BuddyPress 11.0.0 برای محدود کردن بارگیری دارایی جاوا اسکریپت و CSS به صفحات انجمن با استفاده از یک فیلتر – WP Tavern


بادی پرس به زودی منتشر خواهد شد بهبود روش بارگیری دارایی های جاوا اسکریپت و CSS خود به طوری که فقط در صفحات انجمن بارگذاری می شوند. قبلاً، افزونه آنها را به صورت بی رویه در هر صفحه بارگذاری می کرد.

Mathieu Viet، توسعه‌دهنده اصلی بادی پرس گفت که مطمئن نیست دلیل خاصی وجود داشته باشد که توضیح دهد چرا این مورد حفظ شده است. قبل از افزونه BP Theme Compat API را معرفی کرد در نسخه 1.7، لازم بود از یک تم سازگار بادی پرس مانند آنچه به طور پیش فرض همراه است استفاده شود (پیش فرض BP).

ویت گفت: «من فکر می‌کنم روشی را که این موضوع در حال بارگیری این دارایی‌ها در اولین بسته قالب (میراث BP) بود که به BuddyPress اضافه کردیم، حفظ کردیم.

کاربران اغلب از BuddyPress درخواست کرده‌اند که فقط دارایی‌های خود را در صفحات انجمن بارگذاری کند تا بتوانند وب‌سایت‌هایشان را بیشتر بهینه کنند. به عنوان مثال، در سال 2020، یک کاربر در انجمن های BuddyDev کد سفارشی درخواست کرد برای انجام این کار کارشناسان توصیه می کنند از انجام آن خودداری شود

براجش سینگ، یکی از همکاران بادی پرس گفت: «این کمک زیادی به شما نخواهد کرد و در آینده مشکلات زیادی را ایجاد خواهد کرد. پلاگین های وابسته ای وجود دارند که ممکن است شروع به ایجاد خطاهای جاوا اسکریپت کنند و برخی از عملکردهای سایت شما را خراب کنند. ارزش تلاش کردن را ندارد.»

سینگ به کاربر توصیه کرد که کش مرورگر را فعال کند تا از بارگیری چندین بار دارایی ها جلوگیری کند و به بهترین شیوه ها برای فعال کردن فشرده سازی gzip و سایر اقدامات بهینه سازی پایبند باشد. او همچنین اضافه کردن افزونه ای را توصیه کرد که به طور مشروط از بارگذاری BuddyPress در صفحات خاص جلوگیری کند.

هسته BuddyPress در نسخه 11.0.0 به تدریج به سمت بارگیری فقط دارایی های مورد نیاز خود در مناطق اجتماعی حرکت می کند. این به‌روزرسانی همچنان JS و CSS را در همه جا بارگیری می‌کند، اما فیلتری را ارائه می‌دهد که کاربران می‌توانند به آن‌ها اضافه کنند bp-custom.php فایل ها به منظور حفظ دارایی های BP فقط در صفحات انجمن:

add_filter( ‘bp_enqueue_assets_in_bp_pages_only’, ‘__return_true’ );

“اگر از فیلتر بالا استفاده می کنید، متوجه می شوید که مشکلی در وب سایت شما به دلیل استفاده از یک پلاگین یا تم خاص BP پیش می رود. اینجا گزارشش کن ویت گفت و سپس چرخه توسعه دیگری خواهیم داشت تا قبل از اینکه این دارایی ها را به صفحات ایجاد شده توسط BuddyPress در مرحله دوم نسخه 12.0.0 کاملاً محدود کنیم، موارد را اصلاح کنیم.

نسخه 11.0.0 انتظار می‌رود در 14 دسامبر 2022 منتشر شود. کاربران اولیه و صاحبان سایت بادی پرس که همیشه آرزو داشتند این افزونه اینگونه رفتار کند، می‌توانند پس از به‌روزرسانی بزرگ بعدی با استفاده از فیلتر از آن بهره ببرند. همچنین اگر کاربران در حال عیب یابی و مشکل با افزونه ها باشند، فیلتر را می توان به راحتی حذف کرد.


منبع: https://wptavern.com/buddypress-11-0-0-to-limit-javascript-and-css-asset-loading-to-community-pages-using-a-filter