گوتنبرگ 14.7 کدگذاری رنگی را برای قطعات قالب و بلوک های قابل استفاده مجدد معرفی می کند، برگه رسانه را به Inserter اضافه می کند – WP Tavern

سایر به روز رسانی های قابل توجه در نسخه 14.7 شامل موارد زیر است:

  • بلوک فهرست صفحه اکنون می تواند در نمای فهرست گسترش یابد تا سلسله مراتب صفحات را ببیند (45776)
  • کنترل‌های چیدمان اضافه شده به فرزندان بلوک‌های طرح‌بندی انعطاف‌پذیر (عرض برای ردیف و ارتفاع برای پشته اکنون برای بلوک‌های ردیف و پشته در دسترس هستند) (45364)
  • بهبود عملکرد زمان بارگذاری قابل توجه از ذخیره نتایج تنظیمات جستجو از theme.json. (45372)

بهبود کنترل تقسیم هنوز در سنگ تنظیم نشده است، زیرا باید به عنوان یک ویژگی آزمایشی در منوی مدیریت گوتنبرگ > آزمایش‌ها فعال شود. به نظر می رسد مفید باشد، اما می تواند برای کاربران گیج کننده تر باشد، بنابراین قبل از اینکه از آزمایش خارج شود، آزمایش بیشتری لازم است.

بررسی کنید تغییرات ثبت شده برای مشاهده جزئیات بیشتر به ده ها بهبود و رفع اشکال موجود در 14.7.


منبع: https://wptavern.com/gutenberg-14-7-introduces-color-coding-for-template-parts-and-reusable-blocks-adds-media-tab-to-inserter

گاهی اوقات گوتنبرگ ویژگی هایی را معرفی می کند که هرگز نمی دانستید به آنها نیاز دارید. این مورد در مورد سیستم کدگذاری رنگ جدید در ویرایشگر سایت است. آخرین 14.7 انتشار به قطعات قالب و بلوک‌های قابل استفاده مجدد در نمای فهرست، نوار ابزار بلوک و خطوط انتخاب بلوک رنگ اضافه می‌کند. این رنگ‌بندی برای کمک به کاربران در ایجاد تمایز بین انواع مختلف بلوک در حین ویرایش طرح‌های خود در نظر گرفته شده است.

یکی دیگر از بهبودهای رابط کاربری در نسخه 14.7 یک کنترل تقسیم آزمایشی جدید برای تنظیمات بلوک است. نوار کناری بازرس بلوک را برای جدا کردن کنترل‌های تنظیمات از کنترل‌های ظاهری جدا می‌کند، و به سمت ظاهر همان نماد نیمه ماه را می‌دهد که برای استایل‌ها در ویرایشگر سایت استفاده می‌شود. هدف این است که مدیریت بلوک‌ها را با کنترل‌های زیادی، مانند بلوک‌های گروه یا ناوبری، آسان‌تر کنیم، که در نهایت تنظیمات صفحه را به پایین اسکرول می‌کنند.

منبع تصویر: پست انتشار گوتنبرگ 14.7

درج کننده با اضافه شدن یک زبانه Media تغییرات عمده ای را در نسخه 14.7 ایجاد می کند که باعث می شود سریعتر تصاویر، ویدیو و صدا اضافه شود. کاربران می توانند برگه جدید را انتخاب کرده و یک نوع رسانه را برای دیدن ده مورد اخیر انتخاب کنند. همچنین یک دکمه “باز کردن کتابخانه رسانه” در پایین پانل وجود دارد.