۱- قیمت طراحی ویلا چقدر است؟

طراحی و اجرای ویلا بر اساس دلخواه خودمان هم جزئیات و اصولی دارد که همیشه باید گوشه ذهنمان حضور داشته باشند. طراحی ساده و استفاده محتاطانه از رنگ، ما رو مطمئن می سازه که با یه طراحی مدرن روبرو هستیم. پس تا انتها با ما همراه باشید. تعادل مناسب دکوراسیون و طراحی داخلی همراه با ترکیبی از رنگ ها و تضادهای بسیار زیاد و بدون ایجاد ریسک در نیازهای عملکردی، باعث منحصر به فرد شدن ویلاها می شود. ساخت ویلا دارای مراحل مختلفی است که مرحله به مرحله باید انجام شوند. مراحل ساخت استخر شامل گودبرداری، حاضرسازی کف، استفاده از بتن آب بند، عایق کاری کف و جداره، کاشی کاری، نصب سیستم تصویه آب و تجهیزات می باشد. سعی کنید پله های چوبی ساده یا با کاشی های سبک داشته باشید. پله مارپیچ فضای بسیار کمتری اشغال میکند و میتوانید طرحی را انتخاب کنید که متناسب با سبک شما باشد. برای این کار میتوانید از سایهبان و چتر در قسمت بالای میز و صندلیها استفاده کنید. برای مثال در صورتی که قصد دارید از رنگ قهوه ای برای فضاسازی و چیدمان دکوراسیون داخلی ویلای خود استفاده نمایید می بایست از این رنگ در نقاط مختلف ویلا استفاده کنید.

چوب روسی بعلت قیمت مناسب و سبکی وزن برای پوشش سقفهای کاذب در مناطق شمالی کشور استفاده طراحی داخلی ویلا می شود. استفاده از گیاهان رونده و شلف هایی که از آن برای قراردادن گلدان استفاده می شود، می تواند یکی از بهترین گزینه ها در این زمینه باشد. هنگام انتخاب مبلمان، لازم نیست که به طرح هایی گران و منحصر به فرد تکیه کنید. ویلا کلاسیک مدرن ما در این مقاله سعی داریم را برای شما آموزش دهیم زندگی روزمره ما شلوغ تر شده است بنابراین یک خانه کوچکتر بهترین انتخاب است اما با همه این مزایا می توان به ضرر سختی در طراحی داخلی و انتخاب مبلمان برای این مناطق کوچک لطمه زد.

گروه معماری آد هنگام طراحی خارجی ویلا در مناطق ساحلی به همرنگ بودن آن با طبیعت و همچنین ایجاد دیوارها و کشیدگی فضا به سمت دریا و قرارگیری در مسیر نسیم های ملایم دریا توجه ویژه دارد. یکی از عارضه های زندگی شهری دور بودن از طبیعت است. چیدمان این فضای دنج و زیبا با بکارگیری پنجره شیشه ای بزرگی که محیط داخل را به محیط بیرون وصل می کند، جذابیت و لوکس بودن محیط را کامل می کند. استفاده از کفپوش یکی دیگر از جنبه های مهم در طراحی خانه دوبلکس است که کمتر به اهمیت آن توجه میشود. اگر شما از جمله افرادی هستید که شانس برخورداری از یک ویلا در منطقه ای خوش آب و هوا دارید، توجه به طراحی فضای سبز آن می تواند تا اندازه زیادی در ایجاد فضایی آرام بخش به شما کمک کند.

در این محیط نیز استفاده از دیوارهای شیشه ای دقیقا همان اثری را دارد که در اتاق غذاخوری به آن اشاره کردیم. بنابراین اگر اتاق نشیمن خانه دارای رنگ های ملایم است، در فضای غذاخوری و آشپزخانه میتوانید رنگ های تیره تر به کار ببرید. غذاخوری در ویلا بایستی مجاور آشپزخانه قرار گیرد; هر چند تهیه غذا در آشپزخانه باید مستقیماً از قسمت غذاخوری دیده نشود. در ادامه چند ایده کاربردی برای طراحی داخلی ساختمان دوبلکس مطرح شده که در این امر مفید خواهد بود. در سبک مینیمال هرچیزی که برای فضا و دکوراسیون داخلی ویلا اضافه است حذف می شود . سبک معماری مدیترانه ترکیبی از ایده هایی است که در بسیاری از دوره ها و بسیاری از مناطق جهان تکامل یافته است. آنها ممکن است آپارتمانی با اتاق خواب هایی در طبقه بالا یا خانه دوبلکس ویلایی باشند. خانه های دوبلکس مدرن، این روزها خیلی طرفدار پیدا کرده اند و هزینه طراحی و اجرایشان نیز کم تر است. با در نظر گرفتن نکات مطرح شده قادر خواهید بود این فضا را به بهترین شکل طراحی کرده و یک فضای گرم برای خود و خانواده تان ایجاد کنید. به دلیل طراحی غیر معمول و وجود فضایی بزرگ، خلاقیت بسیار زیادی برای طراحی داخلی ساختمان دوبلکس وجود دارد.

به عنوان مثال تعبیه یک مجسمه بزرگ و قابل توجه در سالن خانه می تواند ایده ی خوبی باشد. توجه داشته باشید که طراحی داخلی ساختمان دوبلکس باید به گونه ای باشد که خانه را به مکانی دوست داشتنی تبدیل کند؛ محیطی که میخواهید در آن زندگی کنید و از حضور در آن لذت ببرید. رنگی های روشن در اطراف خانه بهترین قسمت برای شروع است. اکثر شرکت های حرفه ای قبل از شروع ساخت و ساز نقشه های دقیق را ارائه می دهند. برآورد هزینه و ارئه لیست کامل آیتم های اجرایی : ارائه لیست کامل آیتم های ساخت ویلا با ریز جزییات و قیمت موثق و اجرای ویلا طبق همان قیمت . به همین خاطر ما در ایماژ زمان زیادی را به کسب و تقویت تجربههای اجرایی دفتر و همچنین مطالعات در رابطه با طراحی معماری صرف کردهایم. ما در این مقاله قصد داریم، نکات مربوط به دکوراسیون داخلی ویلا را برای شما عزیزان شرح دهیم. ما در این مقاله قصد داریم شما را با انواع نمای ساختمان ویلایی کوچک آشنا کنیم و بهترین نمونههای آن را به شما ارایه دهیم. ویلا برخلاف ساختمان های معمولی که تنها برای زندگی بنا می شوند و توجه چندانی به محیط اطراف آنها نمی شود، بر ارتباط تنگاتنگ با طبیعت تاکید دارد.

برای دکور کردن ویلا یا منزل یا محیط تجاری به این سبک نیز باید به این اصل توجه کنیم. است. محوطه ویلا تاثیر بسزایی در زیبایی و جذابیت آن ایفا می کند از این رو باید به آن توجه ویژه معطوف گردد. اما باید بدانید که این خانه ها تنها به این دو ویژگی محدود نمی شوند و بسیاری از خصوصیات دیگر نیز در لوکس بودن آن ها نقش دارد. در خانه های دوبلکس عناصری وجود دارد که مهمتر از بقیه هستند و طراحی و انتخاب آنها نیاز به زمان و تلاش بیشتری دارد. انجام این کار در قسمت های مختلف خانه باعث میشود فضایی متفاوت در خانه ایجاد شود. با دانستن تعریف طراحی داخلی منزل و یا محل کار اینک در می یابیم اصولا انجام این نوع از طراحی در ویلا چگونه و به چه روش و طریقی باید انجام بگیرد و اینکه آیا اصولا تفاوتی بین طراحی داخلی ویلا با مثلا طراحی داخلی اداری یک شرکت یا سازمان وجود دارد یا خیر و اگر پاسخ مثبت است این تضاد ها و اختلاف ها در چه مواردی صدق می کنند و چه معیار و اصول طراحی داخلی برای این امر از پیش تعیین شده است.

با اینکه وسعت اقلیم معتدل و مرطوب در داخل کشورمان کم است و بخشی از آن به شکل جلگه ای در امتداد دریا و بخشی هم در شمال رشته کوه البرز قرار دارد با این حال ویلاهای مسکونی زیادی در آنها ساخته می شوند. طراحی داخلی ساختمان دوبلکس همواره در حال تغییر و تحولات زیادی است. انتخاب مبلمان از مواردی است که اثر چشمگیری در طراحی داخلی خانه دوبلکس ایفا میکند و میتوانید با استفاده از آن فضای خانه را به کلی تغییر دهید. به طور کلی ساخت ویلا شامل 2 بخش داخلی و خارجی می شود که بخش طراحی خارجی شامل ساخت فضای سبز و محوطه ویلا، و بخش طراحی داخلی شامل دکوراسیون می باشد. فضای داخلی خانههای دوبلکس به گونهای ساخته میشود که خانه را به چندین بخش تقسیم کند. به عنوان نکته پایانی باید در نظر داشته باشید که طراحی خانه دوبلکس نبوغ خاصی را میطلبد. آشپزخانه ها را می توان در کنار اتاق نشیمن، به عنوان یکی از نقاط کانونی اصلی هر خانه ای در نظر گرفت. فضای داخلی اصلی ترین پایه در طراحی دکوراسیون خانه است.

برای آشنایی بیشتر شما، چند مورد را به اختصار توضیح می دهیم. طراحی و ساخت جان پناه در انواع مختلف بسته به نوع سبک معماری و طراحی ویلا، طراحی روف گاردن براساس وسعت و مساحت تراس، محل قرارگیری تراس که بیشتر در طبقات پایینی و نزدیک زمین و کنار فضای نشیمن و آشپزخانه است، سرتاسری بودن تراس در طبقات بالایی با دسترسی از نقاط مختلف به کمک درب های کشویی، شیوه طراحی به نوعی که انگار تراس بخشی از معماری کلی ویلا بوده و جدای از آن نیست به همراه سایر موارد بسیار مهم هستند. که این سبک بیشتر از سنگ و چوب صیقل خورده و نا صاف استفاده می کند.

می توان ویلایی کوچک با امکاناتی ساده و یا ویلایی بزرگ با بهترین و لوکس ترین امکانات ممکن طراحی و اجرا کرد. طراحی ویلای کلاسیک از محبوب ترین طرح ها است و ویژگی ها و عناصر معماری آنها زیبایی و ظاهری زیبا و سنتی را ایجاد می کند. دکوراسیون ویلا در شمال که به صورت سنتی طراحی شده است می تواند شما را در محیطی شیک و ایرانی مهمان کند. در ایران در فرهنگ عامه ; معمولاً به خانههایی که نمای چهار طرف داشته باشند ; یا سقف شیبدار داشته باشند خانههای ویلایی گفته میشود ; و در شمال ایران به خاطر اقلیم مرطوب ; اکثر خانهها به صورت ویلایی ساخته میشدند ; و با گسترش شهرها از تعداد ویلاها در مراکز شهرها کاسته شد ولی در حومه و شهرکهای ویلاها به چشم میخورند. با ذکر این مقدمه و توضیحات پیش رو، به موضوع ایده های دکوراسیون داخلی ویلا پرداخته خواهد شد. فراموش نکنیم هدف از خرید ویلا رسیدن به محیطی آرام است، فضایی که شلوغیهای شهر را از یادمان میبرد این امر محقق نخواهد شد مگر با انتخاب ویلایی که تمام این موارد در طراحی فضای داخلی آن رعایت شده باشد. هر یک از این موارد به تنهایی و در کنار یکدیگر در انتخاب سبک طراحی داخلی ویلا موثر خواهند بود.

با این حال، وقتی سعی می کنیم آن ایده ها را به واقعیت تبدیل کنیم، بسیاری از ما در رسیدن به نتیجه مطلوب شکست می خوریم. دو اتاق خواب به مساحت 18 مترمربع برای بچه ها طراحی شده اند و به تراس هایی با نمای منحنی متصل می باشند. برای مثال خانه ویلایی هایی که در مناطق بارانی قرارگرفته اند دارای سقف شیروانی هستند، اما ویلاهای مناطق دیگر ممکن است دارای سقف معمولی باشند. چرا که این نوع از پله ها نسبت به دیگر پله ها راحتی کمتری دارند و استفاده کردن از آن ها در دراز مدت ممکن است سخت باشد. مالکان خانه تمایل دارند خانه هایشان را زیباتر کنند و آن را به موارد کاربردی محدود نکنند. این پله ها خانه ها را مرتفع و زیباتر کرده و میتوانند وجه تمایز آن با سایر خانه ها باشند. پله های معلق یک ایده عالی است که باعث می شود اتاق ها زیباتر و روشن تر به نظر برسند. با افزودن آینه ها به فضای داخلی منزل، فضا را بزرگتر نشان دهید. چند قطعه صندلی و کاناپه در طرح ها و رنگ های مشابه انتخاب کنید، طرح ها را با هم ادغام کرده و مطابقت دهید.