Akismet 5.0 ویژگی جدید تشخیص هرزنامه را اضافه می کند که نحوه ارسال نظرات را تجزیه و تحلیل می کند – WP Tavern

Akismet همراه با وردپرس است و در بیش از 5 میلیون سایت فعال است. بیش از 62 درصد از کاربران روی 4.2.x و 38 درصد از نسخه 4.1 یا بالاتر استفاده می کنند. کاربران وردپرسی که هرزنامه‌های زیادی را از طریق حفاظت Akismet می‌بینند، می‌خواهند برای استفاده از ویژگی‌های جدید تشخیص هرزنامه‌ها در نسخه 5.0 آن را ارتقا دهند.


منبع: https://wptavern.com/akismet-5-0-adds-new-spam-detection-feature-that-analyzes-how-comments-are-posted

فینکه گفت: “افزونه Akismet شروع به مشاهده این رفتارها می کند تا بتوان از آنها به عنوان بخشی از فرآیند بررسی هرزنامه استفاده کرد.” “هیچ یک از این داده ها به صورت شخصی قابل شناسایی نیستند و برای هیچ هدفی غیر از شناسایی هرزنامه استفاده نمی شوند.”

مهندس Akismet کریستوفر فینکه توضیح داد که چگونه این افزونه اکنون نحوه ارسال نظر را تجزیه و تحلیل می کند، علاوه بر تجزیه و تحلیل مطالب ارسال شده:

برای سال‌ها، اکثر نسخه‌های Akismet حول رفع اشکال و بهبود سازگاری با افزونه‌های مختلف متمرکز شده‌اند. نسخه 5.0 امروز پس از 4.2.5 در اوایل این ماه منتشر شد ویژگی جدید که باید توانایی Askismet را برای تشخیص نظرات هرزنامه بهبود بخشد.

یک نظر دهنده انسانی معمولی در وب حدود 40 ثانیه برای خواندن یک پست وبلاگ و 40 ثانیه دیگر برای نوشتن و ارسال نظر زمان می برد. سرعت تایپ آنها در طول ایجاد نظر آنها به طور قابل توجهی متفاوت است و آنها مرتباً از ماوس خود برای کلیک کردن در اطراف صفحه استفاده می کنند. هرزنامه‌های خودکار (حتی برنامه‌ریزی‌شده برای عمل کردن مانند یک شخص) آنقدر شبیه به انسان عمل نمی‌کنند: سرعت تایپ و سرعت کلیک ماوس به‌طور فوق‌انسانی سازگار است. زمانی را صرف «خواندن» پست‌های وبلاگ نمی‌کند. استفاده از ماوس آن کم است.

این ویژگی جدید می‌تواند هرزنامه‌هایی را که به شکل ماشینی پست می‌شوند، شناسایی کند، حتی اگر ربات هرزنامه سعی در ارسال نظری با محتوایی مشابه با آنچه قبلاً تأیید شده است، داشته باشد.