Anders Norén Abisko را منتشر کرد، یک تم جدید وردپرس رایگان با بیش از 30 الگوی بلوک – WP Tavern

تکامل قالب‌های وردپرس، کاملاً قابل ویرایش و بسته‌بندی با تغییرات سبک و ده‌ها الگو، به این معنی است که هیچ اسکرین‌شات واحدی وجود ندارد که بتواند به طور کامل نمایانگر ظاهر یک تم باشد. بررسی کنید نسخه ی نمایشی زنده برای دیدن آنچه امکان پذیر است و صفحه ای که همه موارد را پیش نمایش می کند الگوهای بلوک.

Abisko بیش از 30 الگو را برای کاربران بسته بندی می کند تا در ایجاد صفحات با هم ترکیب شوند. اینها شامل یک شبکه با انواع آرم، طرح‌بندی‌های مختلف گالری با طراحی هنرمندانه، بخش تماس، تماس‌ها برای اقدام مختلف، الگوهای قهرمان با تصاویر و رنگ‌های پس‌زمینه، شبکه توصیفات، بخش پرسش‌های متداول، فهرست ویژگی‌ها، جدول قیمت‌گذاری، فهرست‌های شماره‌دار بزرگ، جداکننده عریض با حاشیه های عمودی و موارد دیگر.

طراح و توسعه دهنده Anders Norén یک تم بلوک رایگان جدید به نام منتشر کرده است ابیسکو، ایجاد شده برای پشتیبانی کامل از ویژگی های طراحی جدید موجود در آخرین نسخه وردپرس 6.2. این موضوع به خاطر یکی از زمین‌های پایکوبی مورد علاقه نورن نام‌گذاری شد. پارک ملی آبیسکو، جایی که او هر تابستان پیاده روی می کند.

با وزن قلم 800، سرفصل های H1 و H2 Abisko بیانیه مهمی را در طراحی در قالب ها و الگوهای مختلف ایجاد می کنند. نورن این را با استفاده آزادانه از فضای سفید در تضاد قرار می دهد تا در نهایت احساس سرسختی نداشته باشد.

ابیسکو به صورت رایگان در WordPress.org در دسترس است. اگرچه نورن گفت که آن را با در نظر گرفتن وبلاگ های مسافرتی طراحی کرده است، اما برای موارد استفاده مختلف از جمله آژانس ها، نمونه کارها، مشاغل و وب سایت های شخصی انعطاف پذیر است.


منبع: https://wptavern.com/anders-noren-releases-abisko-a-new-free-wordpress-theme-with-30-block-patterns

Abisko تاکید زیادی بر تصاویر و تایپوگرافی دارد و فونت هندسی “Plus Jakarta Sans” را هم برای عنوان و هم برای متن پاراگراف به نمایش می گذارد. Plus Jakarta Sans توسط Gumpita Rahayu از Tokotype در سال 2020 طراحی شده است. به نظر می رسد که محبوبیت بیشتری پیدا می کند و بیشتر اخیراً در تم رایگان Lemmony که ماه گذشته بررسی کردیم نشان داده شده است. Plus Jakarta Sans به عنوان یک فونت متغیر رایگان و همچنین در فونت های گوگل در دسترس است.

این موضوع همچنین دارای پنج طرح‌بندی تمام صفحه است که به‌عنوان الگو در دسترس هستند: درباره ما، تماس با ما، پرسش‌های متداول، صفحه اول و صفحه سبک Linktree.

Abisko شامل پنج سبک مختلف با پالت های رنگی منحصر به فرد است که ظاهر و احساس سایت را تغییر می دهد. اینها در قسمت Appearance > Editor یافت می شوند و می توان از طریق پانل Styles به آنها دسترسی داشت و هنگام ویرایش هر قالبی به صورت جهانی اعمال می شود.

نورن در یک مقاله گفت: «همانند اکثر تم های بلوک، Abisko واقعا سبک و سریع است. پست معرفی موضوع خود این یک فایل CSS کوچک دارد، اصلاً شامل جاوا اسکریپت نیست و از فونت‌های متغیر میزبان محلی استفاده می‌کند تا درخواست‌های خارجی و اندازه صفحه را به حداقل برساند.»