Automattic ویژگی های WordPress.com را از برنامه های رسمی وردپرس موبایل حذف می کند – WP Tavern

برای وضوح و تجربه نزدیک به هسته، تیم تلفن همراه برای تمرکز مجدد برنامه بر روی ویژگی‌های اصلی که با دانلود جدید وردپرس پیدا خواهید کرد، کار خواهد کرد.

Paul Von Schrottky، مهندس موبایل Automattic، گفت: «در طول سال‌ها، برنامه وردپرس برای پاسخگویی به طیف متنوعی از نیازهای مدیریت سایت و موارد استفاده تکامل یافته است. «ویژگی هایی مانند Stats، Reader و Notifications با امید به رفع برخی از این نیازها معرفی شدند. با این حال، این ویژگی‌ها برای عملکرد به افزونه Jetpack یا یک حساب WordPress.com نیاز دارند و می‌توانند برنامه را برای افرادی که خواهان تجربه‌ای ساده‌تر هستند، خسته‌کننده کند.

فون شروتکی گفت: “تیم همچنان در حال بررسی جزئیات طرح همانطور که در پست توضیح داده شده است، اما این موضوع با سایر ارتباطات مرتبط پیگیری خواهد شد تا این تغییر تا حد امکان بدون اصطکاک برای کاربران انجام شود.”


منبع: https://wptavern.com/automattic-is-removing-wordpress-com-features-from-the-official-wordpress-mobile-apps

در سال 2014، مت مولنوگ، مدیرعامل Automattic گفت که هدف از برنامه های تلفن همراه جذب کاربران بیشتر برنامه های تلفن همراه است که شامل توسعه مواردی بود که Automattic آنها را قانع کننده ترین در تلفن همراه می دانست – اعلان ها، آمار و خواننده. این شرکت اکنون موضع خود را در این مورد تغییر داده است و از “سرگردانی کمتر کاربر” به عنوان انگیزه اصلی برای تغییر آتی یاد می کند.

فون شروتکی گفت: «تیم تلفن همراه سال‌ها تلاش کرده است تا یک تجربه قوی و مدرن در تلفن همراه ارائه دهد، تا به همه کاربران کمک کند ماجراجویی وردپرس خود را شروع کنند. ما از تنوع و نیازهای در حال تحول پایگاه کاربران اپلیکیشن درس گرفته ایم. علاوه بر سردرگمی ناشی از ترتیب فعلی، تیم دریافت که انتظارات کاربر با کمبود ویژگی‌های پولی، مانند خرید دامنه، مخدوش می‌شود. برای پاسخگویی بهتر به نیازهای کاربران خود میزبان و Jetpack/WordPress.com در آینده، تیم اکنون متقاعد شده است که افزودن این ویژگی های خاص در یک برنامه جداگانه راه رو به جلو است.

از لحاظ تاریخی، برنامه های تلفن همراه تقریباً هیچ مشارکتی از افراد خارج از Automattic داشته اند. بهبود تجربه مشارکت‌کننده یکی از اهداف جدا کردن علایق تجاری Automattic از برنامه‌های رسمی است.

فون شروتکی گفت: “با تلاش برای پاسخگویی به چنین طیف متنوعی از کاربران و نیازها، جریان هایی در برنامه وجود دارد که گزینه های زیادی را در اختیار کاربران قرار می دهد.” یک مثال از این جریان ورود به سیستم جاری است. بازخورد کاربر (از طریق بررسی برنامه) و کانال های پشتیبانی نشان دهنده سردرگمی در مورد نام کاربری و رمز عبور افراد هنگام احراز هویت است.

ویژگی های زیر حذف شده و به برنامه Jetpack منتقل می شوند:

  • آمار
  • گزارش فعالیت
  • پشتیبان گیری
  • اشتراک گذاری (Jetpack Social)
  • خواننده
  • اطلاعیه
  • بلوک های جت پک (ویرایشگر گوتنبرگ)
  • @-ذکر و ارسال متقاطع (ویرایشگر گوتنبرگ)
  • با این تلاش تیم، ویژگی‌های بیشتری دارد

فون شروتکی گفت که Automattic در حال حاضر به تغییر نام اپلیکیشن Jetpack فکر نمی کند. کاربران WordPress.com می‌توانند در آنجا به Reader و سایر ویژگی‌های پلتفرم .com دسترسی داشته باشند. انتقال به صورت مرحله‌ای اتفاق می‌افتد و تیم تلفن همراه به زودی شروع به معرفی پیام‌هایی در برنامه می‌کند تا به کاربران اطلاع دهد که کدام ویژگی‌ها منتقل می‌شوند.

سردرگمی کاربر و پیچیدگی های مشارکت کننده برای سال ها مشهود بوده است. ارائه یک تجربه ساده تر برای کاربران به تازگی به یک اولویت عملی تبدیل شده است. به نظر می رسد این به این دلیل است که Automattic قصد دارد ویژگی های پولی بیشتری را اضافه کند. در این مرحله، حرکت اصولی‌تر، گسترش ویژگی‌های تجاری در برنامه Jetpack است، به‌جای بمباران کاربران خود میزبان با درخواست‌های ارتقا.

محصولات Automattic در برنامه های رسمی وردپرس منبع بحث و جدل برای نزدیک به یک دهه بوده است. دو سال پیش، زمانی که Automattic به دلیل عدم خرید درون‌برنامه‌ای در وردپرس برای iOS App با اپل درگیر شد، جامعه درخواست خود را از این شرکت تجدید کرد تا منافع تجاری خود را از برنامه‌های رسمی جدا کند. از آنجایی که Automattic به شدت به توسعه برنامه ها کمک مالی کرده است، توانسته است ویژگی های WordPress.com و Jetpack را بدون رقابت اضافه کند، اما این موارد تضاد منافع ایجاد می کند و برای بسیاری از صاحبان سایت های خود میزبان غیر ضروری است.

فون شروتکی گفت: «اگرچه همه چیز منبع باز است، اما مشارکت‌کنندگان جدید باید خط مبهم بین ویژگی‌های متعلق به جامعه و سرویس‌های میزبان شخص ثالث را درک کنند. “همچنین، درک اینکه چه عملکرد و چه ویژگی هایی بر اساس احراز هویت کاربر در دسترس است، می تواند چالش برانگیز باشد.”

فون شروتکی گفت: “با این تغییر، ما برنامه ریزی می کنیم که برنامه وردپرس همراه متمرکزتری برای پروژه منبع باز WordPress.org باشد و برنامه Jetpack را به عنوان تکمیل کننده تجربه WordPress.com قرار دهیم.” “این برای کاربران پروژه منبع باز وردپرس ساده تر است و ارتباط بین برنامه وردپرس و صاحبان پلتفرم مانند اپل و گوگل را ساده تر می کند.”

تیم موبایل وردپرس اعلام کرد امروز که تمام ویژگی‌های Jetpack و WordPress.com را از برنامه‌های تلفن همراه رسمی وردپرس خارج می‌کند. آنها از طریق یک فرآیند تدریجی که پیش بینی می شود تا پایان سال جاری به پایان برسد، به برنامه Jetpack منتقل می شوند.

Automattic قصد دارد به حفظ برنامه‌های رسمی تلفن همراه، توسعه ویرایشگر بلوک ادامه دهد و به عنوان ناشر در فهرست‌های فروشگاه برنامه‌ها فهرست می‌شود. پس از حذف ویژگی‌های Jetpack، کاربران همچنان می‌توانند هر کاری را که در تجربه انتشار اصلی وجود دارد انجام دهند و همچنین تنظیمات را مدیریت کنند.