10 دلیل قانع کننده برای مهاجرت به سایت وردپرس شما


اگرچه واضح به نظر نمی رسد، تغییر ارائه دهنده هاست می تواند به طور قابل توجهی بر عملکرد سایت وردپرس شما تأثیر بگذارد. دلایل مهاجرت به سایت وردپرس خود از سرورهای قدیمی ارائه دهنده تا سرعت بارگذاری پایین صفحه را شامل می شود.

دلیل عملکرد ضعیف سایت شما هرچه که باشد، نباید از تعویض ارائه دهندگان هاست بترسید.

یادگیری نحوه انتقال وب سایت خود به یک سرور جدید دشوار نیست اگر از قبل نشانه های آشکاری را تشخیص داده باشید که ارائه دهنده میزبان فعلی شما دیگر نمی تواند نیازهای شما را برآورده کند.

با این حال، حتی اگر نمی دانید چگونه یک سایت وردپرس را به تنهایی مهاجرت کنید، نباید در تغییر ارائه دهنده هاست شک کنید زیرا اکثر شرکت های میزبان وردپرس این سرویس را ارائه می دهند.

بیایید به برخی از عواملی که باید قبل از مهاجرت سایت وردپرس خود به سرور دیگری در نظر بگیرید، نگاهی بیاندازیم.

10 دلیل اصلی برای مهاجرت سایت وردپرس

1. ارائه دهنده هاست از سخت افزار تاریخ استفاده می کند

کیفیت تجهیزات ارائه دهنده هاست با رشد وب سایت شما اهمیت بیشتری پیدا می کند. هارد دیسک های HDD، پهنای باند کم یا فضای ذخیره سازی محدود کمتر بر عملکرد سایت در مراحل اولیه توسعه تأثیر می گذارد.

با این حال، ارتقا به یک سرویس میزبانی که از هارد دیسک‌های SSD استفاده می‌کند، می‌تواند برای سایتی که ترافیک را تجربه می‌کند حیاتی باشد، زیرا به دلیل دسترسی سریع‌تر به داده، سرعت بارگذاری آن را بهبود می‌بخشد.

یک سایت وردپرسی برای اجرای عادی به حداقل 1 گیگابایت فضای دیسک نیاز دارد، اما با ادامه انتشار محتوای جدید، نیازهای ذخیره سازی شما افزایش می یابد. بنابراین، اگر برنامه میزبانی فعلی شما مانع از ذخیره فایل های بزرگ در سرور شما می شود، باید به دنبال جایگزینی باشید.

همچنین اگر حداکثر پهنای باندی که می توانید بدون پرداخت هزینه بیشتر دریافت کنید برای ترافیک روزانه سایت شما کافی نیست، باید سرویس میزبانی را تغییر دهید.

2. CPU و RAM کم

در حالی که ما در مورد سخت افزار سرور هستیم، نباید از محدودیت های RAM و CPU سرور غافل شویم. میزان مصرف RAM و CPU سایت شما به تعداد بازدیدکنندگان روزانه آن بستگی دارد.

ادامه مقاله در زیر

بنابراین، اگر تعداد بازدیدکنندگان زیادی در یک روز از سرور سایت درخواست داده باشند، به محدودیت های CPU و RAM برنامه خود خواهید رسید.

رسیدن به این محدودیت ها به صورت پراکنده تأثیر قابل توجهی بر عملکرد سایت شما نخواهد داشت، اما فراتر از محدودیت های RAM و CPU می تواند با افزایش ترافیک سایت شما مشکل ساز شود.

مهاجرت وب سایت وردپرس شما از خاموش شدن سرور به دلیل مصرف بالای CPU و RAM جلوگیری می کند.

3. سرعت سایت پایین

سرعت بارگذاری سایت فقط به سخت افزار سرور بستگی ندارد. عواملی مانند موقعیت جغرافیایی و تعداد کاربران سرور نیز بر مدت زمانی که یک مرورگر وب برای نمایش سایت شما به بازدیدکننده نیاز دارد تأثیر می گذارد.

برنامه های میزبانی مدیریت شده، به ویژه آنهایی که برای کاربران مبتدی وردپرس هدف قرار می گیرند، شامل به اشتراک گذاری یک سرور با وب سایت های دیگر است. در نتیجه، اگر سایت های دیگر روی سروری که از آن استفاده می کنید ترافیک بالایی داشته باشند، بدون تقصیر شما ممکن است سرعت سایت شما آسیب ببیند.

اگر تمام تلاش های دیگر برای بهبود سرعت سایت شما با شکست مواجه شد، باید ارائه دهنده هاست را تغییر دهید.

4. به حداکثر رساندن زمان آپدیت سایت

در حالت ایده آل، سایت وردپرس شما باید همیشه در دسترس بازدیدکنندگان باشد. با این حال، هیچ یک از ارائه دهندگان هاست وردپرس موجود نمی توانند یا نباید به شما وعده 100٪ آپ تایم را بدهند.

با این حال، اگر سایت شما اغلب به دلیل مشکلات مربوط به سرور در دسترس نیست، باید به دنبال یک ارائه دهنده میزبان جدید باشید.

قطع برق و قطع پهنای باند معمولا باعث خرابی سرور می شود. یک سرویس میزبانی قابل اعتماد دارای رویه هایی است که از تأثیر تصادفات بر روی زمان کار سرورهای آنها جلوگیری می کند.

مشکلات مکرر خرابی می تواند بر رتبه سایت شما در نتایج موتورهای جستجو و تجربه کاربر تأثیر بگذارد. در نتیجه، مهاجرت به یک سرور جدید می تواند رتبه SERP یک وب سایت را افزایش دهد و به حفظ بازدیدکنندگان کمک کند.

5. تعلیق مکرر سایت و خطاهای سرور داخلی

همه ارائه دهندگان هاست در صورت شناسایی فعالیت غیرقانونی مانند سئو کلاه سیاه یا بدافزار می توانند یک سایت وردپرس را تعلیق کنند. با این حال، اگر ارائه دهنده شما بدون دلیل موجه یا اطلاع قبلی سایت شما را به حالت تعلیق درآورد، باید دلایل تعلیق را با آنها در میان بگذارید.

فراتر رفتن از محدودیت های طرح میزبانی خود یا نقض تصادفی خط مشی یک ارائه دهنده دلیلی برای تعلیق فوری حساب نیست، زیرا حداقل باید اجازه داشته باشید این مشکل را اصلاح کنید.

علاوه بر این، تکرار خطاهای سرور داخلی می تواند نشان دهد که سرورهای ارائه دهنده به درستی برای وردپرس پیکربندی نشده اند. هر دوی این عوامل می توانند نشانه ای از نیاز به یک ارائه دهنده هاست جدید باشند.

6. ارائه دهنده هاستینگ دیگر نمی تواند نیازهای شما را برآورده کند

سروری که در حال حاضر از آن استفاده می کنید می تواند با محدود کردن تعداد بازدیدکنندگان ماهانه یا جلوگیری از آپلود رسانه های جریانی در سایت خود به دلیل محدودیت اندازه فایل، مانع رشد سایت شما شود.

اکثر ارائه دهندگان میزبانی وردپرس چندین پلن را برای وب سایت ها در هر اندازه ارائه می دهند، اما ارتقاء به یک برنامه جدید گاهی اوقات می تواند گران تر از مهاجرت به یک سرور جدید باشد.

علاوه بر این، فقدان مقیاس‌پذیری ممکن است مانع از جذب مشتریان جدید شود و نرخ تبدیل شما را نسبتاً پایین نگه دارد.

انتقال سایت وردپرس خود به سروری که به شما امکان آپلود حجم بالایی از محتوای ویدیویی را می‌دهد و از هزاران بازدیدکننده روزانه پشتیبانی می‌کند، می‌تواند فضایی برای رشد نامحدود ایجاد کند.

7. حفاظت از داده هایی که در سرور سایت ذخیره می کنید

ارائه دهندگان هاست وردپرس همیشه تمام اقداماتی را که می توانند برای ایمن نگه داشتن وب سایت شما انجام نمی دهند.

علاوه بر این، برخی از ارائه دهندگان به طور مکرر در معرض حملات DDoS قرار می گیرند زیرا سرورهای آنها پر از ترافیک اینترنتی است که بازدیدکنندگان وب سایت های میزبانی شده در این سرورها را از دسترسی به آنها باز می دارد.

نصب یک افزونه امنیتی از داده‌های وب‌سایتی که در سرور نگهداری می‌کنید محافظت نمی‌کند و اگر هکری به سرورهای ارائه‌دهنده دسترسی پیدا کند، به تمام اطلاعات مربوط به وب‌سایت شما دسترسی خواهد داشت.

تغییر به یک ارائه دهنده هاست با سطح امنیت بالا خطر حملات سایبری یا نشت داده ها را در وب سایت شما به حداقل می رساند.

8. عدم دسترسی به شبکه های تحویل محتوا

موقعیت جغرافیایی سرورهای ارائه دهنده میزبانی ممکن است در لیست اولویت شما هنگام جستجو برای اولین سرور سایت شما قرار نگیرد. با این حال، می تواند بر عملکرد سایت شما تأثیر بگذارد، به خصوص اگر ارائه دهنده مشکل تأخیر ناشی از سخت افزار معیوب را برطرف نکند.

شبکه تحویل محتوا سیستمی از سرورهای دارای موقعیت استراتژیک است، بنابراین وقتی بازدیدکننده ای از نقطه خاصی از جهان سعی می کند به وب سایت شما دسترسی پیدا کند، اطلاعات مربوط به صفحه ای که می خواهد مشاهده کند از نزدیکترین سرور بازیابی می شود.

برخی از ارائه دهندگان هاست وردپرس CDN را در پیشنهادات خود لحاظ نمی کنند. تغییر به ارائه‌دهنده‌ای که نسخه‌های استاتیک سایت شما را در CDN ذخیره می‌کند، می‌تواند به شما برتری نسبت به رقبایتان بدهد.

9. گستره وسیع تری از گزینه های پیکربندی سرور

افزونه‌ها افزودن ویژگی‌های جدید به وب‌سایت‌های وردپرس را آسان می‌کنند، اما اتکا به آن‌ها می‌تواند زمان بارگذاری صفحه را افزایش دهد و مشکلات سازگاری بی‌شماری را ایجاد کند.

گزینه جایگزین استفاده از کد سفارشی برای ایجاد ویژگی هایی است که می خواهید وب سایت شما داشته باشد، اما اگر ارائه دهنده هاست شما گزینه های پیکربندی سرور شما را محدود کرده و به شما دسترسی ریشه به سایت شما را نمی دهد، ممکن است نتوانید این کار را انجام دهید.

ارائه دهندگان هاستینگ از کنترل پنل های مختلفی استفاده می کنند که بر گزینه های مدیریت سرور شما تأثیر می گذارد. مهاجرت به میزبانی وب سازگار با Spanel یا cPanel ممکن است مدیریت روزانه آن را آسان تر کند.

10. خدمات مشتری بی اثر

میزبان وب شما باید کمکی را که برای حل تمام مسائل مربوط به سرور نیاز دارید ارائه دهد. متأسفانه، برخی از ارائه دهندگان هاست پشتیبانی مشتری را در تمام ساعات شبانه روز ارائه نمی دهند و برای پاسخ به سؤالات کاربران به زمان طولانی نیاز دارند.

علاوه بر این، کارکنان آنها اغلب فاقد آموزش فنی و دانش لازم برای ارائه پشتیبانی معنادار برای کمک به شما برای حل مشکل هستند.

جابجایی به میزبان وب با پشتیبانی مشتری آگاه در زمان شما صرفه جویی می کند زیرا نیازی به جستجوی راه حل مشکل خود ندارید.

با این حال، قبل از انتقال سایت وردپرس خود به سرور میزبان وب، باید تا حد امکان در مورد خدمات مشتری ارائه دهنده اطلاعات کسب کنید.

سوالات متداول

آیا همه ارائه دهندگان هاست چند سایتی را پشتیبانی می کنند؟

همه ارائه دهندگان هاست این گزینه را ارائه نمی دهند. علاوه بر این، تعداد سایت‌های وردپرسی که می‌توانید از یک سرور واحد اجرا کنید به برنامه میزبانی که انتخاب می‌کنید بستگی دارد.

آیا عدم پشتیبان گیری خودکار دلیلی برای تغییر ارائه دهنده هاست است؟

پشتیبان گیری خودکار روزانه یک ویژگی استاندارد است که اکثر ارائه دهندگان هاست وردپرس ارائه می دهند. با این حال، اگر میزبان وب شما این ویژگی را ندارد یا هزینه ای دریافت می کند، باید به یک ارائه دهنده میزبانی که این سرویس را به صورت رایگان ارائه می دهد مهاجرت کنید.

آیا برای فروشگاه ووکامرس به ارائه دهنده هاست ویژه نیاز دارم؟

ارائه دهندگان پیشرو میزبانی وردپرس مانند Bluehost، SiteGround یا Hostinger پشتیبانی لازم برای راه اندازی و مدیریت فروشگاه WooCommerce را ارائه می دهند، بنابراین نیازی به جستجو برای میزبان وب تخصصی برای سایت های WooCommerce نیست.

آیا یک ارائه دهنده هاست می تواند سایت وردپرس من را مهاجرت کند؟

اکثر میزبان‌های وب خدمات مهاجرت وردپرس را ارائه می‌دهند، اما اگر بخواهید یک وب‌سایت بزرگ وردپرس را مهاجرت کنید، ممکن است هزینه‌ای را دریافت کنند.

سایت وردپرس خود را با مهاجرت به یک سرور جدید تقویت کنید

مقابله با پشتیبانی ناکارآمد مشتری، تلاش برای رفع خطاهای سرور داخلی، یا نگرانی در مورد فراتر رفتن از محدودیت های برنامه میزبانی، تمرکز شما را از مواردی که برای سایت وردپرسی شما مهم است، دور می کند.

مهاجرت به یک پلتفرم میزبانی مدیریت شده متفاوت، برخی یا همه این مشکلات را حل می کند و شما را قادر می سازد تا بر گسترش مخاطبان سایت خود و افزایش جریان درآمد تمرکز کنید. این بدان معنا نیست که مهاجرت وردپرس یک راه حل جادویی برای مشکلات سایت شما است.

برعکس، فقط مشکلات فنی را برطرف می کند که به طور بالقوه می تواند رشد سایت شما را کند کند تا بتوانید انرژی خود را صرف ارائه تجربه کاربری عالی به تمام بازدیدکنندگان سایت خود کنید.


منبع: https://wplift.com/reasons-to-consider-migrating-your-wordpress-site