20 منبع برای Google Analytics 4


آیا فراموش کرده‌اید که تنظیمات Google Analytics 4 (GA4) را قبل از منسوخ شدن Universal Analytics (UA) در 1 ژوئیه تکمیل کنید؟

اگر چنین است، گوگل آنالیتیکس ممکن است داشته باشد ایجاد شده یک ویژگی جدید GA4 برای شما بر اساس تنظیمات از ویژگی های UA شما زمانی که تایمر شمارش معکوس در نیمه شب صفر شد.

مهاجرت آسان GA4: 20 منبع برای Google Analytics 4اسکرین شات از Google Analytics، جولای 2023

از طرف دیگر، ممکن است پیامی را در بالای داشبورد Google Analytics خود مشاهده کنید که از شما می‌خواهد تنظیمات GA4 را تکمیل کنید:

مهاجرت آسان GA4: 20 منبع برای Google Analytics 4اسکرین شات از Google Analytics، جولای 2023

مهم نیست که امروز گوگل آنالیتیکس خود را در چه وضعیتی پیدا کرده اید، نیازی به وحشت نیست. ما شما را تحت پوشش قرار داده ایم!

راهنمای Google Analytics 4

منابع GA4 زیر باید به سهولت کمک کند مهاجرت اجباری از Universal Analytics تا Google Analytics 4.

نحوه صحیح تنظیم، خواندن و استفاده از Google Analytics 4

در این وبینار آینده در 12 ژوئیه، درو بلومنتال، بنیانگذار و مدیر عامل Digital Drew SEM، به شما یاد می دهد که چگونه:

  • GA4 را به درستی تنظیم کنید تا مزایای مهم را از دست ندهید.
  • گزارش های استاندارد جدید GA4 را بخوانید و درک کنید.
  • از این اطلاعات برای ارتقاء سطح استراتژی خود در حال حرکت رو به جلو استفاده کنید.

همچنین توضیح مفصلی در مورد معیارهای جدید که بیشترین اهمیت را برای کسب و کار شما دارند دریافت خواهید کرد.

ویژگی های Google Analytics 4 به صورت خودکار ایجاد شد

این مقاله اطلاع می دهد کاربران Google Analytics که به دلیل جایگزینی UA با GA4، باید قبل از 1 ژوئیه 2023 منتقل شوند.

اگر کاربران انتخاب کنند که انتقال را انجام ندهند، Google با ایجاد خودکار ویژگی GA4 و کپی کردن تنظیمات از Universal Analytics به کاربران کمک می‌کند، مگر اینکه کاربر انصراف دهد.

با این حال، توصیه می شود تنظیمات را برای پیکربندی دقیق تر به صورت دستی انتقال دهید.

اگر قبلاً یک ویژگی GA4 ایجاد کرده‌اید، این صفحه دستورالعمل‌های دقیقی را در مورد انصراف از ایجاد خودکار و مدیریت تنظیمات ارائه می‌دهد. تأکید می‌کند که ویژگی‌های خودکار GA4 فقط ویژگی‌های اساسی خواهند داشت، و به کاربران پیشنهاد می‌کند ویژگی‌های اضافی را بر اساس نیاز خود بررسی و تنظیم کنند.

تغییر به Google Analytics 4 را انجام دهید

این صفحه شامل نکات و ابزارهای خاصی برای مهاجرت GA4، از جمله دستیار راه اندازی GA4 و ابزار مهاجرت برای اهداف، کاربران، و لینک های گوگل ادز.

همچنین نیازهای راه‌اندازی پیشرفته را برطرف می‌کند که شامل نقشه‌برداری رویدادهای سفارشی، انتقال اندازه‌گیری‌های تجارت الکترونیک، وارد کردن داده‌ها، پیوند دادن به BigQuery، استفاده از User-ID برای گزارش‌دهی بین پلتفرم‌ها، استفاده از پروتکل اندازه‌گیری، و ارجاع یک راهنمای برای مطابقت با عملکردهای Universal Analytics با ویژگی‌های GA4 است. .

7 متداول Google Analytics 4 اشتباه در پیکربندی که باید از آنها اجتناب کنید

این مقاله اشتباهات رایج پیکربندی GA4 را بررسی می‌کند که می‌تواند باعث از دست دادن داده‌های تاریخی شود، بر قابلیت اطمینان داده‌ها تأثیر بگذارد و ردیابی تبدیل شما را مخدوش کند.

با درک مشکلات احتمالی در حال حاضر، می توانید اطمینان حاصل کنید که تجزیه و تحلیل وب سایت شما داده های دقیقی را جمع آوری می کند که می توانید برای هوش تجاری به آنها اعتماد کنید.

معرفی نسل بعدی Analytics

اینجا، گوگل معرفی می کند GA4 به عنوان تکامل تجزیه و تحلیل. برخلاف داده‌های مبتنی بر جلسه که توسط UA منسوخ شده استفاده می‌شود، GA4 روی رویدادها تمرکز می‌کند و ویژگی‌های حریم خصوصی، از جمله ردیابی بدون کوکی و مدل‌سازی رفتاری را در خود جای می‌دهد.

علاوه بر این، GA4 دارای تجزیه و تحلیل پیش‌بینی‌کننده بدون نیاز به مدل‌های پیچیده است و مستقیماً با پلتفرم‌های رسانه‌ای ادغام می‌شود تا اقدامات هدفمند در وب‌سایت یا برنامه شما را تسهیل کند.

با پیدا کردن شروع کنید بهترین قدم ها برای شروع کار با Google Analytics 4. سپس به سراغ راهنماهای مربوط به GA4 بروید مناسبت ها، تبدیل ها، تولید سرب، گزارش نویسی، تجارت الکترونیک، و بیشتر.

Google Analytics 4 Event Tracking: How To Get Up

در حالی که GA4 به طور خودکار اطلاعات مربوط به رویدادهای اساسی مانند کلیک‌ها، بارگیری‌ها و بازدید از صفحه را جمع‌آوری می‌کند، ردیابی رویداد سفارشی می‌تواند برای جمع‌آوری داده‌های جامع‌تر درباره فعالیت بازدیدکنندگان وب‌سایت شما تنظیم شود.

این راهنما اطلاعاتی را ارائه می دهد که برای تنظیم ردیابی رویداد سفارشی در GA4 به صورت دستی باید بدانید.

راهنمای گام به گام برای ایجاد بخش ها و مخاطبان در GA4 با مثال

این مقاله یک راهنمای گام به گام برای ایجاد بخش‌ها و مخاطبان در Google Analytics 4 ارائه می‌کند که قابلیت‌های بهبود یافته ایجاد مخاطب و توانایی تجزیه و تحلیل رفتار کاربر در چندین دستگاه را برجسته می‌کند.

همچنین تفاوت های بین بخش ها و مخاطبان را توضیح می دهد و نمونه هایی از بخش های کاربر، جلسه و رویداد را ارائه می دهد.

GA4: خوب، بد، و جایگزین

این تجزیه و تحلیل مزایا و معایب استفاده از GA4 را بررسی می‌کند، به‌علاوه جایگزین‌هایی برای Google که می‌توانند به شما در ردیابی بازدیدکنندگان وب‌سایت خود برای اطلاع از استراتژی‌های بازاریابی و تبلیغات خود کمک کنند.

آخرین اخبار گوگل آنالیتیکس

علاوه بر راهنماهای بالا، مطالب زیر آخرین اخبار پیشرفت های Google Analytics 4 را پوشش می دهد که می تواند به شما کمک کند تصمیم بگیرید که آیا به GA4 بروید یا به دنبال جایگزین باشید.

آرام بمانید، پیگیری کنید

انتقال به GA4 از UA ممکن است چالش برانگیز به نظر برسد، اما مزیت های متعدد و ویژگی های پیشرفته ای را برای بازاریابان و تحلیلگران به همراه دارد.

سازنده مخاطب انعطاف‌پذیرتر، داده‌های ترکیبی از نماهای وب و برنامه، و توانایی ایجاد نمایه‌های کاربر جامع در همه دستگاه‌ها، بینش ارزشمندی را ارائه می‌دهد.

علیرغم منحنی یادگیری اولیه، پذیرش GA4 به کسب‌وکارها این امکان را می‌دهد تا درک عمیق‌تری از رفتار کاربر به دست آورند، استراتژی‌های بازاریابی را بهینه کنند و تصمیم‌های مبتنی بر داده را برای نتایج بهتر در بلندمدت بگیرند. امیدواریم این منابع به آسان‌تر شدن انتقال به نسخه جدید Google Analytics کمک کند!


تصویر ویژه: sdx15/Shutterstock
منبع: https://www.searchenginejournal.com/ga4-resources/490515/