یک محیط توسعه محلی که توسط وردپرس Playground – WP Tavern ساخته شده است

wp-now به توسعه دهندگان این امکان را می دهد که به سرعت یک سایت وردپرس جدید را با موضوع انتخابی خود بچرخانند و سپس آن را در مرورگری که به طور خودکار به عنوان مدیر وارد شده اند، بدون نیاز به وارد کردن هیچ گونه اعتباری باز کنند. از آن استفاده می کند پلاگین SQLite Database Integration برای پایگاه داده آن و توسعه دهندگان می توانند به سرعت نسخه های PHP و WordPress را برای آزمایش تعویض کنند.

wp- now می تواند باشد مستقیماً از npm نصب می شود. در تمام سیستم عامل ها (مک، لینوکس و ویندوز) کار می کند. اگرچه هنوز از دامنه های سفارشی یا SSL پشتیبانی نمی کند، Automattic آن را در نقشه راه دارد. مشارکت‌کنندگان wp-now همچنین به دنبال تشخیص خودکار زمانی که یک فایل تغییر می‌کند و به‌روزرسانی خودکار مرورگر، وارد کردن پایگاه داده از سایت وردپرس دیگر، و افزودن یک ویژگی استقرار برای میزبانی SSH/SFTP، از جمله ویژگی‌های دیگر هستند.
منبع: https://wptavern.com/automattic-releases-wp-now-a-local-development-environment-powered-by-wordpress-playground

مهندس نرم افزار Automattic آنتونیو سجاس توضیح داد که چگونه کار می کند:

وقتی استفاده می کنید wp-now از یک دایرکتوری، یک نمونه php-wasm ایجاد می کنیم، نسخه انتخاب شده وردپرس را دانلود می کنیم و دایرکتوری های لازم را در یک سیستم فایل مجازی (VFS) سوار می کنیم. سپس، سرور اکسپرس NodeJS را راه‌اندازی می‌کنیم که تمام درخواست‌ها را به php-wasm گوش می‌دهد و پروکسی می‌کند. در نتیجه، wp-now می تواند به راحتی شما را به صورت خودکار وارد وردپرس کند، افزونه ها و تم ها را فعال کند و به طور خودکار سایت وردپرس شما را پیکربندی کند.

Automattic پروژه جدیدی به نام منتشر کرده است wp-now که یک محیط توسعه محلی را در چند ثانیه ایجاد می کند. این ابزار یک برنامه NodeJS است که توسط WordPress Playground طراحی شده است، یک پروژه آزمایشی که از WebAssembly (WASM) برای اجرای وردپرس در مرورگر استفاده می کند.