یک تم جدید مبتنی بر بلوک برای ساخت وب سایت های وردپرس و بلوک های گوتنبرگ با چارچوب MVC – WP Tavern

در روزهای قبل از گوتنبرگ، بلوغ اکوسیستم تم وردپرس مجموعه متنوعی از ده‌ها تم شروع شناخته شده را ارائه می‌کرد که در آن توسعه‌دهندگان احتمالاً یکی را پیدا می‌کردند که متناسب با ترجیحات فردی آنها باشد یا به راحتی قابل تغییر باشد. نویسندگان تم مکرراً پرسیده‌اند که آیا یک تم شروع خوب برای ساخت تم‌های بلوک وجود دارد یا خیر، اما در حال حاضر واقعاً تعداد انگشت شماری وجود دارد، زیرا دوران تم‌های بلوک تازه در حال آغاز است.

WebREDONE یک راه سریع برای ایجاد بلوک های جدید از طریق خود ایجاد کرده است TRB CLI (بلوک‌های بازسازی تم) بسته NPM، که فورا یک بلوک جدید با یک فرمان ترمینال ایجاد می کند. این شامل یک رابط کاربری سفارشی به همراه تصویر پیش نمایش بلوک است. رابط کاربری در ویرایشگر بلوک نامناسب به نظر می رسد و از نظر کنترل های موجود برای کاربران تا حدودی محدودتر است. اگر آژانس در حال ایجاد سایت هایی باشد که توسط کاربران ویرایش نشده باشد، ممکن است مهم نباشد، اما گیج کننده به نظر می رسد.

Theme Redone یک تم آغازین است. WebREDONE تصمیم گرفت آن را به اشتراک بگذارد زیرا در وقت آژانس آنها صرفه جویی می کند. ممکن است برای همه کارساز نباشد، اما دیدن راه‌های متنوعی که آژانس‌ها ابزارهای خود را برای ساختن وب‌سایت‌های کارآمدتر در دوران بلوک توسعه می‌دهند، جالب است. تم Redone را بررسی کنید در GitHub برای دستورالعمل نصب دقیق


منبع: https://wptavern.com/theme-redone-a-new-block-based-starter-theme-for-building-wordpress-websites-and-gutenberg-blocks-with-an-mvc-framework

سازندگان تم نیز نوشته اند 50 صفحه مستندات در طول دو ماه، از جمله نحوه شروع، کار با فایل‌های الگو، توابع کمکی موضوع، ساختار بلوک در چارچوب، و موارد دیگر.

در لاراول، PHP ساده و قدیمی را برای منطق می‌نویسیم، و سپس از قالب‌های Blade برای لایه View استفاده می‌کنیم، همچنین فایل‌های مدل، view و کنترل‌کننده را برای جداسازی نگرانی‌ها و سازماندهی منطقی و کارآمد کدها داریم. ما همان رویکرد را اتخاذ کرده‌ایم اما در زمینه محیط وردپرس. از نظر مفهومی، نحوه سازماندهی کدها مشابه لاراول است، اما با چند تفاوت.

WebREDONE، یک آژانس وب مستقر در صربستان، موضوع شروع جدید خود را منبع باز کرده است. تم دوباره انجام شد، که پایه ای برای ساخت وب سایت ها و بلوک های گوتنبرگ با چارچوب MVC ارائه می دهد:

ما از لاراول و سایر پروژه‌های مشابه الهام گرفته‌ایم که واقعاً به این جنبه از کدنویسی هوشمندانه نزدیک شده‌اند و سازماندهی و استدلال در مورد کد را ساده کرده‌اند.

تم شروع از Gulp 4 و ESBuild برای کامپایل کردن و تماشای وظایف استفاده می‌کند که برای پشتیبانی از React، Svelte، Vue و Petite Vue خارج از جعبه پیکربندی شده‌اند. آن صفحه GitHub همه چیزهایی که در چارچوب موجود است را خلاصه می کند:

Theme Redone این رویکرد را به فایل‌های بلوک گوتنبرگ می‌آورد و a model.json، controller.php، و view.latte فایل. از موتور قالب لاته استفاده می کند. فایل JSON حاوی طرح‌واره‌های فیلدهایی با داده‌های ارسال شده به controller.php است که می‌توان آن‌ها را قبل از ارسال به view.latte فیلتر یا اصلاح کرد تا در قسمت جلویی نمایش داده شود.

نمونه فایل قالب تم Redone Latte