10up وب سایت بهترین روش های گوتنبرگ را منتشر می کند – WP Tavern


10up یک را منتشر کرده است بهترین شیوه های گوتنبرگ وب سایت به عنوان یک منبع عمومی با آموزش، مستندات و کد نمونه. حفظ اسناد و مدارک فعلی نقطه قوت پروژه رسمی گوتنبرگ نبوده است، زیرا سرعت این پروژه باعث می‌شود که مشارکت‌کنندگان و توسعه‌دهندگان با مشکل مواجه شوند.

Fabian Kaegy، معاون مدیر مهندسی تحریریه 10up گفت: «گوتنبرگ یک الگوی ویرایشی کاملاً جدید برای ایجاد محتوا و صفحه سازی در وردپرس معرفی کرد. «از آنجایی که ویرایشگر بلوک هنوز نسبتاً جدید است، به سرعت در حال پیشرفت است و تغییرات به طور منظم ارائه می شود. به این ترتیب، فرصت‌های یادگیری کمیاب است و ما فقدان بهترین مستندات عملی را احساس کرده‌ایم که استانداردهای 10 up را برای کاردستی برآورده کند.

بهترین روش‌های گوتنبرگ 10up برای تکمیل مستندات اصلی وردپرس با آنچه که Kaegy می‌گوید «رویکردی بیشتر مشتری محور و متناسب با تجربیات تحریریه در سطح سازمانی است» نوشته شده است.

برای توسعه دهندگانی که در کار با ویرایشگر بلوک کاملاً جدید هستند، ارجاع این بخش دارای اطلاعات زیادی در مورد آناتومی یک بلوک، اصول اولیه طرح‌بندی بلاک با theme.json، پسوندهای بلوک، تغییرات بلوک و موارد دیگر با پشتیبانی از ویدئوها و گیف‌ها است. اسناد همچنین زمینه کمی بیشتر برای استفاده عملی می دهد. به عنوان مثال، بخش مربوط به بلوک تبدیل شامل اطلاعاتی در مورد زمان و نحوه تعریف تبدیل بلوک است.

بخش آموزشی از 10up’s Gutenberg Best Practices شامل یک دوره کوتاه خرابی در مورد ساختار فایل یک بلوک و تمام اجزای آن و نحوه ساخت یک بلوک سفارشی با استفاده از بلوک شروع 10up. این به ویژه برای توسعه دهندگانی مفید است که به دنبال راهنمایی اضافی برای توسعه اولین بلوک های خود هستند.

این راهنماها بخش شامل موضوعات پیشرفته تری مانند گسترش بلوک های اصلی و از جمله JS frontend با یک بلوک است. مستندات است در GitHub موجود است برای هر کسی که در ویرایش ها مشارکت کند. این سایت همچنین به a صفحه بحث در GitHub جایی که توسعه دهندگان می توانند به بحث ها بپیوندند و بهترین شیوه ها را با همکاری کارمندان 10up کارگاه آموزشی کنند. 10up وب سایت Gutenberg Best Practices را با نام بتا منتشر کرده است و قصد دارد با تکامل وردپرس آن را به روز کند و گسترش دهد.


منبع: https://wptavern.com/10up-publishes-gutenberg-best-practices-website