Gutenberg 13.6 پشتیبانی مودال الگو را برای انواع پست سفارشی اضافه می کند، ایجاد انواع الگو را گسترش می دهد – WP Tavern

مشارکت کنندگان گوتنبرگ یک نقشه راه برای اینکه چگونه می خواهند انواع قالب های موجود را در آینده فراتر از این به روز رسانی گسترش دهند. این شامل الگوهای نویسنده فردی، آرشیوهای نوع پست و الگوهای عمومی/سفارشی است.

گوتنبرگ 13.6 این هفته با گسترش ویژگی های ویرایش کامل سایت و 26 رفع اشکال منتشر شد.

سایر پیشرفت‌ها عبارتند از میانبرهای صفحه کلید جدید برای Strikethrough و Inline Code، یک رابط کاربری زمان‌بندی پست به‌روزرسانی شده که در صورت لزوم می‌گوید «Today» و «Tomorrow»، و رابط کاربری انتخاب الگو به‌روزرسانی شده تا پاپاور باشد.

همچنین می‌توان زیرنویس‌ها را با استفاده از theme.json از Gutenberg 13.6 کنترل کرد. نسخه‌های بعدی یک رابط کاربری اضافه می‌کنند تا کاربران بتوانند به راحتی سبک‌های زیرنویس را در سرتاسر سایت مدیریت کنند.

برای تفکیک دقیق تر از تمام پیشرفت ها و رفع اشکال در 13.6، مشاهده کنید انتشار پست یا بررسی کنید تغییرات کامل در GitHub.


منبع: https://wptavern.com/gutenberg-13-6-adds-pattern-modal-support-for-custom-post-types-expands-creation-of-template-typesیکی از نکات برجسته شامل افزودن الگوی مدال برای کاربران هنگام ایجاد محتوای جدید در یک نوع پست سفارشی است. وردپرس 6.0 قابلیت نمایش الگوها به صورت مودال را در هنگام ایجاد صفحه جدید توسط کاربر معرفی کرد. ایده این است که به جای یک صفحه خالی، یک شروع پرش اختیاری به آنها بدهید. در Gutenberg 13.6، این ویژگی به گونه‌ای گسترش یافته است که انواع پست‌های سفارشی را شامل می‌شود، که توسعه‌دهندگان می‌توانند به صورت انتخابی آن را فعال کنند.

اعتبار تصویر: پست انتشار گوتنبرگ 13.6

ویژگی دیگر عنوان برای این نسخه، گسترش انواع قالب در ویرایشگر سایت است. کاربران اکنون می توانند یک الگو برای همه پست های یک نوع پست خاص ایجاد کنند. این یک پیشرفت بزرگ برای ویژگی‌های CMS اساسی وردپرس است، زیرا امکان سفارشی‌سازی بیشتر از همیشه را بدون نیاز به ویرایش کد یا دانستن نحوه ایجاد قالب‌های سفارشی فراهم می‌کند. نسخه 13.6 همچنین امکان ایجاد یک قالب برای یک پست خاص را معرفی می کند.

قابلیت‌های theme.json گسترش یافته است تا شامل کنترل جهانی سبک‌های دکمه‌ها برای تغییر ظاهر آن‌ها در سراسر سایت شود. بلوک‌های شخص ثالث با دکمه‌هایی که از نشانه‌گذاری صحیح استفاده می‌کنند نیز می‌توانند دکمه‌های آن‌ها را در تغییرات سبک در سراسر سایت قرار دهند.