گوتنبرگ 16.2 بهبودهایی را در مدیریت الگوها به ارمغان می آورد، جهت گیری متن عمودی را معرفی می کند – WP Tavern

بررسی کنید پست انتشار گوتنبرگ 16.2 برای جزئیات بیشتر در مورد پیشرفت ها و رفع اشکال موجود در این نسخه.


منبع: https://wptavern.com/gutenberg-16-2-brings-improvements-to-pattern-management-introduces-vertical-text-orientation

سایر بهبودهای قابل توجه در Gutenberg 16.2 شامل موارد زیر است:

  • Command Tool به Command Palette تغییر نام داده است
  • برای وضوح، الگوی “صفحه اصلی” به “صفحه اصلی وبلاگ” تغییر نام داد
  • هنگام حذف یک الگو مرحله تأیید را اضافه می کند
  • آزمایش‌ها: وردپرس/تعاملی را با Interactivity API ایجاد کنید
Gutenberg 16.2 یک جهت متن عمودی را معرفی می کند که می تواند با استفاده از تنظیمات تایپوگرافی یک بلوک اعمال شود. در حال حاضر این ویژگی تنها زمانی در دسترس است که نویسنده طرح زمینه را برای پشتیبانی از آن انتخاب کند، اما ممکن است در ویژگی گسترش یابد.

Gutenberg 16.2 با تعدادی تغییرات مهم در مدیریت الگو منتشر شد. قابل توجه ترین، بلوک های قابل استفاده مجدد به الگوها تغییر نام داده اند، و بخش کتابخانه ویرایشگر سایت به الگوها تغییر نام داده است.

این نسخه همچنین وضعیت همگام‌سازی را در صفحه جزئیات الگو معرفی می‌کند تا در هنگام مدیریت الگوها اطلاعات بیشتری به صاحبان سایت بدهد. برچسب الگوهای سفارشی به “الگوهای من” در نوار کناری الگوها تغییر یافته است. یک نماد قفل جدید الگوهای طرح زمینه را به‌عنوان غیرقابل ویرایش یا تغییر مشخص می‌کند. همه این تغییرات از این نسخه گوتنبرگ انتخاب شده و در نسخه اصلی وردپرس 6.3 از نسخه بتا 3 گنجانده شده است.

تغییرات در الگوها – پست انتشار گوتنبرگ 16.2

پاورقی ها که در گوتنبرگ 16.1 معرفی شدند، چندین بهبود قابلیت استفاده در این نسخه دریافت کردند. اولین تکرار، استخوان‌های خالی بود که پاورقی‌ها به‌طور خودکار ایجاد می‌شد و سپس در پایین محتوا درج می‌شد. این به‌روزرسانی بلوک Footnotes را در درج کننده بلوک در دسترس قرار می‌دهد، بنابراین کاربران می‌توانند در صورت حذف آن، دوباره آن را قرار دهند.

همچنین به نظر می رسد که تیم گوتنبرگ در حال آماده شدن برای از بین رفتن نهایی TinyMCE است.

برنی رایتر، یکی از همکاران گوتنبرگ که توسط Automattic حمایت می شود، در پست انتشار گفت: «این ویژگی جدید اولین گام به سمت پشتیبانی کامل از زبان های نوشتاری عمودی و همچنین برای اهداف تزئینی در طراحی وب سایت است.

رایتر گفت: «ما یک آزمایش گوتنبرگ جدید را برای کشف یک مسیر بالقوه به سمت منسوخ شدن TinyMCE اضافه کرده‌ایم. وقتی فعال باشد، به‌طور پیش‌فرض از بارگیری دارایی‌های TinyMCE و بلوک‌های کلاسیک جلوگیری می‌کند و فقط در صورت شناسایی استفاده، آن‌ها را فعال می‌کند. این به‌روزرسانی همچنین سناریوهایی را بررسی می‌کند که در آن پست‌ها حاوی بلوک‌های کلاسیک هستند یا کاربران HTML خام را وارد می‌کنند، گزینه‌های تبدیل یا بارگذاری مجدد برای استفاده از بلوک کلاسیک را ارائه می‌دهند.