گوتنبرگ 15.3 بلوک جدید “زمان خواندن” – WP Tavern را اضافه می کند

گوتنبرگ 15.3 این هفته با بلوک جدید «زمان خواندن» منتشر شد که زمان تخمینی خواندن پست یا صفحه را با استفاده از همان روشی که در پانل جزئیات ظاهر می‌شود، محاسبه می‌کند. بلوک این اطلاعات را در قسمت جلویی در هر کجا که درج شود نمایش می دهد.

یکی دیگر از تغییرات فیلترهای Duotone در این نسخه، امکان تنظیم آن‌ها به صورت سراسری در پنل سبک‌های ویرایشگر سایت است.

ویرایشگر سایت همچنین چندین پیشرفت را برای شفاف‌تر و سازگارتر ساختن طراحی دریافت کرد، به‌روزرسانی طرح‌ها برای دکمه ویرایش و مدال افزودن الگو، و پاک کردن پاپ‌اور جزئیات قالب، از جمله تغییرات کوچک دیگر.

در 15.3 فیلترهای Duotone بوده است دوباره کار کرد به روش‌های مختلفی می‌توان آن‌ها را در سراسر تم‌ها قابل حمل‌تر کرد. پیش از این، تنظیمات دوتونی به صورت آرایه ای از رنگ ها ذخیره می شد. این تغییر به‌گونه‌ای است که از پیش تنظیم‌های دوتونی به‌عنوان slugs ذخیره می‌شوند و هنگامی که کاربر تم‌ها را تغییر می‌دهد، نمونه‌های رنگی در دسترس قرار می‌گیرند.

این اولین تکرار بلوک Time to Read است، بنابراین هنوز خیلی قابل تنظیم نیست. اگرچه کاربران می توانند CSS سفارشی را به بلوک اضافه کنند، اما در حال حاضر فقط شامل کنترل های تراز است. بلوک به کنترل‌های تایپوگرافی و گزینه‌های بیشتری برای سفارشی‌سازی ظاهر آن برای سازگاری با سایر بلوک‌های اصلی نیاز دارد.

بررسی کنید 15.3 تغییرات برای خلاصه کامل همه پیشرفت‌ها، رفع اشکال‌ها، و بهبود دسترسی و عملکرد.


منبع: https://wptavern.com/gutenberg-15-3-adds-new-time-to-read-block