11 کاری که باید هنگام به ارث بردن یک سایت وردپرس انجام دهید

راهنمای ما را در مورد نحوه انتقال وردپرس به یک میزبان جدید برای دستورالعمل های گام به گام برای انتقال وب سایت خود ببینید.

توصیه می کنیم از SiteGround یا Bluehost استفاده کنید زیرا آنها یکی از بزرگترین شرکت های میزبانی و ارائه دهندگان میزبانی وردپرس هستند.

یک وب سایت معمولی وردپرس از چندین افزونه استفاده می کند که ممکن است هنوز به صاحبان قدیمی اشاره داشته باشد. اگر مالکیت یک وب سایت را به دست گرفته اید، می خواهید آن را تغییر دهید.

اگر یک وب سایت مشتری است، تست های عملکرد شما باید به شما کمک کند تا مشتری را متقاعد کنید که حرکت کند. اگر خودتان صاحب وب سایت هستید، فقط باید میزبان وب مناسب را انتخاب کنید.

در مرحله بعد، باید آدرس ایمیل مدیریت سایت وردپرس را تغییر دهید. وردپرس از آن برای ارسال اعلان های مهم وب سایت استفاده می کند.

توجه داشته باشید: توصیه می کنیم نصب کنید WP Mail SMTP قبل از تغییر ایمیل ها مطمئن شوید که همه ایمیل ها به گیرنده خود می رسند.

3. یادداشت بردارید و با خود آشنا شوید

هنگام به ارث بردن یک وب سایت یادداشت برداری کنید

اگر مالکیت یک وب‌سایت جدید را به ارث برده‌اید، ممکن است مالک وب‌سایت قدیمی ویژگی Google Analytics را به شما منتقل کرده باشد.

اگر توسعه‌دهنده نیستید، حداقل توصیه می‌کنیم که یک سایت مرحله‌بندی وردپرس راه‌اندازی کنید که اطمینان حاصل کند که یک محیط آزمایشی پایدار قبل از اجرای برنامه‌ها دارید. ما این مرحله را به همه کاربران توصیه می کنیم.

قبل از ایجاد هرگونه تغییر سایت، یادداشت برداری و آشنایی با وب سایت حیاتی است. اگر با وردپرس آشنایی ندارید، به راهنمای مبتدی ما در مورد اینکه وردپرس چیست مراجعه کنید.

برای عملکرد، می توانید از هر یک از ابزارهای تست سرعت وب سایت آنلاین استفاده کنید. توصیه می کنیم از ابزار تست سرعت وب سایت IsItWP، استفاده از آن آسان است و به شما یک نمای کلی از سرعت وب سایت شما می دهد.

این اطلاعات به شما کمک می کند همه چیز را درک کنید. اگر برای درک چیزی به کمک نیاز دارید، می‌توانید با مالک یا توسعه‌دهنده قبلی تماس بگیرید.

4. راه حل پشتیبان گیری خودکار را راه اندازی کنید

از وب سایت خود نسخه پشتیبان تهیه کنید

پس از دریافت تمام رمزهای عبور، باید آنها را تغییر دهید.

با این اوصاف، بیایید به کارهایی که باید هنگام به ارث بردن یک سایت وردپرس جدید انجام دهید نگاه کنیم. برای رفتن به بخش دلخواه خود می توانید روی پیوندهای زیر کلیک کنید:

1. همه رمزهای عبور را دریافت کنید

تمام رمزهای عبور را به روز کنید

هدف شما باید محدود کردن نقش کاربر مدیر به افرادی باشد که واقعاً نیاز به انجام وظایف مدیریت دارند. این کارها شامل مواردی مانند تغییر موضوع، نصب افزونه های جدید یا افزودن کاربران جدید به وب سایت است.

می توانید از عملکردهای مختلف، ویژگی هایی که می خواهید تغییر دهید و موارد دیگر یادداشت برداری کنید.

اکنون که با پروژه آشنا شدید، بهتر است همه چیزهای غیر ضروری را پاک کنید. تمام تم ها و افزونه های غیر فعال را حذف کنید. تمام حساب های کاربری که مورد نیاز نیستند را حذف کنید.

برای بهینه سازی ایمن پایگاه داده وردپرس، راهنمای مبتدی ما را برای مدیریت پایگاه داده وردپرس ببینید.

10. تنظیمات پلاگین را مرور کنید

تنظیمات افزونه را مرور کنید

برای تغییر نقش کاربر، به سادگی به کاربران » همه کاربران از داشبورد وردپرس خود و ویرایش یک نمایه کاربری. سپس به قسمت «نقش» بروید و نقش کاربری را که می‌خواهید اختصاص دهید انتخاب کنید.

نقش های کاربر را در وردپرس ویرایش کنید

در مرحله بعد، باید مطمئن شوید که وب سایت جدید وردپرس شما ایمن است و عملکرد خوبی دارد.

اگر به تازگی یک سایت وردپرس موجود را به ارث برده اید، ابتدا چه کاری باید انجام دهید؟

به غیر از آن، وب سایت تازه به ارث رسیده شما ممکن است ایمن نباشد. یکی از بهترین روش ها ایجاد یک نسخه پشتیبان و اسکن سایت خود برای تهدیدات است. این به برجسته کردن مناطقی که می‌توانند منجر به حمله احتمالی شوند کمک می‌کند و به شما امکان می‌دهد به سرعت آنها را برطرف کنید.

اگر وب سایت شما از هاست اشتراکی پیشی گرفته است، ممکن است بخواهید از یک سرویس میزبانی مدیریت شده وردپرس مانند WP Engine استفاده کنید.

همچنین مهم است که بررسی کنید که کش به درستی پیکربندی شده است.

اگر این مقاله را دوست داشتید، لطفا در ما مشترک شوید کانال یوتیوب برای آموزش ویدیویی وردپرس. شما همچنین می توانید ما را در توییتر و فیس بوک.
منبع: https://www.wpbeginner.com/wp-tutorials/10-things-you-should-do-when-inheriting-a-wordpress-site/

چه آن را از کسب و کار دیگری خریداری کرده باشید یا یک وب سایت شرکتی را اختصاص داده باشید، سرعت بخشیدن به جریان کار و آشنایی با وردپرس می تواند زمان بر باشد.

پس از اجرای تست سرعت وب سایت، اگر وب سایت شما با وجود استفاده از کش هنوز کند است، زمان آن رسیده است که هاست خود را ارتقا دهید.

این تضمین می کند که توسعه دهنده قبلی یا مالک سایت نمی تواند چیزی را تغییر دهد. یکی دیگر از کارهایی که می‌خواهید انجام دهید این است که همه ایمیل‌های تماس ادمین را به‌روزرسانی کنید تا در آینده فقط شما بتوانید رمزهای عبور را بازنشانی کنید.

اطمینان حاصل کنید که گوگل آنالیتیکس به درستی در وب سایت با استفاده از هر دو نصب شده است MonsterInsights یا با اضافه کردن کد رهگیری خارج از قالب وردپرس.

همچنین باید قبل از ایجاد تغییرات بیشتر در وب سایت خود، یک نسخه پشتیبان کامل از وردپرس ایجاد کنید. این به شما کمک می کند در صورت بروز مشکل، وب سایت خود را برگردانید.

5. نقش ها و مجوزهای کاربر را به روز کنید

این شامل رمز عبور میزبانی وب، رمز عبور FTP، رمز عبور CDN، رمز عبور مدیریت دامنه، رمز عبور خدمات بازاریابی ایمیلی و رمز عبور همه افزونه ها یا سرویس های حق بیمه شخص ثالث است که وب سایت از آنها استفاده می کند.

امیدواریم که این مقاله بینش هایی در مورد کارهایی که باید هنگام به ارث بردن یک سایت وردپرس انجام دهید را ارائه کرده باشد. همچنین ممکن است بخواهید راهنمای ما در مورد بهترین افزونه های WooCommerce و راهنمای نهایی SEO وردپرس برای مبتدیان را ببینید.

با مشاهده وب سایت و آزمایش تمام ویژگی های آن می توانید برخی از این موارد را کشف کنید. همچنین می توانید تنظیمات افزونه را بررسی کرده و در صورت نیاز آن ها را به روز کنید.

11. سرویس هاست خود را ارتقا دهید

هاست وب سایت خود را ارتقا دهید

هنگام به ارث بردن یک سایت وردپرس، اولین کاری که باید انجام دهید جمع آوری تمام اطلاعات نام کاربری و رمز عبور است.

بسیاری از صاحبان وب سایت به سادگی کد Google Analytics را به قالب وردپرس خود اضافه می کنند. این کد به محض به روز رسانی تم یا نصب تم جدید ناپدید می شود.

به طور مشابه، اجرای یک وب سایت به ابزارهای دیگری مانند نرم افزار بازاریابی ایمیلی یا افزونه های شخص ثالث نیاز دارد. هنگام به ارث بردن یک وب سایت، باید اعتبار ورود به تمام نرم افزارها را داشته باشید.

توصیه می کنیم استفاده کنید همه در یک سئو (AIOSEO) زیرا بهترین افزونه سئو برای وردپرس است. شما به راحتی می توانید سایت خود را برای موتورهای جستجو بهینه کنید بدون اینکه متخصصی را استخدام کنید.

8. کنترل نسخه و/یا یک سایت مرحله بندی را پیاده سازی کنید

اجرای کنترل نسخه

اگر روی سایت خود کار می کنید، باید دسترسی کاربران را بررسی کنید. در صورت نیاز یک حساب کاربری جدید برای نویسندگان خود ایجاد کنید.

در این مقاله، ما به شما مهمترین کارهایی را که باید هنگام به ارث بردن یک سایت وردپرس انجام دهید، نشان خواهیم داد.

کارهایی که باید هنگام به ارث بردن یک سایت وردپرس انجام دهید

هنگام به ارث بردن یک سایت با چه چالش هایی مواجه خواهید شد؟

همچنین می‌خواهید تنظیمات تم و ویجت‌هایی را که استفاده می‌کنید مرور کنید.

بهترین راه برای مدیریت تمام رمزهای عبور وب سایت، استفاده از مدیریت رمز عبور است. ما استفاده از LastPass را توصیه می کنیم زیرا با همه دستگاه های شما کار می کند و امکان ذخیره گذرواژه ها را در یک گروه، به اشتراک گذاری ایمن آنها و استفاده از رمزهای عبور قوی تر فراهم می کند.

2. همه رمز عبور مدیریت و ایمیل ها را تغییر دهید

به عنوان مثال، افزونه فرم تماس در وب سایت ممکن است همچنان در حال ارسال اعلان به آدرس های ایمیل قدیمی باشد. افزونه سئو وردپرس ممکن است همچنان به نمایه های رسانه های اجتماعی صاحبان قبلی اشاره کند.

اگر سایت دارای CDN نیست، باید از سرویس CDN استفاده کنید. اگرچه این مورد الزامی نیست، ما همیشه به کاربران توصیه می کنیم از CDN استفاده کنند. برای جزئیات بیشتر، راهنمای ما در مورد اینکه چرا باید از CDN استفاده کنید را ببینید.

برای جزئیات بیشتر می توانید راهنمای امنیت نهایی وردپرس ما را ببینید.

اگر حساب‌های نویسنده و ویرایشگر قدیمی‌تری وجود دارد که با آنها کار نمی‌کنید، باید آن حساب‌های کاربری را ویرایش کنید و آدرس ایمیل و رمز عبور آن‌ها را تغییر دهید. راهنمای ما در مورد نحوه غیرفعال کردن حساب های کاربری بدون حذف آنها را ببینید.

6. اسکن های امنیتی و عملکرد را اجرا کنید

اسکن ها را اجرا کنید و سایت خود را ایمن کنید

برای کسانی که از راه‌اندازی آن می‌ترسند، WP Engine، یک ارائه‌دهنده میزبانی مدیریت شده وردپرس، یک محیط مرحله‌بندی قوی و یکپارچه‌سازی کنترل نسخه git را ارائه می‌دهد.

پشتیبان‌گیری اولین لایه دفاعی شما در برابر هر گونه اشتباه آنلاین است. مالک سایت قبلی ممکن است افزونه های پشتیبان خود را تنظیم کرده باشد، که ممکن است فایل های پشتیبان را در یکی از حساب های ذخیره سازی راه دور خود ذخیره کند.

مطمئن شوید که سایت شما دارای نقشه های XML برای کنسول جستجو است. همچنین ممکن است بخواهید به گزارش‌های کنسول جستجوی گوگل نگاهی بیندازید تا مطمئن شوید که هیچ مشکل یا خطای خزیدن در سایت وجود ندارد.

اگر توسعه‌دهنده‌ای هستید که روی یک وب‌سایت کار می‌کنید، باید با مشتری خود کار کنید تا نقش‌ها و مجوزهای کاربر را به تیم آنها اختصاص دهید.

به طور مشابه، ممکن است دارایی کنسول جستجوی Google را نیز به شما منتقل کرده باشند.

اگر شما یک توسعه دهنده هستید، توصیه می شود کنترل نسخه را برای سایت پیاده سازی کنید. استفاده از GitHub یا BitBucket نسبتاً آسان است.

سایر ارائه دهندگان میزبانی مشاغل کوچک مانند SiteGround و Bluehost نیز ویژگی های صحنه سازی را با قیمت های مقرون به صرفه ارائه می دهند.

9. یک وب سایت پاکسازی کنید

شما می خواهید نسخه پشتیبان خود را تنظیم کنید. تعداد زیادی افزونه پشتیبان وردپرس عالی وجود دارد که می توانید یکی از آنها را انتخاب کنید.

چه صاحب کسب‌وکاری باشید که اخیراً یک وب‌سایت جدید خریداری کرده‌اید یا یک دستیار اداری باشید که وب‌سایت موجود شرکت شما را از یکی دیگر از اعضای تیم به ارث برده است، ممکن است از خود بپرسید که مهم‌ترین مراحل بعدی چیست.

به ارث بردن یک وب سایت جدید وردپرس چالش های زیادی را به همراه دارد.

شما می توانید این کار را با رفتن به کاربران » همه کاربران صفحه در قسمت مدیریت وردپرس و ویرایش تمام رمزهای عبور کاربر به همراه اطلاعات تماس.

اضافه کردن کاربران جدید به وردپرس

به سادگی به تنظیمات » عمومی صفحه و یک آدرس ایمیل جدید وارد کنید.

آدرس ایمیل ادمین را تغییر دهید

برای اسکن های امنیتی، توصیه می کنیم از Sucuri استفاده کنید. این بهترین افزونه امنیتی وردپرس در بازار است و به شما این امکان را می دهد که به راحتی وب سایت خود را برای کدهای مخرب، تهدیدات امنیتی و آسیب پذیری ها اسکن کنید.

وارد پایگاه داده وردپرس خود شوید و آن را بهینه کنید. برخی از افزونه های بد حتی پس از حذف جداول پایگاه داده خود را ترک می کنند. اگر متوجه هر یک از آنها شدید، بهتر است آنها را حذف کنید.

برای نکات و ترفندهای بیشتر، ممکن است بخواهید راهنمای نهایی ما برای افزایش سرعت و عملکرد وردپرس را ببینید.

7. ردیابی مناسب و ادغام سئو را بررسی کنید

ردیابی وب سایت را تنظیم کنید

باید مطمئن شوید که پشتیبان‌گیری خود را در یک مکان راه دور مانند Google Drive، Dropbox و غیره تنظیم کرده‌اید.

توجه داشته باشید: لطفاً همه این یادداشت‌ها را در Google Docs، Dropbox Paper یا جای دیگری یادداشت کنید تا آنها را گم نکنید.

بسیار مهم است که اهمیت و عملکرد هر افزونه وردپرس مورد استفاده در وب سایت را درک کنید.

بسیاری از شرکت‌های میزبان وردپرس مانند Bluehost و SiteGround راه‌حل‌های کش داخلی را ارائه می‌کنند که می‌توانید از حساب میزبانی خود فعال کنید. همچنین می توانید از یک افزونه کش وردپرس مانند WP Rocket برای بهبود سریع سرعت وب سایت خود استفاده کنید.

پیشنهاد می‌کنیم یک تماس ویدیویی با توسعه‌دهنده قدیمی یا صاحبان سایت برنامه‌ریزی کنید زیرا می‌توانند همه چیز را با جزئیات توضیح دهند.