گوتنبرگ 15.8 منوی صفحات را به ویرایشگر سایت اضافه می کند، رابط کاربری ویرایش شده را به سبک های جهانی اضافه می کند – WP Tavern

گوتنبرگ 15.8 با برخی از ویژگی های هیجان انگیز که در نقشه راه آزمایشی وردپرس 6.3 گنجانده شده بود منتشر شد. با افزودن منوی صفحات به ویرایشگر سایت، کاربران به تجربه ویرایش محتوا یکپارچه‌تر نزدیک می‌شوند. با کلیک بر روی Pages ده صفحه اخیراً به روز شده با پیوندی به “Manage All Pages” در پایین لیست بارگیری می شود. کاربران می توانند با انتخاب یک صفحه به سرعت وارد ویرایش محتوا شوند.

اصلاحات برای تغییرات طراحی در 15.8 با یک رابط کاربری اساسی در پانل جهانی سبک. یک جدول زمانی از تغییرات ذخیره شده به همراه افرادی که این تغییر را انجام داده اند را نشان می دهد، بنابراین کاربران می توانند به راحتی به تغییرات طراحی قبلی برگردند. این یک بالشتک یا شبکه ایمنی اضافی برای کسانی که در حال طراحی سایت های خود هستند ایجاد می کند و باید سطح اعتماد بیشتری را هنگام ایجاد تغییرات طراحی فراهم کند.

کامل را بررسی کنید تغییرات برای تمام جزئیات در مورد پیشرفت ها و رفع اشکال در 15.8.


منبع: https://wptavern.com/gutenberg-15-8-adds-pages-menu-to-site-editor-revisions-ui-to-global-styles

نسخه 15.8 نیز معرفی می کند پیش نمایش تم برای تم های بلوکویژگی‌ای که به شدت برای پذیرندگان اولیه تم‌های بلوک از دست رفته است. این توسط یک جدید امکان پذیر شده است theme_preview پارامتر، که به کاربر این امکان را می دهد تا ببیند در صورت فعال بودن موضوع دیگری، سایت چه چیزی را دوست دارد.

این رابط همچنین شامل یک یادآوری کوچک در مورد ماهیت صفحات در وردپرس است:صفحات ثابت هستند و بر اساس تاریخ فهرست نشده اند. صفحات از برچسب یا دسته بندی استفاده نمی کنند.جالب خواهد بود که ببینیم ویرایش صفحه در ویرایشگر سایت چگونه دریافت می‌شود، آیا درک اینکه چه چیزی را ویرایش می‌کنند برای کاربران بسیار گیج‌کننده است یا اینکه انتظار اصلی این است که محتوا را می‌توان در هر جایی ویرایش کرد.

چند تغییر قابل توجه دیگر در این نسخه شامل موارد زیر است:

  • پست تصویر ویژه: طراحی جدید برای دکمه‌های Replace and Remove. (50269)
  • بلوک دقیق تر Details با محتوای خلاصه و innerBlocks. (49808)
  • نمای فهرست: کشیدن به تمام سطوح سلسله مراتب بلوک را مجاز می‌کند. (49742)