گوتنبرگ 15.6 جزئیات آزمایشی بلوک و مرکز فرماندهی را برای ویرایشگر سایت – WP Tavern معرفی می کند

نسخه 15.6 همچنین از پیش تنظیمات فاصله را به تنظیمات بلوک Spacer می‌آورد، و به نویسندگان تم اجازه می‌دهد از پیش تنظیمات معقولی ایجاد کنند و کاربران فاصله را به گونه‌ای تنظیم کنند که در دستگاه‌ها خوب به نظر برسد.

چند نکته برجسته دیگر در گوتنبرگ 15.6 شامل موارد زیر است:

  • پشتیبانی مرزی را به بلوک پوشش اضافه می کند
  • تغییرات سبک را در حالت مرور در دسترس قرار می دهد
  • نمای فهرست اکنون امکان کشیدن زیر بلوک‌های کانتینر غیرخالی جمع‌شده را می‌دهد
  • انیمیشن های روان تر برای Drop Zone in the canvas
مهندس گوتنبرگ، ریاد بنگوئلا، هدف خود را از این برنامه گفت روابط عمومی اولیه ساختن APIها و مؤلفه‌ها برای مرکز فرمان است اما لزوماً همه دستورات را اجرا نمی‌کند. در نهایت هدف او این است که این ویژگی کارهای زیر را انجام دهد:

  • مرکز فرمان را می توان در هر صفحه WPAdmin بارگیری کرد
  • دستورات و مرکز فرمان مستقل هستند: دستورات را می توان بسته به زمینه به صورت پویا ثبت کرد
  • سلسله مراتب کوچکی از دستورات برای سازماندهی موارد
  • امکان جستجوی پویا برای دستورات

گوتنبرگ 15.6 دیروز منتشر شد، و یکی از ویژگی های جدید مورد علاقه من فاصله از پیش تنظیم شده برای بلوک Spacer است.

آزمایش جالب دیگری که در نسخه 15.6 ارائه شد، یک مرکز فرمان برای ویرایشگر سایت است. این برای جستجوی سریع برای پرش به صفحات یا قالب های دیگر در ویرایشگر ایجاد شده است.

“این را می توان به عنوان شروع یک فرمان توسعه پذیر و جزء جستجوی سریع دانست که می تواند برای یافتن راه استفاده شود (رفتن به صفحه درباره; ویرایش قالب آرشیو) و اجرای دستورات (نوار ابزار بالا را تغییر دهید; ماتیاس ونتورا، معمار اصلی گوتنبرگ در این باره گفت بلیط مشخص کردن ویژگی اولین نقطه عطف این است که جستجوی سریع برای محتوا و قالب ها در ویرایشگر سایت را تقویت کنید.

بررسی کنید تغییرات ثبت شده برای دیدن همه پیشرفت‌ها، رفع اشکال‌ها و به‌روزرسانی‌های عملکرد و ابزار.
منبع: https://wptavern.com/gutenberg-15-6-introduces-experimental-details-block-and-command-center-for-site-editor

«از زمان معرفی پیش‌تنظیم‌های فاصله‌گذاری، از بازخورد جامعه مشخص شد که از پیش تنظیم فاصله Birgit Pauli-Haack، مدافع توسعه دهنده وردپرس، در پست انتشار گفت: باید برای کنترل ارتفاع در بلوک Spacer نیز در دسترس باشد. “این پیشرفت در 15.6 به توسعه دهندگان تم انعطاف بسیار بیشتری در مورد نحوه اعمال فاصله در سراسر سایت می دهد و بلوک های Spacer سیال را فعال می کند.”

اسپیسر سیال کسی هست؟ ✨ pic.twitter.com/k9NJSy05Xd

– نیک دیگو (@nickdiego) 20 آوریل 2023

مشارکت کنندگان گوتنبرگ هنوز در حال بررسی نحوه سازماندهی و نمایش بهتر دستورات بر اساس زمینه هستند، که یکی از دلایل باقی ماندن این ویژگی در پشت پرچم آزمایش ها است.

نیک دیگو، مشارکت‌کننده اصلی وردپرس، ویدیوی کوتاهی در مورد تنظیم‌های پیش‌فرض فاصله برای بلوک Spacer فیلم‌برداری کرد، که نشان می‌دهد چگونه فاصله‌گذاری سیال کار می‌کند تا به محتوا و طراحی سایت کمک کند تا بهتر با درگاه‌های دید متفاوت سازگار شود.