گوتنبرگ 15.1 یکپارچه سازی Openverse – WP Tavern را اضافه می کند

گوتنبرگ 15.1 نیز معرفی می کند پشتیبانی از پیش تنظیمات سایه در Global Styles، با چهار پیش‌فرض موجود (طبیعی، واضح، شارپ، و نرم) و توانایی نویسندگان تم برای اضافه کردن تنظیمات سفارشی از طریق «theme.json». پست اعلامیه شامل ویدیویی بود که رابط کاربری جدید را نشان می داد:

این انتشار باعث می شود برخی تغییر در ویژگی “سبک‌های چسباندن” که در نسخه 15.0 معرفی شد. منوی گزینه‌ها در نوار ابزار بلوک اکنون هر دو «سبک‌های کپی» و «سبک‌های چسباندن» را نمایش می‌دهد تا درک نحوه استفاده از این ویژگی را آسان‌تر کند، زیرا قبلاً تنها با گزینه «کپی سبک‌ها» مشخص نبود.

در 15.1 Navigation به نوار کناری حالت مرور در ویرایشگر سایت اضافه شده است، بنابراین کاربران می توانند به سرعت به منوها و آیتم های منو خود دسترسی داشته باشند، آنها را از طریق کشیدن و رها کردن مجدداً مرتب کنند یا پیوندها را پیمایش کنند.

یکی دیگر از نکات برجسته در 15.1 توانایی است CSS سفارشی را بر اساس هر بلوک اضافه کنید. این کار را می توان از طریق منوی جهانی سبک در ویرایشگر سایت انجام داد. برای هر بلوک می‌توانید CSS خود را اضافه کنید تا با اسکرول کردن به پایین پانل روی دکمه «CSS بلوک اضافی» ظاهر بلوک را سفارشی کنید. این ویرایش‌های CSS برای همه موارد بلوک در سایت اعمال می‌شود.

با کلیک بر روی یک تصویر Openverse فوراً آن را به عنوان یک بلوک تصویر با ذکر منبع و مجوز مناسب به طور خودکار به عنوان اضافه می‌کند. این تجربه بسیار سریعتر از دانلود از وب سایت Openverse و سپس آپلود در کتابخانه رسانه است.

کهکشان ستاره ها” توسط گرگ راکوزی/ CC0 1.0

گوتنبرگ 15.1 این هفته با ادغام Openverse در تب Media منتشر شد. کتابخانه Openverse آثار دارای مجوز آزاد و دارای مالکیت عمومی نیز به این مکان منتقل شده است وب سایت خودش با طراحی به روز این شامل بیش از 600 تصویر و فایل صوتی رایگان برای استفاده است که اکنون در ویرایشگر وردپرس موجود است:

اینها تنها تعدادی از نکات برجسته هستند. بررسی کنید پست انتشار 15.1 برای لیست کامل پیشرفت‌ها، رفع اشکال‌ها، بهبود عملکرد و تغییرات ابزار.


منبع: https://wptavern.com/gutenberg-15-1-adds-openverse-integration

گوتنبرگ 15.2 وضعیت بارگذاری ویرایشگر سایت را بهبود می بخشد برای مقداردهی اولیه بهتر این یک به روز رسانی مهم برای آماده کردن ویرایشگر سایت برای خروج از بتا است. این یک راه حل کامل نیست، اما با تغییرات زیر آن را کمی صیقلی تر می کند، همانطور که توسط Riad Benguella در شرح داده شده است. روابط عمومی:

  • CanvasSpinner که می تواند در اجزایی که حالت “آماده” دارند استفاده شود. بنابراین به جای رندر کردن یک صفحه سفید خالی، اسپینر زمانی که این اجزا آماده نیستند رندر می شود.
  • مطمئن شوید که iframe به طور پیش‌فرض دارای پس‌زمینه «سفید» است تا از تغییر رنگ پس‌زمینه بیش از حد در طول مقداردهی اولیه جلوگیری کند.