Anders Norén Oaknut را منتشر کرد، یک تم بلوک نمایه جدید با 23 تغییر سبک – WP Tavern

Oaknut انتخاب خوبی برای کاربران وردپرس است که می خواهند یک تم ساده و جذاب داشته باشند که نشان دهد مردم چگونه می توانند با آنها ارتباط برقرار کنند. همچنین برای کسانی که به تازگی شروع به کار با حضور در وب یا دامنه‌هایی می‌کنند که به یک مکان‌نما با طراحی زیبا نیاز دارند، عالی است.

آندرس نورن، یک طراح سوئدی و توسعه‌دهنده تم وردپرس، منتشر کرده است بلوط، یک تم بلوک نمایه جدید یادآور خدماتی مانند درخت پیوند و کارت. این موضوع برای کاربرانی است که می‌خواهند یک صفحه فرود نمایه ساده با پیوندهای اجتماعی و کاری مرتبط داشته باشند، اما همچنین می‌توان آن را به راحتی گسترش داد تا آدرس‌های ایمیل را برای یک خبرنامه ثبت کند، یک وبلاگ اضافه کند، یا به عنوان یک مکان نگهدار برای یک وب‌سایت به زودی عمل کند.

موضوع این است در WordPress.org موجود است برای دانلود رایگان نورن نیز ایجاد کرده است حساب حامیان GitHub برای هر کسی که می خواهد از توسعه مداوم 26 تم رایگان وردپرس و انتشار تم های آینده خود پشتیبانی کند.


منبع: https://wptavern.com/anders-noren-releases-oaknut-a-new-profile-block-theme-with-23-style-variationsرا نسخه ی نمایشی به نظر می رسد دقیقاً مانند عکس صفحه است و هیچ صفحه دیگری برای مشاهده وجود ندارد. پس از نصب و فعال کردن تم، با کلیک بر روی Customize به ویرایشگر سایت می‌روید، جایی که هر چیزی که در نسخه نمایشی می‌بینید از قبل در محل قرار دارد و آماده جایگزینی با داده‌ها و لینک‌های نمایه شماست.

Oaknut فقط شامل سه الگو است: صفحه اصلی (پست‌ها را در صفحه اصلی نشان می‌دهد، یا در صفحه پست‌ها اگر صفحه اصلی ثابت تنظیم شده باشد)، Index (پست‌ها را نشان می‌دهد) و 404 (در صورت یافتن محتوایی نمایش داده می‌شود). کاربرانی که می خواهند موضوع را فراتر از موارد استفاده اصلی گسترش دهند، می توانند قالب های بیشتری را از طریق ویرایشگر سایت اضافه کنند یا حتی الگوهای سفارشی خود را ایجاد کنند.

نورن گفت: «این Oaknut را قادر می‌سازد تا یک فایل CSS واقعاً کوچک داشته باشد. “این در کمتر از 150 خط است، و 120 از آن خطوط برای سبک های بلوک سفارشی موجود در موضوع است. آن را با فونت‌های متغیر میزبان محلی و کمبود کامل جاوا اسکریپت در موضوع ترکیب کنید، و در نهایت به صفحات نمایه بسیار سریعی خواهید رسید.

نورن یک اسکرین شات از یک وب سایت با استفاده از تم با امتیاز عملکرد Lighthouse 100 به اشتراک گذاشت.

به عنوان یکی از پیشگامان در دسته تم های بلوک، نورن اطمینان داد که Oaknut آماده نمایش ویژگی های جدید منتشر شده در وردپرس 6.1 است. این طرح زمینه از تایپوگرافی سیال، اندازه‌های فاصله، عناصر آگاه از پدینگ ریشه، سبک‌های انتخابگر کاذب در theme.json و استایل‌بندی theme.json برای عناصری مانند دکمه‌ها، زیرنویس‌ها و عنوان‌ها پشتیبانی می‌کند.

اگر رنگ خردلی روشن بیش از حد برای سلیقه شما است، با Oaknut خوش شانس هستید، زیرا 23 سبک مختلف را در خود جای داده است. نورن همچنین شامل 14 خانواده فونت، هشت سبک دکمه و پنج سبک برای پیوندهای اجتماعی است.