12 ترفند مفید برای انواع پست سفارشی در وردپرس


آیا می خواهید درباره انواع پست سفارشی بیشتر بدانید؟

وردپرس به شما این امکان را می دهد که انواع محتوای سفارشی ایجاد کنید. علاوه بر پست ها و صفحات، ممکن است بخواهید انواع دیگری از محتوا مانند محصولات، نظرات یا دستور العمل ها را به وب سایت خود اضافه کنید.

در این مقاله 12 مورد از مفیدترین آموزش انواع پست سفارشی وردپرس را به اشتراک می گذاریم.

12 مفیدترین آموزش انواع پست سفارشی وردپرس

انواع پست سفارشی در وردپرس چیست؟

انواع پست سفارشی نوعی از محتوا در سایت وردپرس شما هستند که پست ها و صفحات پیش فرض نیستند. انواع پست سفارشی اغلب با استفاده از کد یا افزونه های سفارشی به سایت وردپرس اضافه می شوند.

به عنوان مثال، می توانید انواع پست سفارشی برای نمونه کارها، گواهینامه ها و محصولات ایجاد کنید. بسیاری از افزونه های وردپرس نیز از انواع پست سفارشی برای ذخیره داده ها در وب سایت شما استفاده می کنند.

چگونه می توانید از انواع پست سفارشی در وب سایت وردپرس خود استفاده کنید؟

به عنوان بزرگترین سایت منبع رایگان وردپرس برای مبتدیان، ما در طول سال ها درباره انواع پست سفارشی مطالب زیادی نوشته ایم. بیایید نگاهی به مفیدترین آموزش انواع پست سفارشی در اینجا در WPBeginner بیاندازیم.

1. تصمیم بگیرید که آیا به یک نوع پست سفارشی نیاز دارید یا خیر

قبل از شروع ایجاد انواع پست سفارشی یا طبقه بندی در سایت وردپرس خود، مهم است که نیازهای خود را ارزیابی کنید. در بسیاری از مواقع می توانید نتایج مشابهی را با پست ها و صفحات پیش فرض وردپرس دریافت کنید.

با کمک دسته ها و برچسب های داخلی، می توانید مطالب خود را به روش های مختلف مرتب کنید. به عنوان مثال، با صفحات، می توانید یک طرح سلسله مراتبی از محتوا را با صفحات فرزند تنظیم کنید. همچنین می توانید زیر مجموعه ها را تنظیم کنید.

استفاده از ویژگی های پیش فرض وردپرس مدیریت محتوا را از بسیاری جهات آسان تر می کند. به عنوان مثال، یک نوع پست سفارشی در صفحه وبلاگ شما یا در فیدهای RSS پست شما ظاهر نمی شود.

پس از بررسی گزینه های پیش فرض، ممکن است متوجه شوید که به هیچ وجه به انواع پست سفارشی نیاز ندارید.

اگر مطمئن نیستید، در مورد اینکه چه زمانی به نوع پست سفارشی یا طبقه بندی در وردپرس نیاز دارید، به این راهنما مراجعه کنید.

2. ایجاد انواع پست سفارشی در وردپرس

وقتی تصمیم گرفتید که به یک نوع پست سفارشی نیاز دارید، باید آن را ایجاد کنید. می توانید این کار را با یک افزونه یا به صورت دستی با استفاده از کد انجام دهید.

این UI نوع پست سفارشی افزونه ایجاد انواع پست سفارشی را آسان می کند و برای اکثر کاربران توصیه می شود. این کار را از صفحه «ویرایش/افزودن انواع پست» انجام می‌دهید.

یک نوع پست سفارشی جدید با یک افزونه ایجاد کنید

همچنین، می‌توانید یک نوع پست سفارشی را با چسباندن یک قطعه کد در طرح زمینه خود اضافه کنید. functions.php فایل. مزیت این روش این است که در صورت غیرفعال شدن افزونه، انواع پست های سفارشی شما ناپدید نمی شوند، اما تنها در صورتی مناسب است که در مدیریت کد راحت باشید.

برای کسب اطلاعات بیشتر، راهنمای ما در مورد نحوه ایجاد انواع پست سفارشی در وردپرس را ببینید.

3. یک صفحه آرشیو انواع پست سفارشی ایجاد کنید

افزودن انواع پست سفارشی در وردپرس به لطف این بسیار آسان شده است UI نوع پست سفارشی افزونه با این حال، بسیاری از مبتدیان برای نمایش آنها در وب سایت خود مشکل دارند.

برای افزودن یک صفحه آرشیو نوع پست سفارشی، ابتدا باید مطمئن شوید که بایگانی‌ها برای نوع پست سفارشی شما فعال هستند. در بیشتر موارد چنین هستند، اما اگر نه، می‌توانید آن‌ها را در گزینه‌های پیشرفته Custom Post Type UI یا با استفاده از کد فعال کنید.

CPT UI بایگانی را روشن می کند

اکنون می توانید از صفحه آرشیو نوع پست سفارشی دیدن کنید. فرض کنید نوع پست سفارشی شما “فیلم” نامیده می شود و پیوندهای دائمی دوستدار SEO را فعال کرده اید. سپس آرشیو نوع پست شما در این آدرس قرار خواهد گرفت:


شما باید «example.com» را با نام دامنه خود و «فیلم ها» را با نام نوع پست سفارشی خود جایگزین کنید.

اکنون می توانید این صفحه آرشیو را به منوی پیمایش خود اضافه کنید. همچنین می‌توانید با افزودن یک قالب سفارشی به قالب وردپرس خود یا استفاده از یک تم ساز مانند آن را سفارشی کنید SeedProd.

صفحه نوع پست خود را ویرایش کنید

ما در راهنمای خود در مورد نحوه ایجاد صفحه آرشیو انواع پست سفارشی در وردپرس به شما نشان می دهیم که چگونه همه این کارها را مرحله به مرحله انجام دهید.

4. انواع پست سفارشی را به فید RSS اصلی خود اضافه کنید

به طور پیش فرض، وردپرس فقط پست های وبلاگ شما را در فید اصلی RSS سایت شما قرار می دهد. این بدان معناست که محتوای نوع پست سفارشی شما برای مشترکین اصلی فید RSS شما قابل مشاهده نخواهد بود.

با افزودن کد زیر به فایل functions.php تم خود یا یک پلاگین خاص سایت، به راحتی می توانید همه انواع پست های در دسترس عموم را در فید اصلی RSS خود قرار دهید.

function myfeed_request($qv) {
if (isset($qv['feed']))
$qv['post_type'] = get_post_types();
return $qv;
}
add_filter('request', 'myfeed_request');

با این حال، می‌توانید از یک قطعه کد متفاوت استفاده کنید تا فقط انواع پست سفارشی خاص را شامل شود.

برای جزئیات بیشتر در مورد هر دو روش، به راهنمای ما در مورد نحوه افزودن انواع پست سفارشی به فید اصلی وردپرس RSS خود مراجعه کنید.

5. یک فید RSS جداگانه برای هر نوع پست سفارشی ایجاد کنید

وردپرس به طور خودکار فیدهای RSS جداگانه برای صفحات آرشیو مختلف وب سایت شما، از جمله انواع پست سفارشی، تولید می کند.

فرض کنید یک نوع پست سفارشی به نام “فیلم” در وب سایت خود دارید. قبلاً دیده‌ایم که می‌توانید با مراجعه به صفحه آرشیو نوع پست، تمام محتوای ایجاد شده در آن نوع پست را مشاهده کنید.


برای مشاهده فید RSS، تنها کاری که باید انجام دهید این است که اضافه کنید /feed/ به URL بایگانی نوع پست سفارشی.

/feed/

همچنین، می‌توانید با افزودن پارامتر نوع پست به فید اصلی وردپرس خود، فید را مشاهده کنید. مثلا:


اکنون که می دانید چگونه به فیدهای RSS برای هر نوع پست سفارشی در وب سایت خود دسترسی داشته باشید، می توانید از آن URL برای ایجاد پیوندهایی به فیدهای نوع پست سفارشی خود استفاده کنید.

به عنوان مثال، ممکن است بخواهید یک نماد یا پیوند متنی ساده را در صفحه آرشیو نوع پست سفارشی نمایش دهید تا بازدیدکنندگان شما بتوانند به راحتی در آن پست ها مشترک شوند.

برای یادگیری نحوه انجام این کار، راهنمای ما در مورد نحوه ایجاد یک فید RSS جداگانه برای هر نوع پست سفارشی در وردپرس را ببینید.

6. انواع پست سفارشی را در نتایج جستجو قرار دهید

به طور پیش فرض، وردپرس هرگز انواع پست های سفارشی را در نتایج جستجوی سایت خود نشان نمی دهد. این بدان معناست که بازدیدکنندگان شما ممکن است محتوای عالی را از دست بدهند، و شما بازدیدهای اضافی از صفحه را از دست خواهید داد.

ساده ترین راه برای گنجاندن انواع پست های سفارشی در جستجوی وردپرس، استفاده از آن است SearchWP افزونه استفاده از آن آسان است و به شما امکان می دهد محتوایی را جستجو کنید که در جستجوی پیش فرض وردپرس گنجانده نشده است.

برای گنجاندن انواع پست سفارشی در جستجوهای خود، کافی است روی دکمه “منابع و تنظیمات” افزونه کلیک کنید. در اینجا می‌توانید در کنار هر نوع پستی که می‌خواهید در نتایج جستجو قرار دهید، علامت بزنید.

از جمله انواع پست سفارشی در جستجوی وردپرس

همچنین می توانید انتخاب کنید که هر نوع پست سفارشی در نمایش نتایج جستجو چقدر اهمیت دارد و موتور جستجو را به روش های دیگر سفارشی کنید.

برای یادگیری چگونگی، راهنمای گام به گام ما در مورد نحوه گنجاندن انواع پست سفارشی در نتایج جستجوی وردپرس را ببینید.

7. یک فرم جستجو برای انواع پست سفارشی ایجاد کنید

همچنین می توانید یک فرم جستجوی سفارشی ایجاد کنید که فقط نتایج را از نوع پست سفارشی شما نشان دهد. به عنوان مثال، اگر یک نوع پست سفارشی به نام “فیلم” دارید، می توانید یک فرم جستجوی فیلم خاص ایجاد کنید که فقط فیلم ها را در نتایج جستجو برمی گرداند.

این نوع جستجوی سفارشی به بازدیدکنندگان شما کمک می کند تا صفحات بیشتری را مشاهده کنند و زمان بیشتری را در وب سایت شما بگذرانند. این سیگنال‌های مثبت سئوی وردپرس مانند نرخ پرش پایین‌تر و افزایش زمان ماندگاری را نشان می‌دهد.

شما می توانید یک فرم جستجوی پیشرفته برای انواع پست سفارشی با استفاده از SearchWP افزونه این به شما امکان می دهد یک موتور جستجوی دوم ایجاد کنید که فقط نوع پست سفارشی شما را جستجو می کند. سپس می توانید یک فرم جستجوی سفارشی ایجاد کنید که می توانید آن را به پست ها یا نوار کناری خود اضافه کنید.

برای جزئیات بیشتر، راهنمای ما در مورد نحوه ایجاد یک فرم جستجوی پیشرفته در وردپرس برای انواع پست سفارشی را ببینید.

8. دسته ها را به یک نوع پست سفارشی اضافه کنید

به طور پیش فرض، دسته بندی های وردپرس فقط برای سازماندهی پست ها قابل استفاده هستند، نه انواع پست سفارشی.

شما می توانید یک طبقه بندی سفارشی برای سازماندهی پست های سفارشی خود ایجاد کنید، اما اگر بخواهید از همان دسته هایی که برای پست های وبلاگ خود استفاده می کنید استفاده کنید، چه؟

ساده ترین راه برای مرتبط کردن نوع پست سفارشی خود با دسته ها این است UI نوع پست سفارشی افزونه برای هر نوع پست سفارشی، یک منطقه “Taxonomy” را در تنظیمات اضافه می کند.

اجازه دادن به انواع پست سفارشی برای استفاده از دسته‌ها

به سادگی کادر «دسته‌ها (WP Core)» را علامت بزنید و می‌توانید از دسته‌ها برای سازماندهی انواع پست سفارشی خود استفاده کنید.

برای اطلاعات بیشتر، راهنمای ما در مورد نحوه افزودن دسته‌ها به نوع پست سفارشی در وردپرس را ببینید.

9. برای انواع پست سفارشی، پست های چسبنده را اضافه کنید

ویژگی پست های چسبنده در وردپرس به شما امکان می دهد پست های ویژه را اضافه کنید. به طور پیش فرض، فقط برای پست های وبلاگ کار می کند و برای انواع پست های سفارشی کار نمی کند.

همچنین می‌توانید با نصب آن، پست‌های چسبنده را برای انواع پست سفارشی خود فعال کنید پست های چسبنده – سوئیچ افزونه شما به سادگی کادر کنار انواع پست سفارشی را که می خواهید از این ویژگی پشتیبانی کنید علامت بزنید.

از تنظیمات » پست‌های چسبنده دیدن کنید - صفحه را برای پیکربندی افزونه تغییر دهید

اکنون وقتی از صفحه مدیریت برای آن نوع پست سفارشی بازدید می کنید، متوجه ستون جدیدی خواهید شد که در آن می توانید پست ها را چسبناک کنید.

تنها کاری که باید انجام دهید این است که روی ستاره کنار پست‌هایی که می‌خواهید نمایش داده شوند کلیک کنید.

روی ستاره کنار پست‌هایی که می‌خواهید چسبناک شوند کلیک کنید

این پست های چسبنده در صفحه اصلی وردپرس شما نشان داده می شوند. برای نمایش پست های چسبنده در صفحه آرشیو نوع پست سفارشی خود نیز، باید مقداری کد به فایل های موضوعی خود اضافه کنید.

تمام جزئیات را در راهنمای ما در مورد نحوه افزودن پست های چسبنده در آرشیوهای نوع پست سفارشی وردپرس خواهید یافت.

10. محتوای ارسالی کاربر را به انواع پست سفارشی اضافه کنید

ممکن است بخواهید به کاربران اجازه دهید تا محتوا را برای انواع پست سفارشی در سایت شما ارسال کنند، مانند نقد فیلم یا دستور پخت غذا. این یک راه آسان برای اضافه کردن محتوای اضافی به سایت شما است.

یکی از راه‌های انجام این کار، دسترسی کاربران به بخش مدیریت وردپرس و اختصاص دادن نقش کاربر نویسنده به آن‌ها است. از طرف دیگر، می توانید یک فرم ارسال به وب سایت خود اضافه کنید.

شما می توانید این کار را با استفاده از WPForms افزونه برای دسترسی به افزونه ارسال پست به نسخه Pro نیاز دارید و الگوی ارائه شده “فرم ارسال پست وبلاگ” ایجاد فرم را ساده می کند.

به طور پیش فرض، پست های ارسال شده توسط کاربر به عنوان “پیش نویس” در انتظار بررسی ذخیره می شوند. می توانید نوع پست را در تنظیمات فرم تغییر دهید تا محتوا به جای آن به یک نوع پست سفارشی ارسال شود.

برای جزئیات بیشتر، به راهنمای ما در مورد نحوه اجازه دادن به کاربران برای ارسال پست به سایت وردپرس خود مراجعه کنید.

11. تغییر یا تبدیل انواع پست سفارشی

ممکن است با موقعیت هایی مواجه شوید که مجبور شوید انواع پست های سفارشی را ادغام یا تبدیل کنید. برای مثال، ممکن است بخواهید موارد را از یک نوع پست به نوع دیگر منتقل کنید.

به سادگی نصب و فعال کنید تغییر دهنده نوع پست افزونه پس از فعال سازی، باید به صفحه مدیریت نوع پست سفارشی بروید و پست هایی را که می خواهید منتقل کنید انتخاب کنید.

هنگامی که پست ها را انبوه ویرایش می کنید، متوجه خواهید شد که یک منوی کشویی جدید وجود دارد که به شما امکان می دهد نوع پست را برای آن مورد تغییر دهید.

می‌توانید در راهنمای ما درباره نحوه تغییر یا تبدیل انواع پست سفارشی در وردپرس اطلاعات بیشتری کسب کنید.

12. متا باکس های سفارشی را برای انواع پست اضافه کنید

متا باکس های سفارشی به شما این امکان را می دهند که فیلدهای سفارشی را به صفحه ویرایشگر پست وردپرس اضافه کنید. به این ترتیب می توانید فیلدهای ورودی اضافی برای انواع پست خود ایجاد کنید.

ساده ترین راه برای ایجاد فیلدهای متا سفارشی در وردپرس استفاده از آن است فیلدهای سفارشی پیشرفته افزونه به سادگی بر روی دکمه “افزودن جدید” کلیک کنید فیلدهای سفارشی صفحه

پس از آن، باید دستورالعمل های روی صفحه را دنبال کنید تا گروهی از فیلدهای سفارشی ایجاد کنید تا به نوع پست سفارشی خود اضافه کنید.

برای جزئیات بیشتر، راهنمای گام به گام ما در مورد نحوه افزودن متا باکس های سفارشی در پست های وردپرس و انواع پست را ببینید.

امیدواریم این آموزش به شما کمک کرده باشد تا چند ترفند جالب برای انواع پست های سفارشی در وردپرس بیاموزید. همچنین ممکن است بخواهید راهنمای امنیتی نهایی وردپرس ما را ببینید یا لیست نکات ما را در مورد چگونگی سرعت بخشیدن به عملکرد وردپرس بررسی کنید.

اگر این مقاله را دوست داشتید، لطفا در ما مشترک شوید کانال یوتیوب برای آموزش ویدیویی وردپرس. شما همچنین می توانید ما را در توییتر و فیس بوک.
منبع: https://www.wpbeginner.com/wp-tutorials/12-most-useful-wordpress-custom-post-types-tutorials/