گوتنبرگ 15.0 پشتیبانی بلوک موقعیت «چسبنده» را معرفی می‌کند، گزینه «سبک‌های چسباندن» را اضافه می‌کند – WP Tavern

مشارکت‌کنندگان گوتنبرگ به این نتیجه رسیدند که اگرچه موقعیت‌یابی چسبنده برای سرصفحه‌ها، پاورقی‌ها و نمونه‌های خلاقانه ارزشمند است، اما احتمالاً به‌طور مکرر از آن استفاده نمی‌شود. به همین دلیل، در UI تاکیدی بر آن نیست. این اولین تکرار از ویژگی موقعیت یابی چسبنده است و مشارکت کنندگان در حال پیگیری لیستی از آنها هستند وظایف پیگیری برای بهبود آن

کاربران متوجه خواهند شد که برخی از بلوک‌ها اکنون دارای برگه‌های جداگانه در بازرس برای نمایش تنظیمات و کنترل‌های طراحی، و به صورت اختیاری یک برگه نمایش فهرست هستند که در آزمایش “ویرایشگر ناوبری خارج از بوم” گنجانده شده است. حذف برگه‌های بازرس بلوک از آزمایش، راه را برای تبدیل شدن به تجربه پیش‌فرض ویرایشگر خارج از صفحه بلوک ناوبری هموار می‌کند.

اعتبار تصویر: پست انتشار گوتنبرگ 15.0

اگر می‌خواهید از این ویژگی‌های جدید قبل از ورود به هسته وردپرس استفاده کنید، باید آن را داشته باشید پلاگین گوتنبرگ نصب شده است. بررسی کنید پست انتشار 15.0 برای کاوش بصری نکات برجسته با ویدیوهای بیشتر و پیوندهایی به تمام درخواست‌های کشش برای انتشار.


منبع: https://wptavern.com/gutenberg-15-0-introduces-sticky-position-block-support-adds-paste-styles-option

یکی دیگر از ویژگی های مهم در این نسخه، توانایی کاربران برای دادن موقعیت “چسبنده” به بلوک ها در صفحه است. این بلوک را حتی در هنگام اسکرول کردن صفحه به سمت پایین در پنجره نمایش نگه می دارد. موقعیت چسبنده/ثابت بلوک را به بالای بلوک والد مستقیم می چسباند. می توان آن را در قسمت جلو و به همان اندازه در ویرایشگر پیش نمایش کرد.

نسخه 15.0 را معرفی می کند ویژگی جدید “سبک های چسباندن”. که به روشی مشابه عملکرد قالب‌بندی «رب» یا «نقاشی» در Microsoft Word یا Google Docs کار می‌کند. کاربران می‌توانند روی هر بلوکی کلیک کنند، «Copy block» را از منوی پنل تنظیمات بلوک انتخاب کنند و سپس با استفاده از آیتم منو «Paste Styles» آن سبک‌ها را روی بلوک دیگری جای‌گذاری کنند.

هنگام استفاده از این ویژگی، کاربران ممکن است مجبور شوند به مرورگر مجوزهای بیشتری را برای خواندن از کلیپ بورد بدهند. اگر مجوزها رد شوند، گوتنبرگ یک نوار اسنک هشدار برای اطلاع کاربر نمایش می دهد.

چند تغییر مهم دیگر در این نسخه شامل موارد زیر است:

  • ویرایش تغییرات سبک بلوک از سبک های جهانی (46343)
  • محدود کردن اندازه تصویر به عرض ظرف (45775)
  • اجازه تغییر اندازه نوار کناری و کادر ویرایشگر سایت (46903)
  • فعال کردن میانبر کپی/برش در ویرایشگر سایت (45752)

گوتنبرگ 15.0 این هفته با برخی ویژگی‌های جدید هیجان‌انگیز برای کار با بلوک‌ها و رابط کاربری بهبودیافته برای مدیریت کنترل‌ها در پنل بازرس منتشر شد. این نسخه پایان آزمایش برگه‌های بازرس بلوک را نشان می‌دهد که اکنون در افزونه تثبیت شده است.