاربران برای آن نیاز به استخدام یک توسعه دهنده دارند. اکنون هر کسی می تواند قالب های سفارشی را تنها با چند کلیک در ویرایشگر سایت ایجاد کند.

Tadlock گفت: «تعدادی از موارد استفاده برای این نوع قالب‌ها وجود دارد که فقط به آنچه سازندگان آنها می‌خواهند بسازند محدود می‌شود. به عنوان مثال، یک کاربر ممکن است بخواهد شبکه ای از پست ها را برای یک دسته خاص «عکاسی» نشان دهد اما سبک فهرست پیش فرض را برای دیگران تغییر ندهد. یک صاحب رستوران ممکن است نوار کناری پیش‌فرض سایت را در صفحه «منو» حذف کند تا عکس‌های غذاها در مرکز قرار گیرد.»

گوتنبرگ 13.7 این هفته با به‌روزرسانی‌های عمده برای قابلیت‌های ویرایش کامل سایت (FSE) منتشر شد ایجاد قالب سفارشی را گسترش دهید. کاربران اکنون می توانند الگوهایی برای طبقه بندی های سفارشی، اصطلاحات خاص، و دسته ها و برچسب های منفرد ایجاد کنند. این به روز رسانی همچنین شامل قابلیت ایجاد قالب برای صفحات خاص است.

گوتنبرگ 13.7 همچنین یک ” جدید را معرفی می کند.زمان خواندن” شمارشی که کاربران در پانل اطلاعات در بالای ویرایشگر پیدا خواهند کرد. زمان خواندن صفحات، پست‌ها و انواع پست سفارشی را تخمین می‌زند.

در یک نوشته جداگانه در مورد قابلیت‌های توسعه یافته قالب سفارشی، جاستین تدلاک، مشارکت‌کننده با حمایت Automattic، روند ایجاد الگو را ارائه کرد و ادامه کار روی این بازوی از ویژگی‌های FSE را خلاصه کرد.