ACF 6.0 رابط کاربری Admin Refreshed و ACF Blocks نسخه 2 را معرفی می کند – WP Tavern

“تیم با طراحی جدید کار بسیار خوبی انجام داده است و تمام صفحات مدیریت پلاگین ACF را از ویرایشگر Field Group تا صفحه Tools بهبود بخشیده است.”

Reskinning پیشرفت های زیر را ارائه می دهد:

  • ارتفاع عمودی تنظیمات میدان را کاهش می دهد
  • تجربه بهبود یافته در افزودن فیلدهای جدید به یک گروه فیلد
  • یک دکمه چسبناک “ذخیره تغییرات” به نوار هدر اضافه شده است که همیشه بدون نیاز به اسکرول کردن کاربران به بالای صفحه قابل مشاهده است.
  • برای کاهش گرفتگی از زیر فیلدهای تو در تو، عرض بیشتری به کادر “Fields” اضافه کرد
  • پیمایش صفحه کلید برای فیلدها
  • وضعیت‌های فوکوس بهبود یافته در ویرایشگر Field Group، سوئیچ‌ها، دکمه‌های رادیویی و گروه‌های چک باکس
  • تنظیم انتخاب جدید برای صفحه‌بندی Repeater

نسخه 6.0 نیز شامل ACF Blocks نسخه 2ویژگی موجود در ACF PRO. این به توسعه دهندگان اجازه می دهد تا از یک چارچوب مبتنی بر PHP برای توسعه انواع بلوک های سفارشی استفاده کنند.

Advanced Custom Fields (ACF) در دسترس بودن را اعلام کرده است نسخه 6.0، یک به روز رسانی که برای هر دو نسخه رایگان و حرفه ای افزونه اعمال می شود. این نسخه یک رابط کاربری مدیریت جدید را معرفی می کند که مدیر محصول ACF، ایین پولسون، گفت که کاربران از سال 2021 درخواست کرده اند.

این نسل بعدی بلوک‌های ACF ما را به تجربه بلاک‌های بومی نزدیک‌تر می‌کند، در حالی که همچنان زبان قالب‌بندی مبتنی بر PHP را که به‌عنوان توسعه‌دهنده وردپرس می‌شناسید، در اختیار شما قرار می‌دهد.

پولسون گفت: «ما نمی‌خواستیم این یک تغییر بزرگ باشد که گردش کار کاربر را مختل کند، بلکه می‌خواستیم یک پوسته سبک باشد که بر ایجاد بهبود تجربه کاربر در ویرایشگر Field Group تمرکز دارد.

کاربران ACF تشویق شدند که ببینند این افزونه پس از دو بار تغییر دست در دو سال گذشته همچنان رو به جلو است. Delicious Brains ACF را از خالق آن Elliot Condon در ژوئن 2021 خریداری کرد. تا نوامبر همان سال، Delicious Brains از دارندگان مجوز مادام العمر افزونه برای مشارکت از طریق ایمیل درخواست می کرد و از آنها می خواست اشتراک سالانه را خریداری کنند. هفت ماه بعد، Delicious Brains ACF و چهار محصول دیگر را به WP Engine فروخت و مشتریانی را که نگران نبود نوآوری پلاگین و پایداری آن در دستان یک شرکت میزبان بزرگ بودند، سر و صدا کرد.

پولسون گفت: «ACF 6.0 شامل یک سیستم نسخه‌سازی بلوک جدید است که به شما امکان می‌دهد نسخه‌های جدیدی را انتخاب کنید که مواردی مانند نشانه‌گذاری و ساختار بلوک‌های ACF را هم در باطن و هم در فرانت‌اند تغییر می‌دهد و ممکن است برای پشتیبانی به تم شما نیاز به به‌روزرسانی داشته باشد.» .

پولسون، که با WP Engine برای پشتیبانی از محصولات Delicious Brains پس از خریداری آنها ادامه داد، گفت: نکته بعدی در نقشه راه اضافه کردن قابلیت ثبت انواع پست سفارشی و طبقه بندی در رابط کاربری و بهبود نحوه انتخاب انواع فیلدها است.


منبع: https://wptavern.com/acf-6-0-introduces-refreshed-admin-ui-and-acf-blocks-version-2