یک تم بلوک جدید با رنگ‌های پر جنب و جوش، الگوها و سبک‌های بلوک سفارشی – میخانه WP

گاردنر گفت: «در اصل، همگام شدن با توسعه گوتنبرگ و چیزهای جدید در وردپرس کاری است که برای انجام آن پول دریافت می کنم. بنابراین به طور طبیعی، این امر آزمایش با مضامین را آسان می کند (مانند ما فراست) و با منابعی مانند سایت تازه راه اندازی شده ما، به آنها برگردانید سازندگان. علاوه بر آن، اوقات فراغت خود را شب‌ها و آخر هفته‌ها به کندوکاو عمیق می‌گذرانم تا ببینم چقدر می‌توانم کارها را خلاقانه انجام دهم.»

حالت روشن چندین گزینه سبک مختلف را در بلوک نقل قول ارائه می دهد. آنها می توانند ساده یا دارای پس زمینه رنگی یا پس زمینه گرادیان باشند. نقل‌قول‌های بدون پس‌زمینه نیز می‌توانند زیرخط گرادیان رنگی اعمال کنند. نکته خوب در مورد این این است که این می تواند بر اساس هر نقل قول تغییر کند و لازم نیست برای هر بلوک یکسان باشد. کاربران می توانند از سفارشی کردن نقل قول های خود با طرح های مختلف لذت زیادی ببرند. تعدادی از آنها در تصویر زیر آمده است. هنگامی که در سراسر سایت به قدری از آنها استفاده می شود بسیار چشمگیر هستند.

او گفت: «در مورد درج الگوها به‌طور پیش‌فرض، تنها نمونه‌ای که ممکن است مفید باشد صفحه اصلی Bright Mode است که صرفاً یک الگوی خوش‌آمدگویی است و سپس حلقه شبکه در زیر. “البته، همانطور که الگوهای بیشتری اضافه می کنم، این می تواند بخشی از یک به روز رسانی باشد.”

پس از آزمایش تم، از تعداد جواهرات پنهانی که می‌توان در سبک‌های بلوک کشف کرد، و چقدر کنترل خلاقانه کاربران بر هر جنبه‌ای دارند، شگفت‌زده شدم. تنها چیزی که من تغییر می‌دهم این است که اطمینان حاصل کنم صفحه اصلی شبیه نسخه آزمایشی است تا کاربران احساس کنند که یک مکان شروع محکم دارند بدون اینکه مجبور باشند الگوها را برای بازتولید نسخه آزمایشی جستجو کنند. گاردنر استعداد ایجاد الگوهای زیبایی شناختی دارد و در این مورد، مجموعه متنوع‌تری که او برنامه‌ریزی می‌کند (نمونه کارها، فراخوان برای اقدام، و غیره) باعث می‌شود از حالت روشن در زمینه‌های بیشتری استفاده شود.

برایان گاردنر، بنیانگذار StudioPress و یکی از خالقان Genesis Framework، یک تم بلوک جدید در دایرکتوری دارد به نام حالت روشن. این تم دارای یک پالت رنگی پر جنب و جوش با شیب های سلیقه ای، 14 الگوی بلوک با طراحی زیبا، و بسیاری از تغییرات سرگرم کننده است که در سبک های بلوک سفارشی گنجانده شده اند.

یکی از ویژگی های منحصر به فرد در این موضوع این است که بلوک عنوان دارای مجموعه ای از سبک های بلوک سرگرم کننده است که تنوع رنگی برای متن ایجاد می کند.

هنگامی که برای اولین بار Bright Mode را نصب می کنید و روی Customize کلیک می کنید، شبیه نسخه نمایشی نیست. کاربران باید الگوهایی را وارد کنند تا به اسکرین شات ها نزدیک تر به نظر برسد. از گاردنر در مورد قرار دادن الگوهایی در صفحه اصلی به طور پیش فرض برای مطابقت با نسخه آزمایشی پرسیدم و او گفت که این امکان برای به روز رسانی آینده وجود دارد.

تم جدید گاردنر از الگوها برای تعریف هر بخش که در آن می بینید استفاده می کند نسخه ی نمایشی. Bright Mode مجموعه‌ای رنگارنگ از الگوها را ارائه می‌کند که کاربران می‌توانند در سایت‌های خود قرار دهند، از جمله یک تصویر جلد با عنوان، متن و دکمه‌ها، توصیفات متعدد، طرح‌بندی‌های جستجوی مختلف و طرح‌های پاورقی و سرصفحه متعدد. نمایش نسخه ی نمایشی برای دیدن همه آنها در عمل با محتوای نمونه.

اگر دقت کنید، می توانید نکات ظریفی از سبک علامت تجاری گاردنر را ببینید. این صریح و مینیمالیستی با توجه دقیق به تایپوگرافی و فاصله گذاری است. رنگ ها روشن اما هماهنگ و متعادل هستند، بنابراین مانع استفاده از حالت روشن در زمینه های حرفه ای نمی شود.

گاردنر به عنوان یکی از نویسندگان تم OG از روزهای اولیه قالب وردپرس، زمانی که همه چیز تازه شروع شده بود، دیدگاه منحصر به فردی دارد. او با تم انقلاب خود به راه اندازی اکوسیستم تم تجاری کمک کرد و همچنان همان روح پیشرو را به دنیای جدید تم های بلوکی می آورد.

گاردنر گفت: «من چندین ماه را صرف طراحی برای حالت روشن کرده بودم، بنابراین نیاز به انجام دو چیز را احساس کردم: ارسال آن و باز گذاشتن درب برای اضافه کردن موارد بیشتر.

گاردنر گفت: «تابستان گذشته، مقاله‌ای را خواندم که توسط جاستین تدلاک در مورد الگوهای بلوک و دایرکتوری الگو (که در آن زمان در نسخه بتا بود) نوشته شده بود. او به آن لینک داد، و من چند دقیقه را صرف کلیک کردن در اطراف کردم. سرانجام، الگویی را دیدم که فکر می‌کردم جالب است و روی دکمه «کپی الگو» کلیک کردم. می‌خواستم ببینم همه اینها چگونه کار می‌کند، بنابراین یک پست در وبلاگم باز کردم و کد را جای‌گذاری کردم. Voila، آنجا بود. در آن لحظه، می‌دانستم که پتانسیل وردپرس مدرن جلوی چشمم می‌افتد.»

اگرچه بسیاری از نویسندگان تم های سنتی هنوز مقاومت هایی برای جلوگیری از نمایش بیشتر مضامین در دایرکتوری تم دارند، گاردنر ممتاز است که یک کار روزانه به عنوان مدافع توسعه دهنده در WP Engine داشته باشد، جایی که برای تعامل با جامعه و کمک به کاربران برای انتقال به آن، دستمزد دریافت می کند. ویرایشگر بلوک و ویرایش کامل سایت.

حالت روشن نتیجه کاوش های شخصی او در مورد آنچه که با مضمون بلاک ممکن است است. این است به صورت رایگان در WordPress.org موجود است یا از طریق صفحه نصب تم ها در داخل ادمین. الگوها، قالب‌ها و تغییرات بیشتری در به‌روزرسانی‌های آینده موضوع در راه است. حالت روشن جزو اولین هاست 100 تم بلوکی در فهرست راهنما، یک نقطه عطف WordPress.org امروز گذشت.


منبع: https://wptavern.com/bright-mode-a-new-block-theme-with-vibrant-colors-patterns-and-custom-block-styles

یکی از جنبه‌های Bright Mode که گاردنر می‌گوید در مورد موضوع بیشتر دوست دارد، نحوه استفاده از Cover Block در آن است. صفحات تک. این تصویر برجسته را به بلوک پوشش می کشد و همچنین سبک های بلوک سفارشی را برای گزینه های سایه ها و تمام ارتفاع ارائه می دهد. (تغییر فقط یک هدر سیاه با عنوان است). گاردنر گفت: “من احساس می کنم که این واقعاً آنچه را که با وردپرس مدرن امکان پذیر است را ارائه می دهد.”

«دسترس‌پذیری و کنتراست رنگ در طراحی این تم بسیار مهم بود، به طوری که من حتی آن را ایجاد کردم صفحه رنگ هاگاردنر گفت. با توجه به اینکه بسیاری از تم های FSE تازه منتشر شده هیچ نوع رویکرد عمدی به رنگ ها ندارند، او قصد دارد نویسندگان تم های بیشتری را ترغیب کند تا رنگ ها را مورد توجه قرار دهند. گاردنر مجموعه ای از رنگ های اولیه، ثانویه و درجه سوم را شناسایی کرده است که در سبک های مختلف بلوک در سراسر موضوع استفاده می شوند.

تعیین جایگاه برای بسیاری از مضامین بلوک دشوار است، زیرا الگوها و الگوها آن‌ها را به اندازه کافی انعطاف‌پذیر می‌کنند تا تقریباً در هر موردی استفاده شوند. حالت روشن در این دسته قرار می گیرد. به راحتی می توان از آن به عنوان یک وب سایت تجاری یا شخصی، وبلاگ یا نمونه کار استفاده کرد.

گاردنر در حال حاضر در حال ساخت الگوهای بیشتری برای افزودن به مجموعه Bright Mode است. او گفت که موارد بعدی احتمالاً بخش‌های قهرمان، جعبه‌های ویژه، دعوت به اقدام، صفحه پیوند و الگوهای نمونه کار هستند.

گاردنر گفت: رنگ‌های اولیه، ثانویه و ثالث هر دو تست کنتراست AA سطح WCAG 2.0 و AAA سطح WCAG را برای موارد زیر انجام می‌دهند: متن معمولی، متن بزرگ، اشیاء گرافیکی و اجزای رابط کاربری.

مشاهده راهنمای سبک، می توانید رنگ های اعمال شده روی دکمه ها، نقل قول ها و نمادهای اجتماعی را ببینید.