BuddyPress 12.0 برای تمرکز بر ادغام بازنویسی های BP در هسته، انتقال ویجت های قدیمی به پلاگین کلاسیک BP – WP Tavern

در آخرین جلسه توسعه BuddyPress، مشارکت کنندگان تصمیم گرفت برای تمرکز نسخه 12.0 آینده روی ادغام افزونه ویژگی BP Rewrites به هسته این افزونه نتیجه یک تلاش ده ساله برای انتقال تجزیه کننده URI سفارشی BuddyPress برای استفاده از Rewrite API وردپرس است.

برای اینکه با اطمینان از پشتیبانی از کاربرانی که ممکن است با تداخل پلاگین مواجه شوند، به جلو حرکت کنیم، نگهبانان BP Rewrites تصمیم گرفته اند یک افزونه جدید ایجاد کنند که سازگاری با عقب را فراهم کند. این افزونه جدید نامیده می شود BP Classic و همچنین حاوی ویجت های قدیمی بادی پرس خواهد بود، تغییری که ماتیو ویت، توسعه دهنده اصلی بادی پرس گفت: “اولین حرکت ما به سمت راه اندازی مجدد بادی پرس خواهد بود.” BP 9.0.0 (منتشر شده در ژوئیه 2021) به کاربران این امکان را می دهد که ویجت های قدیمی را با دو کلیک به یک بلوک تبدیل کنند. انتقال این ویجت ها به BP Classic گام مهمی در جهت بازنشستگی نهایی آنها خواهد بود.

یک سال پیش، BP Rewrites وارد نسخه بتا شد. مشخص نیست که این تغییر چگونه با پلاگین های مختلف ارتباط برقرار می کند، بنابراین توسعه دهندگان BP توصیه کردند قبل از بررسی ادغام، حداقل برای دو نسخه اصلی اصلی BuddyPress آزمایش شود. آزمایش کننده های اولیه ناسازگاری های بسیاری را کشف کرد و با ویژگی های مختلف بادی پرس در تضاد است.

را پیوست های BP افزونه، یک جزء جدید برای مدیریت پیوست های BuddyPress، آماده حرکت به سمت آزمایش بتا است. Viet فایل README این افزونه را به‌روزرسانی کرده است تا ویژگی‌هایی را که با آن در افزونه WordPress.org راه‌اندازی می‌کند شامل شود:

  • کتابخانه رسانه Front-end و Back-end برای همه اعضای شما
  • مدیران می توانند رسانه اعضا را از کتابخانه رسانه پشتیبان تعدیل کنند
  • اعضا می توانند رسانه های عمومی یا خصوصی را در کتابخانه رسانه شخصی خود آپلود کنند و همچنین آنها را با ایجاد فهرست راهنمای فایل، آلبوم عکس، لیست پخش فیلم یا موسیقی سازماندهی کنند.
  • بلوک های رسانه کاربر برای همه مشارکت کنندگان محتوای سایت شما
  • اعضا می‌توانند رسانه‌های عمومی را آپلود کرده و به به‌روزرسانی‌های فعالیت خود پیوست کنند (برای فعال بودن به مؤلفه BP Activity نیاز دارد)
  • اعضا می‌توانند رسانه‌های خصوصی را آپلود کرده و به پیام‌های خصوصی خود پیوست کنند (برای فعال بودن به پیام‌های BP نیاز است)
  • همه اعضای رسانه عمومی را می توان از فهرست رسانه های جامعه مرور کرد.
  • (بتا) رابط کاربری آپلود آواتار جدید

همکاران BuddyPress پیش بینی می کنند که نسخه وردپرس مورد نیاز را به 5.8 در نسخه 12.0 برسانند. نسخه بتا 1 برای 15 آوریل برنامه ریزی شده است و انتشار رسمی آن در 31 می منتشر می شود.


منبع: https://wptavern.com/buddypress-12-0-to-focus-on-merging-bp-rewrites-into-core-moving-legacy-widgets-into-bp-classic-plugin

نسخه های بعدی این افزونه ویژگی شامل یک رابط کاربری آپلود تصویر جلد جدید و امکان اشتراک گذاری رسانه با دوستان و بین اعضای گروه خواهد بود.