ClassicPress در یک دوراهی، مدیران در نظر دارند وردپرس را دوباره فورک کنند – WP Tavern


ClassicPress است نظرسنجی از کاربرانش برای تعیین مرحله بعدی نرم افزار. این پروژه یک فورک پشتیبان وردپرس بر اساس نسخه 4.9 است که از ویرایشگر کلاسیک TinyMCE به عنوان گزینه پیش فرض بدون ویرایشگر بلوکی استفاده می کند. تحت یک سازمان غیرانتفاعی به نام ClassicPress Initiative اداره می شود.

در ژوئیه 2022، زمانی که مدیران آن استعفا دادند و گفتند که جامعه احساس می‌کند اکنون مانع پیشرفت ClassicPress می‌شوند، به نظر می‌رسد که پروژه در صخره‌ها قرار دارد. این سازمان برای تامین حمایت های مالی مورد نیاز خود در تلاش بود، اما از آن زمان تا به حال تجمع کرده است و پس از انتقال روند اهدا به مکان با ثبات تر است. Collective را باز کنید.

در یک پست اخیر انجمن با عنوان “آینده ClassicPressیکی از مدیران پروژه، ویکتور ناگورنی، دو مسیر را به جامعه ارائه کرد: کلاسیک پرس را مجدداً با استفاده از وردپرس 6.0 فورک کنید، یا ادامه دهید همانطور که هست.

Nagornyy گفت: «در چند سال گذشته، تیم اصلی ما روی بهبود ClassicPress و ویژگی‌های backporting از WordPress کار کرده است. همانطور که وردپرس به تکامل خود ادامه داد، ClassicPress کمی از افزودن ویژگی های جدید عقب ماند زیرا تمرکز بر سازگاری PHP 8+ شد.

یک فورک اکتشافی وردپرس 6.0 با ویرایشگر بلاک حذف شده در مخزن GitHub وجود دارد به نام WP-CMS. تمام نشده است اما به طور بالقوه می تواند به ClassicPress 2.0 تبدیل شود. این گزینه این مزیت را دارد که به پروژه کمک می کند تا به وردپرس برسد و سازگاری با نسخه های جدیدتر PHP را بهبود بخشد، و افزونه ها و تم های بیشتری را برای کاربرانی که برای سازگاری به نسخه 5.0 و بالاتر نیاز دارند باز می کند. نکته منفی این است که تکمیل آن با تعداد محدود مشارکت‌کنندگان ClassicPress ماه‌ها طول می‌کشد و ClassicPress 1.x باید برای مدتی از نظر امنیتی حفظ شود.

جایگزین همچنان به حفظ پروژه ادامه می دهد زیرا بدون نیاز به نگهداری نسخه های جداگانه است. Nagornyy معایب این رویکرد را شناسایی کرد:

  • تیم هسته کوچک ما همچنان بر روی سازگاری با PHP تمرکز خواهد کرد
  • Backporting از WP در اولویت است، بنابراین ویژگی های جدید ClassicPress ممکن است رخ ندهد
  • ما نمی‌توانیم با وردپرس آشنا شویم، توابع/ویژگی‌ها از دست خواهند رفت
  • پلاگین ها/تم های سازگار با وردپرس 5+ با ClassicPress ناسازگار خواهند بود

این پروژه اکنون با توجه به این دو گزینه در یک دوراهی قرار دارد که جامعه را مجبور به بررسی مجدد هدف ClassicPress کرده است.

“پس سوال واقعی این است که ClassicPress یک نسخه پیش وردپرس 5.0 است یا فقط وردپرس بدون گوتنبرگ؟” دانیله اسکاسیفرات، عضو کمیته موسس گفت.

با توجه به اینکه CP بر اساس یک کد 5 سال پیش است و وب در حال حرکت است، من فکر می کنم که باید به Re-Fork برویم و راهی برای خودکارسازی و ساده سازی آن تا حد امکان پیدا کنیم.

Álvaro Franz، متصدی اصلی ClassicPress، که همچنین نویسنده فورک WP-CMS بر اساس WP 6.0 است، گفت او تمایلی به کمک به ادامه نسخه فعلی ندارد.

“من کار بر روی یک نسخه قدیمی از چیزی که قبلا توسط بسیاری از توسعه دهندگان بزرگ در وردپرس بهبود یافته است (همانطور که توسط @Mte90فرانتس گفت، در واقع پیشرفت های زیادی صورت گرفته است. “اما من می توانم از نسخه 2 مراقبت کنم، از آنجایی که من قبلاً نویسنده فورک ذکر شده هستم، می توانم در حفظ WP-CMS با وردپرس و سپس استفاده از آن به عنوان پایه ای برای CP v2 کمک کنم.”

جوی رینولدز، مشارکت کننده اصلی وردپرس نظر داد در این رشته، نشان می‌دهد که ClassicPress در صورت تلاش برای پشتیبان‌گیری تمام پیشرفت‌های انجام‌شده پس از 4.9، آینده تلخی در پیش دارد. او معتقد است که ادامه در همان مسیر، با توجه به تعداد کم مشارکت کنندگان پروژه، به بن بست می انجامد:

تمام هدف پشتیبان گیری از WP به این دلیل است که آنها هزاران توسعه دهنده، میلیون ها کاربر دارند که هر ترکیبی از نسخه و افزونه و میزبان را برای یافتن مشکلات (به علاوه یک تیم آزمایش)، یک تیم امنیتی و یک تیم عملکرد آزمایش می کنند. CP هیچ کدام از اینها را ندارد و این احمقانه است که از تلاش های آنها استفاده نکنیم. اما هر چه چیزهای بیشتری را نادیده بگیریم یا از آنها عقب بمانیم، پشتوانه هر چیزی سخت تر می شود.

چیزهای زیادی وجود دارند که خارج از WP به تکامل خود ادامه می دهند، مانند PHP، جاوا اسکریپت، CSS، HTML، و ابزارهای مختلف همراه (مانند jQuery و TinyMCE و PHPMailer و Simple Pie و Requests…).

CP نمی تواند روی 4.9 ثابت بماند. اون مرده اما اگر سعی کنید همه چیزهای PHP8 را پشتیبان بگیرید، به دلیل تمام تغییرات قالب‌بندی که انجام داده‌اند، به‌علاوه تمام رفع اشکال‌ها، به‌علاوه همه ویژگی‌های جدید، کار بسیار دشواری خواهید یافت. فورک جدید با برداشتن یکباره آن و حذف موارد ناخواسته بلوک، مشکل پشتیبان را دور می زند.

من شخصاً فکر می کنم که CP هیچ ویژگی ارزشی ندارد که WP ندارد. این یک دسته از اصلاحات و چند ویژگی از WP دارد، اما یک بن بست است، به خصوص با فهرست محدود افرادی که کد را ارائه می دهند.

تیم کی، عضو کمیته موسس ClassicPress، در اظهارنظری متضاد، دلیل این را توضیح داد که چرا به نظر می‌رسد این نظرسنجی اینقدر تفرقه‌انگیز است.

Kaye گفت: «اگر همه آنچه مردم می‌خواهند وردپرس بدون گوتنبرگ است، اصلاً نیازی به ClassicPress نیست، زیرا قبلاً افزونه‌ای وجود دارد که آنچه شما به دنبال آن هستید را ارائه می‌دهد. “نامیده می شود ویرایشگر کلاسیک.

«این ایده که سؤال این است که آیا CP اساساً باید نسخه‌ای از WP را منعکس کند یا نه، بنابراین کاملاً اشتباه است. کسانی که این هدف را می خواهند باید از آن افزونه استفاده کنند. واقعاً به همین سادگی است.

CP (و کارهایی که در آن انجام می شود) تنها زمانی معنا پیدا می کند که CMS خودش با فرآیند تصمیم گیری و ویژگی های خاص خودش باشد.

همکار سابق ClassicPress @ozfiddler، که کار بر روی این پروژه را به “صیقل دادن برنج در یک کشتی بدون سکان” تشبیه کرد. پیشنهادی ClassicPress قبل از انتخاب بین دو مسیر، مقصد را مشخص می کند.

@ozfiddler گفت: “اما پس از آن، مشکل CP این است – هرگز واقعاً نمی دانست که به کجا می رود، فراتر از “WP-without-Gutenberg”. بنابراین، به این معنی است که شما اظهاراتی مانند این را دریافت می کنید که به عنوان یک فهرست شده است باهم برای یکی از گزینه‌ها: ‘ما نمی‌توانیم با وردپرس ارتباط برقرار کنیم.’

زمانی که در CP مشارکت می کردم، همیشه فکر می کردم که جاه طلبی ها بسیار بیشتر از منابع موجود است. من گهگاه پیشنهاد می‌کردم که پروژه را به‌شدت هرس کنیم، اما این همیشه با مخالفت گسترده مواجه می‌شد. من هنوز فکر می کنم که اگر CP اصلاً بخواهد زنده بماند (و من بسیار شک دارم) پس باید زیرمجموعه محدودتری از کاربران را تعریف کنید و تلاش های محدود خود را بر روی ارائه خدمات به آنها متمرکز کنید.”

نظرسنجی ClassicPress و 80 نظر در بحث، نگاهی اجمالی به واقعیت ناامیدکننده حفظ یک فورک پروژه بزرگ و سریع مانند وردپرس دارد. تا کنون 31 رای وجود دارد و ناگورنی قصد دارد در صورت عدم دریافت رای جدید، آن را ظرف چند روز آینده ببندد.


منبع: https://wptavern.com/classicpress-at-a-crossroads-directors-consider-re-forking-wordpress