گوتنبرگ 16.1 ایجاد الگو و کتابخانه را معرفی می کند، حالت بدون حواس پرتی را به ویرایشگر سایت اضافه می کند – WP Tavern

پاورقی ها را می توان در پاراگراف، عنوان و بلوک های فهرست اضافه کرد و به عنوان متای پست ذخیره می شود. به نظر نمی رسد بلوک Footnote در درج کننده بلوک قابل دسترسی باشد. به طور خودکار با اولین پاورقی ایجاد و درج می شود.

یکی دیگر از ویژگی های جدید در این نسخه پاورقی خودکار است.* کاربران می توانند با برجسته کردن متن و انتخاب Footnote از منوی قالب بندی، آنها را اضافه کنند. این به طور خودکار یادداشت را وارد می کند و یک بلوک Footnote در پایین محتوا ایجاد می کند. (این بلوک قابل جابجایی است.)

چند ویژگی قابل توجه دیگر در این نسخه شامل موارد زیر است:

  • پیش‌نمایش طرح زمینه بلوک زنده در ویرایشگر سایت از مرحله آزمایشی خارج شد و برای طرح‌های زمینه بلوک در دسترس است ظاهر > تم ها
  • نوار کناری ویرایشگر سایت اکنون جزئیات پیکربندی قالب و تنظیمات را برای قالب های صفحه اصلی و فهرست نمایش می دهد
  • کنترل‌های نسبت تصویر به بلوک تصویر اضافه شدند

گوتنبرگ 16.1 این هفته منتشر شد، اولین کتابخانه الگو، که همزمان با تغییر نام بلوک های قابل استفاده مجدد به الگوهای همگام سازی شده است. کاربران اکنون می توانند الگوهای خود را ایجاد و مدیریت کنند که در درج کننده بلوک نیز نمایش داده می شود. الگوهای سفارشی در کتابخانه جدید در کنار قطعات قالب سفارشی ذخیره می شوند.

مهندس آندری دراگانسکو با حمایت خودکار روابط عمومی را ارسال کرد برای این ویژگی و سه دلیل ذکر کرد که چرا ویرایشگر سایت می تواند از حالت Distraction Free بهره مند شود:

  • زیرا کار بدون حواس پرتی محیط مناسبی برای پرورش است
  • زیرا مرکز فرمان، رابط کاربری کامل کروم را برای کاربران قدرتمند بی استفاده می کند
  • زیرا یک پیش‌نمایش واقعاً 1:1 را فعال می‌کند – در حالی که همه چیز قابل ویرایش است

این نسخه همچنین یک حالت جدید Distraction Free را به ویرایشگر سایت اضافه می کند که تمام کنترل ها و منوها را حذف می کند و به روشی مشابه حالت اضافه شده به ویرایشگر محتوا در اکتبر 2022 عمل می کند. این حالت در منوی بیشتر سایت قابل دسترسی است. ویرایشگر.

دراگانسکو ویدیویی از حالت Distraction Free منتشر کرد که در هماهنگی با Command Palette جدید کار می کند:

Gutenberg 16.1 در نسخه بعدی وردپرس 6.3 گنجانده شده است، اما اگر می خواهید تا قبل از ماه اوت از این ویژگی ها استفاده کنید، باید از این افزونه استفاده کنید یا نسخه 6.3 بتا 2 را آزمایش کنید. انتشار پست برای تغییرات کامل که شامل تمام آخرین پیشرفت‌ها، رفع اشکال‌ها، و بهبود عملکرد و دسترسی است.


منبع: https://wptavern.com/gutenberg-16-1-introduces-pattern-creation-and-library-adds-distraction-free-mode-to-site-editor