ACF 6.1 پشتیبانی برای ثبت انواع پست سفارشی و طبقه بندی اضافه می کند – WP Tavern

تیم توسعه ACF همچنین ایجاد کرده است ابزار واردات اختصاصی برای کاربرانی که می خواهند انواع پست ها و طبقه بندی ها را از UI نوع پست سفارشی پلاگین (CPTUI) به ACF به منظور مدیریت همه آنها از یک پلاگین. ACF نیز در توانایی ساخته شده است انواع پست و طبقه بندی را از ادمین افزونه غیرفعال کنید در صورتی که کاربران در به روز رسانی به این ویژگی نیاز نداشته باشند.

پس از گسترش بسیار فراتر از ایجاد فیلدهای سفارشی با این به روز رسانی و قبلی، پولسون گفت که در آینده بیشتر از این افزونه به عنوان “ACF” یاد می کنند. منوی نوار کناری مدیریت این افزونه از “فیلدهای سفارشی” به ACF به روز شده است.

نسخه 6.1 همچنین شامل نکات برجسته و تغییرات مهم زیر است:

  • دکمه جدید «مرور فیلدها» یک مودال را برای جستجو و نمایش انواع فیلدها باز می کند
  • فیلدهای Post Object، Page Link و Relationship اکنون از فیلتر کردن بر اساس وضعیت پست پشتیبانی می کنند
  • سازگاری کامل با PHP نسخه های 8.1 و 8.2
  • گزینه جدیدی برای فیلتر کردن برگه های تنظیمات فیلد به طوری که سایر افزونه ها بتوانند برگه های سفارشی را اضافه کرده و فیلدهای خود را مرتب کنند
  • تعمیر امنیتی به ACF 5.12.5 برای یک مشکل امنیتی که در آن ACF ممکن است داده‌های دستکاری شده مخرب را که یک کلاس را نمونه‌سازی می‌کند غیر سریالی کند، پشتیبان‌گیری شده است.

هنگامی که Delicious Brains این افزونه را خریداری کرد، جامعه ACF این درخواست ویژگی را تکرار کرد. WP Engine زمانی که ACF را در ژوئن 2022 به دست آورد، آن را در نقشه راه نگه داشت و سرانجام توانست آن را ارائه دهد. ثبت انواع پست و طبقه بندی ها اکنون از طریق یک رابط ساده در دسترس است که به روشی مشابه ایجاد گروه ها و فیلدهای فیلد عمل می کند.

پس از ثبت CPT، کاربران می‌توانند یک گروه فیلد موجود یا جدید برای آن اضافه کنند یا یک طبقه‌بندی ایجاد کنند و از آنجا حرکت کنند. مزیت این است که کاربران مجبور نیستند گردش کار خود را شکسته و از یک افزونه متفاوت برای این عملکرد استفاده کنند. برای کسانی که وب سایت های مشتری را مدیریت می کنند، یک افزونه کمتر مورد نیاز است.

ACF (فیلدهای سفارشی پیشرفته) نسخه 6.1 این هفته با پشتیبانی از ایجاد انواع پست سفارشی و طبقه بندی منتشر شد. این یک ویژگی مورد انتظار است که کاربران از همان روزهای اولیه پلاگین زمانی که هنوز توسط نویسنده اصلی آن، Elliot Condon توسعه داده شده بود، درخواست آن را داشتند.

همه این ویژگی های جدید هم در نسخه رایگان و هم در ACF Pro در دسترس هستند. بررسی کنید تغییرات ثبت شده برای خلاصه کامل همه چیزهایی که در نسخه 6.1 گنجانده شده است.


منبع: https://wptavern.com/acf-6-1-adds-support-for-registering-custom-post-types-and-taxonomies

ACF بیش از 4.5 میلیون کاربر را گزارش می دهد، بنابراین جالب است که ببینیم داشتن این داخلی چه تاثیری بر پایگاه کاربر CPTUI که در بیش از یک میلیون وب سایت فعال است، خواهد داشت. برخی از کاربران به سادگی به انواع پست سفارشی نیاز دارند، اما به تمام قابلیت های ACF نیاز ندارند، اما مطمئناً همپوشانی زیادی بین این دو افزونه وجود دارد.

ایین پولسون، مدیر ارشد محصول WP Engine گفت: «ما می دانیم که تعداد زیادی از کاربران ACF وجود دارند که انواع پست سفارشی (CPT) را ثبت می کنند و فیلدهای سفارشی برای آنها ایجاد می کنند. اما آنها باید CPT ها را به صورت دستی با کد یا با استفاده از افزونه دیگری ثبت کنند. گردش کار فراگیر مدل‌سازی داده‌های مورد نیاز برای ساخت سایت بین پلاگین‌ها، رابط‌های کاربری مختلف و تجربیات کاربر تقسیم می‌شود. ما می خواستیم آن را درست کنیم!»